Neljas võit tuli raskelt

Neljapäeval kohtusid Schenkeri Liiga II ringi avamängus Rakvere spordihallis Aeroc Rakvere ja Võru Võrkpalliklubi. Avaringis olid olnud võidukad rakverelased ja võitu oodati ka sellest kohtumisest. Võit tuli, kuid üle kivide ja kändude. Aeroc Rakvere - Võru VK 3:2 (12; -16; -19; 19; 13). Meeskondade algkoosseisud Aeroc Rakvere; Mait Murs, Elia Lulla, Andrus Palberg, Ilmar Mõtus, Martti Juhkami, Hendrik Kurik ja libero Virko Vantsi. Mänguaega said veel Reimo Rannar, Kristjan Kurik ja Kaarel Pomerants. Võru VK - Rando Soome, Ats Horn, Denis Sintov, Kaido Treima, Karl Jaani (kapten), Oliver Kallion ning libero Marko Mett. Väljakule pääsesid ka Oliver Lüütsepp, Ott Nauts ja Sander Steinberg. Mängu parimateks tunnistati meeskondade kaptenid Elia Lulla ja Karl Jaani. Avageim läks nagu õlitatult. 11:3; 16:6 ja 25:12. Kokku võttis kõik see aega 14 minutit. Aeroci meestel õnnestus kõik, võrulastel mitte midagi. II geim. Meie mehed olid nagu ära vahetatud, loiud ja väheliikuvad. Seisul 2:6 võttis peatreener Mati Merirand esimese aja - tolku ei midagi. Järgnesid seisud 10:16 ja 13:20 ja lootus kiirest võidust oli kustunud. III geim. Hendrik Kurikut asendas Reimo Rannar. Kõik jätkus vanas vaimus. 5:11, 8:12, 10:16, 17:23 ja ootamatult olid võrulased ees 2:1. IV geim. Absoluutselt ebaõnnestunud Ilmar Mõtust asendas Kristjan Kurik. Nüüd polnud enam pääsu, tuli mängima hakata. Mindigi ette 8:4, siis tekkis vahepeal kriisimoment 14:13 ja 16:14, kuid ikkagi mindi oma teed ja kõik jäi viienda geimi otsustada. Mängu käigus sai kergelt viga ka Elia Lulla ning teda asendas Kaarel Pomerants. V geim. See oli tasavägine algusest lõpuni 9:9, 11:11. Mati Merirand võttis esimese aja. Veel oli seis 13:13 ja Merirand võttis veel kord mõtlemisaega. See otsustas - kaks viimast punkti Rakverele ja oodatud kolme punkti asemel tabelis tuli leppida kahe punktiga. Kerge jalutuskäigu asemel kahe tunnini veninud närvide mäng. Rõõmustav on see, et senises kolmes viie geimini veninud mängus, on kõik lõpugeimid oma kasuks pööratud. Kohtumist ilmestas pidev kohtunikega vaidlemine. Eriti olid aktiivsed võrulased, kuid ega meie omadki patust päris puhtad poisid polnud. Mängujärgsed kommentaarid Võru VK treener Aigor Kaibaldi suust sai kuulda seda, mida tavaliselt räägib pärast kaotust Mati Merirand. Esimese geimi hävingu põhjuseks nimetas ta servi vastuvõttu, mis jäi võrgust kaugele ja ei võimaldanud rünnakut käivitada. "Pärast servi vastuvõtt paranes ning asi hakkas nagu tööle" rääkis Aigor Kaibald edasi. "Otsustavate geimide lõpus ei saadud lihtsaid serve kätte ning vähe kasutati ka esimese tempo ründajaid ning see tegi mängu liiga lihtsaks" selgitas peatreener kaotuse põhjusi. Muidugi ei unustanud ta ka lihtsaid vigu, mida liiga tihti tehakse, märkimast. Kogu mängu tegi kaasa ka ligi neljakümnene endine Eesti koondislane Rando Soome, kes Aigor Kaibaldi sõnul on kaasa teinud umbes pooltes Võru meeskonna kohtumistes. "Rando Soome on see mees, kes peaks aitama meeskonna vaimu hoida" sõnas peatreener edasi "ja ega ta mängulgi midagi viga olnud" lisas ta kohe. Võru meeskond on kaotanud kahe hooaja vahel kolm põhimeest ja peatreeneri jutu järgi on neil nüüd tekkinud probleem esimese tempo rünnakuga, mida ka see kohtumine näitas. Ta avaldas lootust, et noor Kaido Treima areneb ning kunagine Võru meeskonna trump hakkab jälle toimima. Üldiselt on Aigor Kaibald optimistlikult meelestatud ja näeb oma meeskonnas arengut. Oma meestest kiitis ta diagonaalründajat Karl Jaanit, kes ka Rakveres ennast heast küljest näitas. Rakvere meeskonnast hindas ta selles kohtumises parimaks Elia Lullat. Mõlemat Rakverega peetud mängu pidas võrulaste peatreener sarnaseks, kus otsustavaks said Aeroci poolt kindlamalt mängitud otsustavate geimide lõpud. Mati Merirand laiutas ainult käsi ja nentis. "See on tavaline lugu kui avageim liiga lihtsalt kätte tuleb. See uinutab ja kahjuks pole see meil mitte esimene kord". Ta selgitas, et seda võtet võib kasutada ka taktikalise käiguna, et eeldatavalt tugevamat võistkonda pärast üllatada. Võru meeskond hakkas tema sõnul teises geimis oma mängu mängima aga Aeroc polnud enam millekski valmis ja nii tervelt kaks geimi. Ei jätnud temagi pallingu vastuvõttu kritiseerimata ning Ilmar Mõtuse panust hindas nulli vääriliseks. Positiivse poole pealt hindas Merirand Kaarel Pomerantsi mängu tulekut. "Pomerantsil on hea palling, ning reeglina ta ka üllatab sellega vastaseid ning veel tähtsam on see, et Pomerantsi tulek tõi mängu elevust" rääkis ta. Kokkuvõtteks võib öelda, et siiani on Aeroc kõik need mängud võitnud, mida kaotada poleks tohtinud, kuid pole ka millegi positiivsega hakkama saanud. Juba teisipäeval on selleks võimalus kui kohtutakse esimese ringi edasilükatud kohtumises Tallinna Sylvesteriga. Teatavasti saadi sellelt võistkonnalt karikavõistluste veerandfinaalis kaks kaotust. Teisipäeval on kodusaalis võimalus lõpuks ka võit koju tuua. Valdu Toomla 14.12.2007