Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Mängud Lätis ei olnud lootusetud

Mängud Lätis ei olnud lootusetud

Selle hooaja esimene Läti turnee on lõppenud. Kuigi saadi kaks kaotust, saadi ka uusi mõtteid kuidas oma mängu parandada. Esimene mäng. Lase-R - Aeroc Rakvere 3:1 (-23; 19; 14; 19). 10. november Riia. Lätis on rahutu, nõutakse valitsuse tagasiastumist. Mäng eelmise aasta Läti meistri Lase-R vastu toimus Riia uhkes oümpiakeskuses. Vastane oli oma meeskonda tugevdanud kahe välismaalasega. Selleks hooajaks on ostetud ligi kahemeetrine serblasest diagonaalründaja Jovan Vukanovic ning 203 sentimeetri pikkune ameeriklasest keskründaja Allan Vince. Mõlemad on head aga nagu kurtis riialaste peatreener Raimonds Vilde Aeroci kolleegile Mati Merirannale, mitte nii head kui oleks lootnud. Aeroc alustab oma viimase aja tavakoosseisus. Murs, Lulla, Juhkami, Palberg, Rannar, Mõtus ja liberona Vantsi. Mati Merirand märkis rõõmustava faktina, et kogu esimese geimi oldi paari punktiga ees. II tehniline vaheaeg võeti seisul 16:14 Aeroci eduks. Väga kindlalt mängis pallingu vastuvõtul Vantsi, ning see tõi ka edu. Geimi lõpus tuli Mursi asemel sisse Hardi Paas, tegi kohe hea bloki ning esimene geim Aerocile. Lätlased, kus on mitu koondise meest, leidsid üles Aeroci nõrgad kohad. Nii dikteerisidki edasist nemad. Nagu märkis Mati Merirand on nende ligi kahe meetrine sidemängija Maris Vensbergs ikka väga hea. Mõtuse jalg hakkas tunda andma ja nii andis talle ning Juhkamile puhkust Kristjan Kurik. Samuti sai mänguaega Andrus Palbergi asemel Hendrik Kurik. Teine mäng. 11.november Kuldiga. ELVI/Kuldiga - Aeroc Rakvere 3:0 (21; 13; 23). ELVI/Kuldiga on oma meeskonda oluliselt tugevdanud. Sisse olid toodud tugevad ja kogenud Eriks Baiks, Vjaceslavs Grimailovs, Gatis Vanags ning ukrainlane Andrejs Levtšenko. Laupäevases mängus olid nad Selveri vastu hävitavalt lüüa saanud. Põhiliselt oldi vastuvõtuga totaalselt hätta jäädud ning nüüd teinud oma järeldused. Esiteks vahetati välja libero, seda kohta asus täitma Toms Šmedinš. Kogu pallingu vastuvõtt ehitatigi vennaste Tomsi ja Janis Šmedinšide peale ja see toimis. Mängu alguses jäi Aeroc Läti koondislase Vjaceslav Grimailovsi pallingutest kohe taha 2:7, kuid suudeti kosuda ning isegi juhtima minna 20:18. Geimi otsustasid ikkagi Janis Šmedinsi hea palling ning Aeroci vilets vastuvõtt. Teisest geimist pole midagi rääkida, lihtsalt ei kosutud. Kolmandas geimis anti jälle lahing. Oldi ees 10:7, 16:14, 18:16, 22:20, 23:22. Lõpuks Juhkami eksimus pallingul ning Vantsi vastuvõtuviga ja selleks korraks kõik. Sellel turneel sai kaunis palju mänguaega ka Hendrik Kurik. Positiivse näitena võiks tuua, et ilma võitluseta alla ei antud, kuid pallingu vastuvõtt on ikka nõrgavõitu. Ainsana saab kiita Lulla, kui Vantsi esimeses mängus oli hea, siis teises jäi ta ikka hätta. Samuti tehakse ikka liiga palju vigu oma pallingul, täna tõi Merirand negatiivse näitena sisse Martti Juhkami. Kokkuvõtteks probleeme jätkub. Traumad on jätnud jälje nii Mõtuse kui Mursi vormile. Meriranna sõnul on võimalik ka mõningane rollide ümberjaotus, näiteks hea pallingu vastuvõtuga Palbergi kasutamine liberona. Schenkeri Liiga jätkub Aeroci jaoks juba sellel nädalal. Kolmapäeval mängitakse Arukülas kell 18.30 vahelejäänud mäng Selveriga ning juba järgmine päev ollakse kell 19.00 Tartus vastamisi Pere Leivaga. Valdu Toomla 12.11.2007