Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Aerocit tabas järjekordne vigastus

Aerocit tabas järjekordne vigastus

Laupäeva õhtupoolikul kohtusid Rakvere spordihoones Schenkeri Liigas Aeroc Rakvere ja VK Biolars/Ozolnieki. Seekord oli tegemist juba klass kõrgema vastasega kui kahe eelmisega. Vastase tugevus kajastus ka tulemuses. Mäng, mis kestis veidi üle tunni, lõppes külaliste võiduga 3:0 (25:19; 25:13; 25:20). Tõsisemat vastupanu suudeti osutada vaid kolmandas geimis, kus seisul 18:18 vaheaega kasutanud Biolars/Ozolnieki peatreener Jurijs Deveikuss pidi veidi kõvemat häält tegema. Kohtumise tulemuse määras paljuski Aeroci ühe põhitegija Ilmar Mõtuse vigastus juba kohtumise algstaadiumis. Süütus olukorras väänas ta jala välja ning nüüd peab sunnitult pikemat aega palliplatsilt eemal olema. Teda asendanud Roman Jelissejevist ei olnud talle väärilist asendajat ja nagu märkis pärastisel usutlusel Deveikuss lihtsustas Mõtuse eemale jäämine Aeroci mängu oluliselt. Rõõmustav oli, et platsil oli tagasi Mait Murs ning Aeroci peatreener Mati Merirannal ei olnud tema mängu kohta pretensioone. Meeskonnad mängisid järgmises koosseisus. Aeroc Rakvere - Mait Murs (sidemängija), Elia Lulla (kapten), Andrus Palberg, Ilmar Mõtus, Martti Juhkami, Reimo Rannar, Virko Vantsi (libero). Esimeses geimis asendas Ilmar Mõtust Roman Jelissejev ning teises geimis vahetas Martti Juhkami välja Kristjan Kurik. VK Biolars/Ozolnieki - Ivo Baranovskis (sidemängija, kapten), Vadims Kardašs, Raimonds Vilmanis, Andrejs Jamrovskis, Maksims Rostovcevs, Edgar Baiks, Konstantin Serjapins (libero). Külalistel oli kaasas kümme meest ning kahest ülejäänust sai mänguaega ka episoodiliselt väljakul käinud nooruke kahemeetrimees Hermanis Egleskalns. Kohtumise parimateks tunnistati Biolars/Ozolnieki meeskonnast Vadims Kardašs ja Aerocist Reimo Rannar. Pärast mängu ei olnud külaliste peatreener kunagine Läti koondise mängija Jurijs Deveikuss üldsegi väga heas meeleolus. Ta seletas pikalt ja näitas oma mängijatele nende eksimusi väljakul. Mängujärgses vestluses selgitas ta ka selle põhjuse. "Esimese kahes geimis mängisime normaalselt, palling oli korralik ja vastuvõtt oli hea kuid kolmandas poisid ilmselt arvasid, et mäng on tehtud ja otsustasid veidi lõdvemalt lasta" selgitas ta. "Palling kaotas oma teravuse ning keskendus mängule vähenes, selle tõttu tulid ka lihtsad vead kaitses ja täielikku rahulolu ei saa kunagi olema" lisas Deveikuss. Oma mängijatest tõi ta esile Vadims Kardašsi, kes oli ühtlaselt hea nii kaitses kui rünnakul ning meeskonna kapteni Ivo Baranovskise panuse võidusse. Aeroci meeskonna kohta ütles ta, et kahtlemata mõjutas nende tegevust ja mängu tulemust ühe põhitegija vigastus. Ta kiitis Aeroci pallingut eriti Lulla oma, mis on vägagi ohtlik kui see välja tuleb, kuid oli rahul oma meeskonna servi vastuvõtuga. Aeroci palluritest tõi ta esile Reimo Rannari, kes mängis tema arvates hästi nii blokis kui rünnakul, ülejäänute kohta märkis ta, et kedagi esile tõsta on raske. Muidu rahulik ja tasakaalukas Aeroci peatreener Mati Merirand oli pärast mängu tõsiselt vihane. Tema arvamused mängu kohta. Ta selgitas, et nii oma palling kui ka vastase servi vastuvõtt on paigast ära ning sellist võistkonda nagu Ozolnieki oma saab haavata ainult hea serviga. Meie põhiservijate Lulla ja Juhkami palling ei ole see mis peaks olema, stabiilsust on vähe ja ka teised eksivad ikka liiga palju ning kokkuvõttes ei võimalda sellised vead mängul rütmi saavutada. Juhkami väljavahetuse põhjustas tema nõrk mäng, liiga suur oli eksimuste arv ja kahjuks ka Jelissejev ei ole veel vajalikul tasemel kuigi on tublisti kosunud. Rünnaku pehmust märkis ka pärast kohtumist meeskonna kapten Elia Lulla. Lõpetuseks märkis Merirand, et kõik algab servi vastuvõtust ja nii kaua kui see on nõrk ei saa ka oma rünnakupotentsiaali ära kasutada. Pühapäevasest mängust arvas ta, et palju oleneb Cesise meeskonna pallingust ja kuidas meie mehed suudavad seda vastu võtta. Mõtust asendab ilmselt Kristjan Kurik, kes peab järjekordselt oma ampluaad vahetama. Merirand muigas, et hea on kui on olemas mees kellega saab kõik augud kinni toppida. Lõpetuseks veel üks vigade parandus Ozolnieki meeskonna kohta. Eelülevaates oli ajalehele Chas tuginedes kirjutatud, et firma Poliurs ei toeta enam meeskonda. Selle lükkas ümber Ozolnieki võistkonna peatreener Deveikuss, kelle sõnul jätkab firma Poliurs meeskonna toetamist kuid see ei kajastu enam võistkonna nimes ega logol. Meeskonna eelarve kohta ütles ta, et see on küll suurem kui Aeroci oma kuid mitte väga palju. Igatahes on see oluliselt väiksem kui Selveril või Lase-R`l. Valdu Toomla 14.10.2007