Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Kaks mängu ilma põhiründajateta

Kaks mängu ilma põhiründajateta

Aeroc Rakvere mängis kaks järjekordset Schenker Liiga mängu tugevate Läti klubidega. Turneele lõunanaabrite juurde tuli minna ilma oma kahe vigastatud põhiründajata. Laupäev. 12.01.08 Ozolnieki. Biolars Ozolnieki – Aeroc Rakvere 3:0 (19, 20, 17). Aeroc Rakvere algkoosseis: Mait Murs, Kaarel Pomerants, Virko Vantsi, Andrus Palberg, Reimo Rannar, Ilmar Mõtus ja libero Timo Tehvo. Välja sõideti suhteliselt hõredas koosseisus. Kaasas ei olnud Elia Lullat ja Martti Juhkamit, samuti andis Kristajan Kurikul tunda õlg. Situatsioon võimaldas Kaarel Pomerantsil ja Virko Vantsil alustada algkoosseisus. Hendrik Kurik vahetas kohtumise jooksul Andrus Palbergi ning mängu teisel poolel osales Mait Mursi asemel Hardi Paas. Mati Meriranna sõnul oli positiivne Kaarel Pomerantsi etteaste. Kaarel on füüsiliselt tugev ning tema hea palling on juba tuntud. Puudu jääb veel stabiilsusest. Tasavägine oli esimene geim kuni seisuni 19:19 ja siis tehti mõned rumalad vead. Pühapäev 13.01.08 Cesis. Cesise Alus – Aeroc Rakvere 3:0 (22, 18, 22). Aeroci algkoosseis oli sama kui laupäevases mängus. Selles kohtumises vahetas Kaarel Pomerantsi II geimis välja Kristjan Kurik ning III geimis tulid mängu Hardi Paas ning uuesti Pomerants Kuriku asemel. Ka siin mängiti I geimis kuni seisuni 21:21 vastasega võrdselt ja ka siin tehti otsustavas faasis lihtsaid vigu. Teistest mängijatest märkis Mati Merirand ära Ilmar Mõtuse, kelle mäng on paremaks läinud ning Timo Tehvo, kelle vastuvõtt on hea, kuid peatreener ootaks temalt kaitses agressiivsemat tegutsemist. Kokkuvõtteks võib öelda, et nii Lulla kui Kristjan Kuriku õlavigastuse põhjustasid mängud Daugavpilsi ja Vilniuse külmades saalides ning Meriranna arvates tuleks sellistes tingimustes mängud ära keelata. Samas on nüüd nii Pomerants, Paas kui Vantsi saanud mängukogemust ja kindlust ja see võib eelseisvatel Eesti meistrivõistluste kohamängudel vajalikuks osutada. Valdu Toomla 14.01.2008