Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Hooaega alustati võidukalt

Hooaega alustati võidukalt

Reedel toimus selle hooaja Schenkeri Liiga avamäng Rakveres. Kohtusid Aeroc Rakvere ja Vilniuse ISTO/SM Tauras. Pärast hümnide kuulamist ning Eesti Võrkpalliföderatsiooni asepresidendi Marko Pomerantsi avasõnu alanud pingelise kahetunnise mängu võitis kodumeeskond Aeroc 3:2 (23; 22; -21; -23; 6). Tribüünidel oli seda kohtumist jälgimas ning nautimas mitusada võrkpallisõpra. Meeskonnnad mängisid järgmistes koosseisudes. Aeroc Rakvere – Kristjan Kurik (sidemängija), Elia Lulla (kapten), Martti Juhkami, Andrus Palberg, Hendrik Kurik, Ilmar Mõtus, Virko Vantsi (libero). Kolmandas geimis lülitus mängu Hendrik Kuriku asemel Reimo Rannar. Külalisvõistkonnal Vilniuse ISTO/SM Taurasel oli kaasas üheksa meest, kellest kaheksa pääsesid ka väljakule. Põhikoosseisus mängisid Oleg Cebialis (sidemängija), Alexander de Chantal (kapten), Tomas Vilimas, Lukas Gudas, Radoslav Adamovic, Jesse Mighton, Liudoslav Adamovic (libero). Episoodiliselt pääses väljakule ka Jonas Rakickas. Mängu parimateks mängijateks tunnistati Aerocist Elia Lulla ning külalisvõistkonnast Radoslav Adamovic. Mängu algus oli paljutõotav. Elia Lulla pallingutest mindi juhtima 5:0, kuid külalised kosusisd kiiresti. Kahjuks edasise mängu käigus eksis Lulla pallingutel tihti ning selletõttu see Aeroci meeskonna üks põhirelv ei töötanud vajalikul määral. Üldse kandis kogu mäng hooaja algusele iseloomulikku heitlikku iseloomu, kus suurepärasele sooritusele järgnes elementaarne viga. Kui neljas esimeses geimis toimus enam-vähem võrdne mäng kogu geimi jooksul ja geimivõidu otsustas õnnestumiste arv geimi lõpuosas siis viimases viiendas geimis otsustas mängu seisul 6:6 pallima asunud Ilmar Mõtus. Tema tugevaid hästi suunatud serve ei suutnud Vilniuse mängijad korralikult vastu võtta ning väga hästi töötas ka Aeroci blokk kus silma paistis pikakasvuline Reimo Rannar. Mängu lõpetas Martti Juhkami tugev ründelöök. Külalisvõistkonna teine treener Vasilij Burakinskij kommenteeris kaotust esiteks kogemuste puudusega ning teiseks, et meeskond on veel komplekteerimisjärgus. Loodetakse saada veel kolme mängijat, sealhulgas ka sidemängijat. Üheks kaotuse põhjuseks pidas ta ka pallingu põhivastuvõtja Alexander de Chantali ebaõnnestunud mängu ning et otsustavatel hetkedel muutus meeskonna mäng liialt primitiivseks ning läbinähtavaks. Meeskonna parimaks mängijaks nimetas ta Radoslav Adamovicit. Küsimuse peale, et kas võõrleegionärid kuuluvad ka Kanada koondisesse vastas ta eitavalt, lisades et koondise meeste muretsemiseks puudub lihtsalt raha. Aeroci meestest tõi ta esile otsustaval hetkel edukalt pallinud Mõtust. Samuti kiitis ta sidemängijana tegutsenud Kristjan Kurikut. Aeroci teine treener Laos Lukas oli rahul mängu tulemusega kuid mitte eriti mänguga. Tööd on vaja veel palju teha, sest veidi nõrgaks jäi nii pallingu vastuvõtt kui rünnaku ülesehitus, kuid samas tuleb arvestada, et mõlemad põhisidemängijad olid vigastustega väljas. Virko Vantsi kohta arvas ta, et küllap mees areneb sest on tal ju see esimene hooaeg sellisel tasemel meeskonnas olla ning ka libero koht on talle uudne. Kristjan Kurikut tuleb ainult kiita, sest hoolimata vähesest koosharjutamisest vedas ta sidemängija koorma ilusasti välja. Lukas tunnistas tähelepanekut, et rünnak keskelt jäi kesiseks, kuid pidas selle põhjuseks just veidi ebatäpset pallingu vastuvõttu. Kokkuvõtteks lahkuti saalist positiivsete emotsioonidega ning ootusega, et tänane mäng Daugavpilsi klubiga on samuti võidetav. Igatahes faktina võib kirja panna, et Aeroc Rakvere on pärast esimest mängu Scenker Liiga liider. Kõigi eelduste koahaselt mängitakse ka tänane mäng samas koosseisus. Võrkpall on võrratu. Valdu Toomla 06/10/2007