Jõu vastu ei saadud

Pärast ligi kahenädalast vaheaega pidas reedel Aeroc Rakvere oma järjekordse liigamängu vanas tuttavas Rahu hallis, kuna Rakvere spordihalli on selleks nädalavahetuseks hõivanud sisustusmess. Seekordseks vastaseks oli järjekordne lõunanaabrite esindus SK Riga. Võrreldes eelmiste mängudega Ozolnieki ja Cesisega on Aeroci vorm tõusuteel, kuid kahjuks veel mitte nii hea, et võidu oleks saanud koju jätta. Ilmar Mõtuse jalg ei olnud nii korras, et teda platsile saata ja nii alustati ka seekord samas koosseisus kui eelmist kohtumist. Riialased panid oma üleoleku jõus maksma ning võitsid kohtumise 3:1 (20; -28; 20; 13), kuid võitu ei saadud kergelt. Kokku kestis mäng tund ja 42 minutit. Võistkonnad tulid väljakule järgmistes koosseisudes: SK Riga - Janis Vavers, Andris Krumins (sidemängija, kapten), Aivars Petrusevics, Viktors Korzenevics, Tomass Kalnins, Viktors Ceplitis, Austris Stals (libero); Aeroc Rakvere - Elia Lulla (kapten), Andrus Palberg, Kristjan Kurik, Martti Juhkami, Reimo Rannar, Mait Murs (sidemängija), Virko Vantsi (libero). Riialased vahetasid kolmanda geimi alguses sidemängijat. Väljakule tuli Andris Kruminsi asemel Artis Caics ning sama geimi keskel vahetas Tomass Kalninsi välja Edgars Reinfelds. Aeroc Rakveres tulid neljandas geimi keskel kuni mängu lõpuni väljakule Hardi Paas ja Kaarel Pomerants vastavalt Mait Mursi ja Elia Lulla asemel. Esimene geimis ei saadud kuidagi tuure üles, mõlemad võistkonnad olid kuidagi uimased. Seisul 15:18 võttis Mati Merirand mõtlemisaja kuid jätkuvalt jätkati tagaajaja rollis. Kui tablool ilutsesid numbrid 19:21 tekkis korraks lootus, kuid siis eksis pallingul Elia Lulla, veidi hiljem lõi Martti Juhkami rünnakul palli auti ning geim oli läinud. Mängu algusest oli kulunud 22 minutit. Teine geim oli juba mängu moodi. Meeskonnad olid üles ärganud ning läks tõsiseks andmiseks. Geimi esimest poolt dikteeris kodumeeskond ja pidevalt oldi mõne punktiga ees, turvaliselt juhiti veel 14:11, kuid siis anti korraks järele ning II tehniline vaheaeg toimus juba kaotusseisus 15:16. Siis läks põnevaks, tablool olid pidevalt viigiseisud, kumbki meeskond ei pääsenud rohkem kui punktiga ette. Korraks kutsus Merirand ka Mursi pingile täiendavate näpunäidete saamiseks ning seekord soosis õnn Aerocit. Geimivõidu sepitsemiseks kulus pool tundi. Lootus oli sündinud. Kolmas geim. Lätlased olid väljakule toonud uue sidemängija Artis Caicsi, kuid esialgu polnud muudatust märgata. Aeroc dikteeris jälle geimi esimest poolt ja juhtis 12:9. Nüüd toimus teine oluline vahetus, väljakule tuli jõulise Tomass Kalninsi asemel tükk maad kleenukesem kuid seda teravam Edgars Reinfelds. Märkamatult hakkas mäng ära keerama riialaste kasuks. Seisul 17:21 võttis Merirand veel korraks meeskonna kokku, kuid tulutult. Geimi lõpus ei tekkinud kordagi tunnet, et seda oleks võimalik päästa. Neljas geim. Tasavägist mängu jätkus kuni seisuni 7:8, siis hakkas Aeroci mäng ära vajuma. Tablool 10:15, väljakule tuli Mait Mursi asemel Hardi Paas ning päris lootusetus olukorras, 11:21, tuli ka Kaarel Pomerants Elia Lulla asemel kätt proovima. Mängu parimateks tunnistati rakverelastest Reimo Rannar ja külalistest Viktors Ceplitis. Reimo on tõesti tubli, tema tugevuseks on korralik stabiilne palling, hea blokk ja kui talle pall hästi ette tuleb siis lööb selle ka keskelt kindlalt maha. Lisaks mängu parimaks tunnistatud kahe meetrilise ja üle saja kilo kaaluva Viktors Ceplitise jäi silma ka suhteliselt lühike, kuid see eest väga hea hüppevõimega ja terava löögiga Aivars Petrusevics. Nagu eelmises mängus Cesisega nii ka seekord tõid mängu pöörde külaliste õnnestunud vahetused. Aeroci puuduseks on pingi lühidus, loodetavasti on praegu mängu toodavad Hardi Paas ja Kaarel Pomerants tulevikumehed, kelle tõelisi võimeid me võime nautida paari aasta pärast. Riialaste peatreener, alles hiljuti ise palliplatsil mehetegusid teinud ning ka koondise juures abitreeneri rollis olnud, Ugis Krastins on väga sümpaatne rahulik noor mees. Ta rääkis, et meeskonda otsitakse veel ühte tugevat välismaist ründajat, selle jaoks