Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Sylvesterist pole kolme mänguga jagu saadud

Sylvesterist pole kolme mänguga jagu saadud

Rakvere spordihallis peeti eile Schenker Liiga esimese ringi vahelejäänud mäng Aeroc Rakvere ja Tallinna Sylvesteri vahel. Aeroc Rakvere – Sylvester Tallinn 1:3 (20, -20, -17, -18). Meeskondade koosseisud: Aeroc Rakvere – Mait Murs, Elia Lulla (kapten), Andrus Palberg, Ilmar Mõtus, Martti Juhkami, Reimo Rannar ja liberona Virko Vantsi. Väljakule pääsesid ka Hendrik Kurik, Kristjan Kurik ja Kaarel Pomerants. Sylvester Tallinn: Reimo Kuri, Markus Tammaru, Argo Arak (kapten), Kaupo Kivisild, Mihkel Sepp, Priit Luik ja liberona eelmisel hooajal Aerocis mänginud Raigo Tatrik. Mänguaega said veel Vaido Veek, Madis Järveots, Madis Pärtel ja Viljar Vahter. Mängu parimateks tunnistati Aeroc Rakvere mängijatest Andrus Palberg ja Sylvesteri meeskonnast Argo Arak. I geim möödus Aeroci dikteerimisel. Pidevalt oldi paari punktiga ees. Kriitilised seisud olid 16:15 ja 21:19. Sellel seisul võttis Aeroci peatreener Mati Merirand korraks mõtlemisaega - sellest piisas. Kindlalt viidi viimasele ajale iseloomulikult esimene geim võiduka lõpuni. Seni peetud kolmeteistkümnes liigamängus on esimene geim võidetud seitsmel korral, sealhulgas kolmel võiduga lõpetatud mängul neljast. Silma jäi Sylvesteri pikk pink. Peatreener Laimons Raudsepp vahetas pidevalt mehi, mis võimaldas taktikat korrigeerida. II geim. Laimons Raudsepp oli teinud hea käigu. Ta vahetas pingile Eesti koondislasest sidemängija Markus Tammaru ja tema asemele tuli platsile Viljar Vahter ja seda mängu lõpuni. Algus oli tasavägine kuni seisuni 6:6, siis hakkas Sylvester vaikselt eest ära libisema. 13:16, 14:17, 18:22 ja päris lootusetus olukorras 20:24 võttis Merirand veel korraks mehed kokku aga abi sellest enam ei olnud. III geim. Algus oli lootustandev. Aeroc dikteeris mängu ja juhtis 8:5 ning veel 11:9. Teise tehnilise vaheaja ajal oldi juba kaotusseisus 14:16 ja lõpp vajus juba täitsa ära. Seisul 16:20 proovis Merirand veel aega võttes mehi ergutada kuid tulutult. IV geim. Algus jälle tasavägine kuni seisuni 4:4. Kui tablool oli 4:6 tuli väljakule Andrus Palbergi asemel Hendrik Kurik. Seisul 6:10 võtab Mati Merirand mõtlemisaja. Sellest on abi. Tullakse järele ning 9:10 on Laimons Raudsepa kord mehed kokku võtta. Ka tema teeb seda õigeaegselt ja kui tablool on 9:13 võtab Mati Merirand selles mängus viimase mõtlemisaja. Mõni hetk hiljem kui tablool on 11:14 tuleb Reimo Rannari asemel pallima Kaarel Pomerants ja õnnestunult. Laimons Raudsepp haistab hädaohtu ja võtab kohe oma teise vaheaja. Pomerants pallib võrku ning tuleb väljakult ära. Edasi läheb Sylvesteri poolt vaadates ludinal, 16:12, 18:12, 21:16, 24:18. Mängu lõpetab Martti Juhkami auti palling. Mis veel mängust silma jäi. Esiteks Sylvesteri mehed rääkisid pidevalt omavahel, mees kes läks palli võtma andis seda ka teistele teada. Teiseks väga otsustavaks selles kohtumises sai Sylvesteri