Mäng oli võidetav

Kolmapäeva õhtul peeti Rakvere spordihoones Eesti karikavõistluste veerandfinaali teine mäng Rakvere Aeroci ja Tallinna Sylvesteri vahel. Esimese mängu oli võitnud Sylvesteri meeskond tulemusega 3:1. Seega oli rakverelastel kindlaks poolfinaali jõudmiseks vaja 3:0 võitu. Aeroc Rakvere – Sylvester Tallinn: 2:3 (20; -24; -19; 23: -14). Aeroci algkoosseisu kuulusid seekord Mait Murs, Ilmar Mõtus, Martti Juhkami, Elia Lulla, Andrus Palberg Hendrik :Kurik ning liberona Kristjan .Kurik. Väljakule pääsesid ka Virko Vantsi, Reimo Rannar ja Kaarel Pomerants. I geim. Alustati bravuurselt 4:1; 7:2. Rünnakul õnnestus kõik. Siis tekkis mõõn ning põhiliselt oma vigadest jäädi taha 9:10 ning 12:14. Oli tunda, et vastastele anti punkte kergelt, kuid oma punktid tulid kõva töö tulemusena. Edasi jätkati visalt ning jõuti uuesti ette 19:17. Geimi otsustava faasi alguses eksis Juhkami pallingul ning Lulla lõi palli auti ja jälle viik 19:19. Siis läks lahti. Hendrik Kurik blokist 20:19. Vastased eksivad paar korda ja seis 22:20 Aeroci eduks. Palberg lööb 23:20, Murs pallingust 24:20 ning Mõtuse hanitus lõpetab geimi. II geim. Algus jälle kena. 2:1; blokiga 3:1. Mõtus lööb juba 5:2, siis satub hoogu ka Sylvester ning ilusa rünnakuga tuleb järele ning läheb ette 11:9. Nüüd läheb hoogu Ilmar Mõtus. Ridamisi tõsteid talle ning järjekindlalt lööb ta need punktiks. Nii jõutakse järele seisuks 20:21. Edasi jätkub punkt punkti mäng kuni seisuni 24:24. Sylvesteri mees Priit Luik lööb 25:24 ning geimi lõpetab vaieldav löök piirile. Võtmegeim on kaotatud. III geim. Kohe geimi alguses tuleb Hendrik Kuriku asemel väljakule Reimo Rannar. Algus on tasavägine kuni seisuni 4:4, siis libisetakse vaikselt ette seisuks 9:6. Sylvesteri treener Laimons Raudsepp võtab aja ning Sylvester tuleb järele ja läheb ette 10:9. Nüüd on Meriranna kord aeg maha võtta ja sellest on abi. Nüüd satub hoogu Andrus Palberg, kolm punkti temalt ning üks Juhkamilt ning jälle ette 16:13. Kuid hoogu pole kauaks, jäädakse oma vigadest taha 16:19. Nüüd asendab Virko Vantsi Martti Juhkamit ning teeb ka ühe punkti, kuid vastase blokk on tasemel ning toob neile ridamisi punkte. Lulla teeb korraks veel 19:23, kuid siis meie blokist pall auti ning geimi lõpetab Ilmar Mõtuse löök blokki. Seega hüvasti karika poolfinaal ehk Kuressaarde jääb sõitmata. IV geim.Virko Vantsi asemel on jälle väljakul Martti Juhkami ning Reimo Rannar on oma koha loovutanud Hendrik Kurikule. Eelmistest geimidest jäi silma, et selles mängus on mõlema meeskonna poolt suhteliselt vähe pallinguvigu. Geimi algus tasavägine 2:2, siis teeb Lulla seisuks 6:3, edasi temalt juba 9:5 ning tänu heale blokile juhib Aeroc juba 10:5. Edasi jätkub võrdne heitlus, kuid Aeroc ikka turvaliselt ees seisuni 19:15. Siis hakkab hästi tööle vastaste blokk ning järjest löövad sinna Juhkami, Mõtus ning Palberg. Ja ootamatult jäädakse taha 19:21. Juhkami lööb 20:21 ning Palbergi asemel tuleb pallima Kaarel Pomerants. Tugev hüppelt serv ning seis 21:21, kohe lööb Juhkami blokist 22:21 ning vastased löövad auti. Seisul 23:21 läheb Pomerantsi palling kahjuks auti ja vastased tulevad järele. Viik 23:23. Nüüd näitab ennast Hendrik Kurik, keskelt 24:23 ja geimi lõpetab Sylvesteri mängija Mihkel Sepa auti löök. Mängitud ligi kaks tundi ning seis viigis 2:2. V geim. Siin oli väga tasavägine võitlus algusest lõpuni. Esmakordselt mindi kahe punktiga ette seisul 10:8 Aeroci eduks. Seisul 11:10 tuli Palbergi asemel pallima jälle Kaarel Pomerants ning esimene serv jäi jälle Sylvesteril vastu võtmata. 12:10. Kahjuks eksis ta kohe järgmisel servil. Korraks mindi veel ette 14:13, siis töötas jälle hästi Sylvesteri blokk ning nii Juhkami kui Mõtus ei suutnud seda üle mängida. Nii läks geim ja kogu mäng Sylvesterile. Aeroci peatreener Mati Meriranna kommentaar. Teine geim oli võtmegeim, kui oleks selle ära võtnud oleks vastane muutunud ärevaks. Muidu jäi treener mänguga rahule. Vaim oli meestel tugev ning ka blokk toimis päris hästi. Vastuvõtuga jäädi veidi hätta kuid mitte oluliselt. Kokkuvõttes tegi väga hea mängu Ilmar Mõtus. Sylvester on oma meeskonda oluliselt tugevdanud. Juurde on tulnud Luik, Arak, Tatrik, Tammaru, Järveots. Kõik nad on tugevad stabiilsed mängumehed, kes eksivad suhteliselt vähe. Selleks korraks on karikamängud lõppenud. Schenker Liiga aga jätkab ning juba homme mängitakse Pärnus Pärnu võrkpalliklubiga. Sylvesteriga aga kohtutakse taas Rakvere spordihoones 18 detsembril. Vahepeal on veel meie külalisteks võrulased, kellega kohtutakse liiga raames juba teist korda. Koduhallis on nendega mäng juba 13 detsembril ehk järgmisel neljapäeval. Esimese mängu Võrus võitis Aeroc teatavasti 3:1. Valdu Toomla 07.12.2007