Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Korraks näidati hambaid ehk edasi saab ainult paremaks minna

Korraks näidati hambaid ehk edasi saab ainult paremaks minna

Pühapäevase Schenker Liiga mänguga Läti klubi Cesu Alus vastu lõppes kahenädalane pingeline mängude periood Leedu ja Läti meeskondadega. Neljast mängus saadi kaks võitu ja kaks kaotust. Nüüd saab korraks hinge tõmmata ja kokkuvõtteid teha. Cesu Alus oli laupäeval pingelises mängus võitnud Tallinnas Sylvesteri meeskonda, kusjuures tasavägises kohtumises pöörati kõik geimilõpud enda kasuks. Eilses vastasseisus andis Aeroc tõelise lahingu kahes esimeses geimis, siis vahetas Cesise peatreener väljakule vennad Marnicsid ja nende meisterlikus pööras mängu Cesise meeskonna kasuks. Mängu tulemus Cesise Alus – Aeroc Rakvere 3:1 (27:25; 20:25; 25:17; 25:16). Meeskondade koosseisud. Aeroc Rakvere – Mait Murs (sidemängija), Elia Lulla (kapten), Andrus Palberg, Kristjan Kurik, Martti Juhkami, Reimo Rannar, Virko Vantsi (libero). Kolmandas geimis vahetati pikemalt väljakule ka Hardi Paas ja Kaarel Pomerants. SK Cesis/Cesu Alus – Janis Berzinš (sidemängija), Girts Martinsons (kapten), Vitalijs Olejnikovs, Valerijs Lomakins, Aivars Siljutins, Uldis Bergmanis, Ingars Ivanovs (libero). Väljakul käis ka Andreijs Vasiljevitšs ning kolmandas geimis vahetas sidemängija Tomass Marnics välja Janis Berzinši ning Kristians Marnics kapteni Girts Martinsonsi. Mängu parimateks tunnistati Cesise meeskonnast Kristians Marnics ning Rakvere omadest Mait Murs. Korraks näidati hambaid Esimene geim oli võidetav. Mõlemad meeskonnad tegid lõpu eel ridamisi pallinguvigu kuid Aeroc eksis rohkem ja see otsustas. Teises geimis näitas Aeroc Rakvere korraks seda milleks ollakse võimeline. Võimsad pallingud, tugev rünnak ja hingestatud mäng. Geimi keskel pääseti ette ja korrakski ei tekkinud tunnet, et mäng käest ära lastakse. Seisul 14:18 võttis Cesise peatreener Vitalijs Birjukovs oma teise mõttepausi ja siis tegi vahetuse mille tähtsust sel hetkel ei hoomanud. Väljakule tuli Kristians Marnics ning juba järgmise geimi algkoosseisus ka tema noorem vend sidemängija Tomass Marnics. Kolmandas geimis jäi Aeroc kohe taha ja geimi keskel mängitas Merirand ka Hardi Paasi ja Kaarel Pomerantsi. Neljandas üritati veel vastu hakata kuni esimese tehnilise vaheajani ja siis pääses pallima Kristians Marnics ning tegi seda pikalt. Mäng oli tehtud. Meie meeskonnal oli võimalus võita, kui esimene geim oleks ära tulnud, aga oleksid ei loe. Vitalijs Birjukovs oli veel eelmine aasta SK Riga peatreener. Tema enda sõnul tekkisid erimeelsused klubi juhtkonnaga ning nüüd juhendab ta Cesu Aluse meeskonda. Seekordsel Eesti turneel oli tal kaasas 12 mängijat ja ta on rahul sellega, et pink on pikk ja see võimaldab teha selliseid vahetusi, mis tänase mängu võidetavaks tegid. Vahetuse põhjus oli lihtne. Nii Berzinš kui Martinsons on juba eakad mängijad ning kahel järjestikulisel kohtumisel on neil raske värskust säilitada. Pingi pikkust näitab seegi, et peatreener saab sellist meest nagu Läti koondislane Kristians Marnics varus hoida. Vitalijs Birjukovs peab väga tähtsaks meeskonna häälestust ja tema sõnul on just meeskonnavaim ning iga mängija psüühilised omadused need tegurid mille najal tihti mänge võidetakse. Seda oli ka näha, Cesise meeskonna vaim oli tugev. Piisas ainult vaadata kuidas näiteks kogenud Uldis Bergmanis ennast mängu kestel üles küttis. Vitalis Birjukovs on väga rahul sellega, et need plaanitud kuus punkti Eestist ära viiakse. Need kaks mängu olid väga tähtsad just play offi viiva kaheksanda koha pärast. Mis puudutab meeskonna eelarvet, siis see on 99 tuhat eurot ehk ligikaudu 1,6 miljonit krooni. Aeroc Rakvere kohta ütles ta, et tegemist on noore meeskonaga, kus võib-olla puudub selline vanem autoriteet, niinimetatud isake, kes vajalikul kohal oma sõna ütleks. Muidugi pole tema asi kellelegi soovitusi jagada lisas ta kohe. Mängijatest tõi ta esile Elia Lullat ja ka Reimo Rannarit. Aeroci peatreener Mati Merirand pikalt rääkima ei hakanud. Kordas ikka ja jälle.“Kaks elementi on vaja korda saada, pallingu vastuvõtt ja oma palling“.Mis mängijatesse puutub siis Juhkami nägi täna juba parem välja aga Lullal hüppel pallingut sisuliselt ikka ei ole. Neljandas geimis said otsustavaks lihtsad vead tähtsatel hetkedel. Mõtuse puudumisel jääb rünnaku jõust puudu ja millal ta mängukorda saab ei oska veel öelda. Kahe esimese geimiga jäi Merirand rahule, kuid kahjuks ei suudetud oma lihtsate pallinguvigade tõttu esimest geimi võita. Lisaks üllatas teda see totaalne ärakukkumine, mis toimus kahes viimases geimis. Kokkuvõtteks sõnas ta. „Saab ainult paremaks minna“. Schenker Liiga jätkub Aeroc Rakvere meeskonna jaoks 25 oktoobril, kui Tallinnas kohtutatakse Selveriga. Järgmine kodumäng on 2 novembril Rahu hallis, kus mängitakse SK Rigaga ja siis ootab ees Läti katsumus. Vastasteks on Lase-R ja Kuldiga. Valdu Toomla 15.10.2007