blokk, sealt tulid paljud ründelöögid tagasi Aeroci väljakupoolele. Kolmandaks Sylvester tegi vähem lihtsaid vigu, pall ikka kahe mehe vahele niisama maha ei kukkunud. Mängujärgsed kommentaarid. Sylvesteri peatreener Laimons Raudsepp pole üldse rahul tabeliseisuga, kuid on rahul sellega, et meeskond areneb. Tabeliseisu vaadates ollakse nüüd pärast esimest ringi üheksandal kohal, kusjuures lähemast konkurendist Cesise meeskonnast ollakse ühe võidu kaugusel ja selle võidu said lätlased Tallinnas. Mäletan kui rahul oli Cesise treener Vitalijs Birjukovs selle võidu üle päris hooaja alguses, öeldes pärast võitu ka Aeroci üle, et need kaks võitu olid väga tähtsad võitluses turniiril kaheksanda koha pärast. Raudsepp rääkis enne mängu, et meeskonnal on küll pikk pink, kuid pole veel väljakujunenud kindlat liidrit. Vormi tõusust andis tema sõnul märku lahing, mille nad andsid meie võrkpalli lipulaeavale Tallinna Selverile Kuressaares karikavõistluste poolfinaalis. Raudsepa sõnul oli mäng tasavägine ja kuigi kaotati 1:3 näitas kohtumine, et ollakse võimeline paljukski. Mängu kohta Aerociga märkis Raudsepp järgmist. “Ma ei ütleks, et me rohkem võitu oleks tahtnud aga lihtsalt meil õnnestus mõni mänguelement alates teisest geimist paremini ja lõpuks hakkas meeskond sellest mänguskeemist kinni pidama, milles me olime eelnevalt kokku leppinud.” Oli näha, et ta oli tõeliselt rahul oma võistkonnaga ja selle tõenduseks oli, et ta ei tahtnud alguses kedagi nimeliselt välja tuua, kuid hiljem nimetas ta siiski Argo Arakut. “Kui me võidame siis me võidame meeskonnana ja kui kaotame siis kaotame ka meeskonnana” rääkis Raudsepp.” Tänase võidu märksõna olid võitlusvaim ja asjalikus platsil” lisas ta. Raudsepp oli kolmes võidugeimis rahul oma meeskonna blokiga, mis rakverelased rivist välja lõid. Tema arvates ei olnud Lulla kui ka Juhkami pallingud nii head ja efektiivsed kui nad eeldasid. Rakvere meeskonnna parimaks mängijaks peab ta sidemängija Mait Mursi, keda tema meeskonnakaaslased ei olnud suutelised selles kohtumises vääriliselt toetama ja muidugi seda tänu Sylvesteri heale blokile ja tugevale kaitsemängule. Mati Merirand oli nõutu. “Täna oli hea see, et saime kätte vastase pallingud. Kuid liiga palju tehakse ikka lihtsaid, elementaarseid vigu”. Tema sõnul saavad vastased nii kergelt kaks kolm punkti, sellega antakse initsiatiiv ära ja nii need geimid üksteise järel lähevad. Meriranna arvates oli üheks otsustavaks momendiks Sylvesteri pingi pikkus. “Nende vastu saab siis kui palling on tugev, kuid see eeldab riski, palling peab vastase mängu lõhkuma ja eelmisel aastal Juhkami palling lõhkus”. Nüüd tuleb jõuluvaheaeg ja selleks aastaks on Schenkeri Liiga mängud Aeroci meeskonna jaoks läbi. Uus aasta algab välismängudega. 5-6 jaanuaril mängitakse Daugavpilsis ja Vilniuses ning sellele järgneval nädalavahetusel Ozolniekis ja Cesises. Esimene uue aasta kodumäng on 20 jaanuaril ja siis on vastaseks turniiri favoriit Tallinna Selver. Valdu Toomla 19.12.2007