Kaks korda 1:3

Aeroc Rakvere jätkas sel nädalal mänge Schenker Liigas. Läti katsumus on selleks korraks läbi ja nüüd on ees kodumeeskondade kadalipp. Kohe mindi kokku eeldadatavate tugevamatega. Tallinna Selveri ja Tartu Pere Leivaga. Kolmapäev. Aruküla. Selver Tallinn – Aeroc Rakvere 3:1 (-27; 20; 17; 21) Pärast Läti reisi jäid haigeks Reimo Rannar ja Hardi Paas. Ka Elia Lulla ei olnud kõige tervem. Peatreener Mati Meriranna sõnul oli Rannarist puudus, aga seda enam sai võimaluse ennast näidata Hendrik Kurik. Algkoosseis. Murs, Lulla, Juhkami, Palberg, H. Kurik, Mõtus, Vantsi. Mängu jooksul asendas Hendrik Kurikut Harri Palmar ning IV geimis mängis Kristjan Kurik Ilmar Mõtuse asemel. Mõtuse jalg ikka täit mängu veel ei kannata. Merirand kiitis Harri Palmarit, kes mängis rünnakul kindlalt ja lõi oma pallid maha. I geim oli võistluslik. Kuigi alguses oli Aeroc kaotusseisus 10:15; 12:18, jõuti järele ning pärast viigiseisu 22:22 mindi ette ning punktpunkti mängus kallutati ka seekord geim endale 29:27. II geim. Ka siin oli kõva võitlus. Geimi lõpus oldi ees 20:18, siis viik 20:20. Siin toimus murdemoment. Kaks Janis Sirelpuu õnnega pooleks rasket pallingut ning mäng lagunes. Geim Selverile 25:20. III geim.Siin pole midagi rääkida, kogu geimi oldi stabiilselt vastasest nii viie punkti kaugusel. IV geim. Aeroc kogus ennast ja andis Eesti võrkpalli lipulaevale uue lahingu. Seisud 8:6; 15:13; 20:23. Lõpus jälle eksimused Aeroci juhtmängijatelt Lullalt ning Juhkamilt ning läinud oli geim ja mäng. Kokkuvõtteks. Vastuvõtt oli tasemel, eriti esimeses geimis.. Vantsi oli tubli ning ka Lulla töötas kaitses hästi. Samuti tehti ka lihtsaid vigu vähem. Muidugi peab kiitma ka Selverit. Eriti hea oli Meriranna sõnul nende libero Asko Esko, kes tõi kaitses ära ikka väga raskeid palle. Samuti on Selveri pink väga pikk ning ka selles mängus anti puhkust sellistele mängijatele nagu Kristjan Sikaste, Kristjan Õuekallas ning Veiko Lember. Neljapäev. Tartu. Pere Leib Tartu – Aeroc Rakvere 3:1 (-23; 17; 12; 26) Aeroci algkoosseis sama kui eilses mängus, samad olid ka vahetused. Hendrik Kurikut asendas Harri Palmar ja Ilmar Mõtust Kristjan Kurik. I geim oli võistluslik. Juhiti 20:17. Lulla oli rünnakul resultatiivne ka kahese ja kolmese bloki vastu. Hea oli ka Juhkami ning ning Palbergi rünnak. Lõpus oldi samuti kindlam ning niis võideti ka selles mängus esimene geim. II ja III geim. Siin lõi jälle välja Aeroci nõrk koht, pallingu vastuvõtt. Üks vahepealne seis 10:19 teises geimis ütleb enda kohta kõik. IV geim. Aeroc oli kosunud ning tartlastele anti jälle lahing. Aeroc juhtis 10:6; 19:15; 23:20. Geimi lõpu ja mängu saatuse otsustasid jälle Mati Meriranna sõnul “lasteaiavead”. Geimi lõpus kolm pallinguviga sealhulgas meeskonna juhtmängijatelt Lullalt ja Juhkamilt on tema sõnul lubamatu. Lulla palling on viimasel ajal paranenud, kuid eksib ikka liiga palju. Kokkuvõtteks. Libero Vantsi ei jõua kahte mängu järjest hästi mängida, ilmselt väsib psüühiliselt. Kui tartlaste libero Rait Rikbergi vastuvõtt oli üheksakümne protsendilise efektiivsusega siis Vantsil napilt üle poole. Kuid samas Merirand ei kritiseeri vaid julgustab noort esimest aastat kõrgliigas mängivat mängumeest ja näeb temas potentsiaali ka ründajana. Vahetusmängijate pingilt tulnud Harri Palmar mängis kindlalt, eriti rünnakul, kuigi blokk vajab parandamist. Hendrik Kuriku plussiks on tema emotsionaalsus, ta sütitab nii ennast kui teisi. Nagu rõhutab Merirand minnakse igas mängus võitlema ja kui juhtmängijate poolt tuleb stabiilsus siis tulevad ka võidud. “Geimi lõppudes tuleb tegutseda otsustavalt kuid vigadeta” rõhutas Aeroc Rakvere peatreener Mati Merirand. Valdu Toomla 16.11.2007