raha on, kuid siiamaani pole veel meest leitud, kuigi katsetatud on nii mõnegagi. Meeskonna selle aasta eelarve on 240 tuhat latti ehk ligi 5 miljonit krooni, kuid raha pole kunagi liiga palju, eriti veel siis kui tahad tugevat meeskonda üles ehitada. Ka tema tunnistas, et Läti meeskondade tase on ühtlustunud ning küsimuse kohta Kuldiga meeskonna kohta arvas ta, et seal on raha juurde saadud ning tänu sellele ka kogenud mängijaid ja ka nende organisatsooniline töö on paranenud ja nad on muutunud väga ebamugavaks vastaseks kõikidele. Läti mängijad, keda väga palju mängis ka Eesti klubides, on hakkanud koju tagasi tulema. See on põhjustatud lõunanaabrite klubide tugevamaks, rikkamaks muutumisest ja nüüd võimaldavad nad mängijatele samasuguseid või isegi paremaid tingimusi kui näiteks Eesti klubid. Pärast mängu sai vestelda ühega neist kodumaale tagasi pöördunud palluritest. Vestluskaaslaseks oli Austris Stals. Mees, kes aastaid mängis Eestis, on rahul sellega, et saab nüüd esindada Läti klubi. Tema arvates oli võidu võtmeks meeskondlik mäng, paremini mängiti blokis ja lõpus saadi ka palling tõhusamaks. Stals tunnistas, et nende tugevuseks on jõud, kuid seda ei suudeta alati ära kasutada. Aeroci mängijatest tunnustas ta nii Juhkami kui Lulla tugevust, kuid arvas, et neil on juba aeg ennast palju rohkem näidata. Küsimusele, mis ta arvab mängust Selveriga, siis oli ta oma meeskonna tänase mängu kohta kriitiline ning sellel tasemel esinemisega läheb Selveriga raskeks. Oma meeskonna mängust tõi ta esile, et pallingu vastuvõtt polnud ikkagi see mis vaja ning ka sidemängijate töös oli puudusi. Küsimuse kohta, mis oli SK Riga kaotuse põhjuseks Kuldigale, tõi ta esile just viletsa vastuvõtu ning nõrga oma pallingu. Mati Meriranna arvamus "Vastuvõtt on meil jätkuvalt probleemiks, kuna ta on võrgust liiga kaugel ja kuna ta on liiga kaugel siis jääb rünnak aeglaseks ning vastastel on aega oma blokk üles seada." "Praegult olen ma rahul ainult Lulla vastuvõtuga, tema vastuvõtt on stabiilne, teiste vastuvõtuga ei ole ma absoluutselt rahul, see vastuvõtt ei garanteeri oma mängu käivitamist" rääkis ta kriitiliselt "Vastastel on ikka võimas materjal ja nende bloki vastu me jäime hätta" tunnistas ta. "Meil puudub selline füüsiline võim ning meie ainus võimalus selliste tugevate meeskondade vastu mängides on oma vastuvõtt korda seada ja siis muutub ka rünnak kiiremaks" arutles Merirand edasi. Pallingu kohta ütles Merirand "Ma pole rahul sellega, et üks pallinguseeria peab lõppema veaga, ta ei tohi sellega lõppeda, mängija kes valdab tugevat pallingut peab seda ka stabiilselt tegema." Edasi jätkas peatreener "Kõik see hea vastuvõtt ning stabiilne palling on võidu aluseks aga kui me seda ei suuda siis me ei suuda ka võita". "Muidugi Juhkami ja Lulla palling on tugev ja kui see toimib ning teises geimis see toimis, siis on kõik võimalik" arutles Merirand edasi. Pärast mängu sain veel kord jutule Ugis Krastinsiga. "Võidu võti oli blokk, ning see võttis maha ka pinged rünnakul. Puhtalt saadi blokist mängu jooksul 15 punkti ja see on küllaldaselt hea tulemus. Eriti paranes palling neljandas geimis ja see andis kohe tunda ka resultaadis" rääkis Ugis Krastins. "Sidemängija vahetamise põhjusi oli mitu, kuid üheks ja peamiseks oli mängu mitmekesistamine ning teise geimi lõpus oli näha, et muutusi oli vaja" tunnistas Ugis Krastins. Arvamuse kohta, et meeskonnal on pikk pink arvas riialaste peatreener, et see pole niivõrd pikk, kuid seal on mängijad, kes on võimelised tõstma mängu kvaliteeti ja tooma sinna vajalikke muutusi. Tänaste vahetusmeeste kohta ütles ta, et nad on just need mehed, kes on emotsionaalselt võimelised meeskonna toonust tõstma. Aeroci meeskonnast tõstis ta esile eriti Juhkamit, kellel tema arvates on suur potensiaal. Samuti mainis ta ka positiivselt nii Lullat, Rannarit kui Palbergi. Kodumängude seeria on seekord lõppenud. Järgmisel nädalavahetusel kohtutakse kodust kaugel Lase-R ja ELVI/ Kuldiga meeskondadega ning siis mängitakse järjestikku vahelejäänud mäng Selveriga ning Tartus Pere Leivaga. Valdu Toomla 04.11.2007