Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Meeste võrkpallikarikas läks Rakvere spordikooli poistele

Meeste võrkpallikarikas läks Rakvere spordikooli poistele

Lääne-Virumaa meeste tänavuse võrkpallikarika pärast pidasid Kadrina spordihoones ägeda lahingu Rakvere spordikooli (SK) ja Kadrina meeskond. Skooriga 3:1 napsasid karika koolipoisid. Värske värvi järele lõhnav valgusküllane kõrge laega võimlasaal Kadrina renoveeritud spordihoones sai tõelised tuleristsed teisipäeva õhtul, kui võrkpallipubliku marulisel kaasaelamisel võistlesid Lääne-Virumaa võrgukarika pärast kohalikest pallurites võistkond ning Rakvere spordikooli A-vanuseklassi meeskond. Ootused ja lootused olid kõrged mõlemal pool, sest karikafinaali kahest varasemast omavahelisest jõuproovist oli nii Kadrina kui ka spordikooli meeskonnal otsustavaks lahinguks kaasa võtta võit. Saal rõkkas toetajate kisast Ning põnevaks punkt-punktiheitluseks see karikamäng kujuneski. Kuigi õppuritest Rakvere SK võistkond üritas rivaalidest pikalt ette rebida, püsis südilt mänginud Kadrina neil nagu takjas kannul. Avageim läks siiski poistele 25:21 ning takkapihta teinegi 25:19. Kolmas, kõige võitluslikum geim oli publikule hääle kähedaks karjumisel tõeline maiuspala: alates 17. punktist, mil Kadrina juhtohjad enda kätte võttis, ta neid enam käest ei andnudki ning spordikooli poistel oli tükk tegemist, et endast tublisti vanemate palluritega sammu pidada, nende arvukaid geimpalle tõrjuda. Aga poiste ponnistused ei kandnud vilja ning kolmanda geimi võit läkski lõpuks Kadrinale 29:27. Neljandas geimis panid spordikooli võrkpallurid aga oma suurema treenituse maksma ning ehkki väsimuse märke ilmutanud Kadrinale tuli platsil korraks veel elu sisse, noppisid noored riburada pidi oma kontosse punkte kuni karikavõit 3:1 oligi käes. “Ei juhtu just tihti, et ühe maakonna võrkpallikarikavõistluste finaalis kuuleb tribüünidelt nii valju ja innukat toetuskisa,” rõõmustas Kadrina võimlas võrgulahingule kaasa elanud Eesti Võrkpalliföderatsiooni aseesimees Marko Pomerants, kes andis võitjatele üle võidukarikad. Kuldselt läikivad karikad võtsid vastu Rakvere SK mängijad Kert Rang, Kaarel Pomerants, Kaspar Pomerants, Hardi Paas, Harri Palmar, Mihkel Merimaa, Tanel Uusküla, Ronald Järv, Andri Leppik ning treener Mati Merirand. “Poisid tegid platsil head koostööd, kolmandas geimis tuli väsimus, aga võtsime kokku ja tegime neljandas mängu ära,” kiitis karikavõitjate kapten Kert Rang rõõmust särades oma tiimi. Kummardus kaotajatele Samas tegi ta sügava kummarduse vastastele, kellega duelli pidades tuli noortel mängu panna kõik oma oskused ja võimed ning parim koosseis, mis võtta oli. “Kadrina meeskond on väga tugev, maakonna liigas üks paremaid. Mehed on kaua võrkpalli mänginud, oskavad ja armastavad ala ning neid ei tohi vastastena mitte mingil juhul alahinnata,” kinnitas Kert Rang. “Jõu vastu me ei saa, treenituses on vahe. Kui Rakvere poisid harjutavad regulaarselt, siis meil käib stabiilselt trennis vaid kolm-neli mängijat,” leidis Kadrina võistkonna kapten Raigo Pärs allajäämisele lihtsa seletuse. “Aga me ei viska püssi põõsasse, maakonna meistrivõistlused käivad edasi ning sealgi on võimalusi. Tahtmist meil jätkub ning uus spordisaal innustab mehi ehk ka rohkem treenima,” lisas ta. Kadrina võrkpallivõistkonnas mängisid Raigo Pärsi kõrval veel Meelis Järv, Jaan Rummi, Uku Kalja, Ivo Järvala, Toomas Skroman, Rain Laanemets, Janek Aren, Tõnu Rummo, Taavi Leinsalu. Treeneritööd teeb Jaan Rummi. Aivi Pargi “Virumaa Teataja” 17.01.2008