Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Kahest mängust võideti üks

Kahest mängust võideti üks

Pärast aastavahetuse seotud vaheaeaga jätkusid Läti-Leedu-Eesti ühisliiga, Schenker Liiga kohtumised. Aeroc Rakvere pidas kaks mängu kodust kaugel Daugavpilsi spordihoone ja Vilniuse Ekinsta külmades saalides. Laupäev. 5 jaanuar. Daugavpils. Ezerzeme/DU – Aeroc Rakvere 3:0 (25:23 29:27 28:26). Aeroc Rakvere alustas mängu järgmises koosseisus: Mait Murs, Ilmar Mõtus; Elia Lulla, Kristjan Kurik, Andrus Palberg, Reimo Rannar ning liberona Timo Tehvo. Puudus vigastusega kimpus olev Martti Juhkami ning esmakordselt sel hooajal oli väljakul Timo Tehvo. Kolmandas geimis tuli Kristjan Kuriku asemel väljakule Virko Vantsi ning pallimas käis ka Kaarel Pomerants. Mäng oli väga tasavägine. Teises geimis oldi ees 23:20, kuid rünnakujõust jäi puudu. Ei olnud Martti Juhkamit ja tema pallingut ning Ilmar Mõtuse rünnak pole ikka veel tasemel. Peatreener Mati Merirand kiitis eriti Timo Tehvot ning kolmandas geimis Kristjan Kuriku asemel mängu tulnud Virko Vantsit. Timo Tehvo pallingu vastuvõtutehnika on Meriranna sõnul väga hea ning talle tuleb nüüd rohkem võimaldada mängupraktikat. Samuti näitas Virko Vantsi ennast ründajana heast küljest. Nagu märkis Merirand on Virko Vantsil on hea palling ning selles mängus töötas ta ka hästi blokis ja ründas resultatiivselt. Mati Merirand nentis, et probleemid on endised. Ikka tehakse liiga palju lihtsaid vigu ning meeskonnal puudub liider, kes suudaks tasavägised geimilõpud enda kasuks pöörata. Pühapäev. 6 jaanuar. Vilnius. ISTO/SM Tauras – Aeroc Rakvere 1:3 (21:25 25:19 24:26 12:25). Aeroc Rakvere algkoosseis: Mait Murs, Ilmar Mõtus, Elia Lulla, Virko Vantsi, Andrus Palberg, Reimo Rannar ja libero Timo Tehvo. Selles mängus paistis silma Virko Vantsi, endiselt jäi nõrgaks põhiründaja Ilmar Mõtuse panus ning tema asemel tuli III geimis väljakule Kristjan Kurik. Meriranna sõnul näitas Kristjan Kurik ennast ka selles ampluaas heast küljest. Võtmegeimiks oli selles mängus just kolmas ja siin tõi geimivõidu õnnestunud vahetus. Kriitilises seisus tuli Mait Mursi asemel väljakule Hendrik Kurik ja tema mängu ainukene punkt blokist otsustas geimi saatuse. Selle geimi kaotus lagundas vastaste mängu ja neljas geim tuli juba kergelt kätte. Palju punkte saadi blokist ning ka Andrus Palberg sai oma pallingu hästi tööle. Mati Meriranna sõnul on sel hooajal olnud palju ebaõnne, vigastatud on olnud Mait Murs, Ilmar Mõtus ja nüüd Martti Juhkami, pikalt oli haige Reimo Rannar. Rõõmustav on, et Timo Tehvo peale saab loota ning Virko Vantsi on ennast hästi ründajana näidanud. See annab võimaluse rohkem koosseisuga varieerida. Juba järgmisel nädalavahetusel on ees järjekordsed välismängud. Laupäeval on mäng Ozolniekis ning pühapäeval mängitakse Cesises. Järgmine kodumäng on pühapäeval 20 jaanuaril ja siis kohtutakse liidri Tallinna Selveriga. Valdu Toomla 07.01.2008