Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Pärast mängu domineerisid positiivsed emotsioonid

Pärast mängu domineerisid positiivsed emotsioonid

Pühapäeval toimus Rakveres järjekordne Schenker Liiga mäng. Vastamisi olid liiga ülivõimas liider Tallinna Selver ning tabeli lõpuossa kuuluv Aeroc Rakvere. Pärast mängu olid rahul mõlemad treenerid. Avo Keel sellepärast, et plaanitud kolm punkti tulid ja Mati Merirand sellepärast, et tema kasvandikud avaldasid hoolimata kaotusest Eesti koondislastest koosnevale liidrile väärikat vastupanu. Pühapäev 20.jaanuar, Rakvere. Aeroc Rakvere – Selver Tallinn 0:3 (-22, -23, 1-15). Algkoossesisud. Aeroc Rakvere: Mait Murs, Kaarel Pomerants, Andrus Palberg, Ilmar Mõtus, Virko Vantsi, Hendrik Kurik ja liberona Timo Tehvo. Selver Tallinn: Veiko Lember, Martti Rosenblatt, Janis Sirelpuu, Kristjan Sikaste, Keith Pupart, Ardo Kreek ja libero Jarmo Neuhaus. Rakvere poolt käisid episoodiliselt väljakul ka Elia Lulla, Kristjan Kurik ning Hardi Paas. Selveril vahetas korraks Janis Sirelpuu välja Andris Õunpuu. Mängu parimateks tunnistati Aeroc Rakvere mängijatest Kaarel Pomerants ning Selverist meeskonna kapten sidemängija Veiko Lember. I geim. Algus oli ootuspärane. Selver asus juhtima 8:5, 13:7 ja teine tehniline aeg oli nendele turvalises eduseisus 16:9. Siis tegi Mati Merirand esimese vahetuse. Kaarel Pomerantsile andis korraks puhkust Elia Lulla ning seisul 13:19 sai puhkust ka Mait Murs. Tema asemel tuli väljakule Hardi Paas. Geimi lõpus jõuti korraks päris järele 22:24, kuid korrakski ei saadud Selverile ohtlikuks. Meeldiv oli, et meie noored ääreründajad Pomerants ning Vantsi ründasid julgelt ning hästi ja kogu meeskonnale polnud terviklikult midagi ette heita. Silmnähtavalt olid vastased hädas Kaarel Pomerantsi pallingutega. See eest tegid Selveri omad esimeses geimis mitu elementaarset viga. II geim. Kohe geimi alguses ei lastud Selverit kaugele ette, punkt punkti mängus oldi mõne punktiga maas kuni seisuni 13:13. Siis mindi julge mänguga ette. Kui tablool oli 15:13 Aeroci eduks võttis Avo Keel selles mängus esimest ja viimast korda mõtlemisaega, seekord polnud sellest abi. Aeroc juhtis juba 20:15 ning oli tunda geimivõidu hõngu, kuid kahjuks nii ei läinud. Selver tuli visalt järele. Mati Merirand võttis kaks mõtlemisaega ja saatis ka Vantsi asemel väljakule poolhaige Lulla, kuid Selver jõudis viigini 22:22. Muidu kogu mängu rahulikult pingil istunud Avo Keel tõusis juba püsti ning tegi mängus esimese ja ainukese vahetuse. Kutsus korraks enda juurde Janis Sirelpuu ja küllap see nõupidamine otsustas geimi saatuse. III geim. Siin oli võrdset mängu kuni seisuni 9:9. Siis hakkas Selveri ülekaal jõus järjest rohkem tunda andma ning mäng veeres rahulikult oma loogilise lõpuni. Tähelepanuväärne on see, et Rakveres pidas oma elu 5000 mängu 48 aastase kohtunikustaažiga, selles mängus II kohtuniku ametit pidanud Harjumaa mees Mati Koorep. Mängujärgsed kommentaarid. Tallinna Selveri ja Eesti koondise peatreener Avo Keel oli mures, et osa meeskonnast on vigastatud ja seetõttu ei saanuda ta ka vahetusi teha. Vigastustega on kimpus põhimängijatest nii Kristjan Õuekallas kui Asko Esna. Nii oligi Rakveres liberona väljakul Jarmo Neuhaus, kes sai Keele arvates oma ülesannetega väga hästi hakkama ja oli tema arvates ka meeskonna parim. Rakvere meeskonnast ei osanud ta kedagi esile tõsta, kõigil olid oma plussid ning miinused. Kindlasti Selver ei alahinnanud Aerocit ning tema arvates on Rakvere meeskond neile kaunis ebamugav vastane. Ta avaldas arvamust et võib-olla oldi lihtsalt ülipüüdlikud ja meeskond oli mõtetes juba neljapäevase euromängu juures. Rahul oli ka Mati Merirand ja eriti sellega, et lõpuks leiti korralik libero Timo Tehvo näol ning noored Kaarel Pomerants ning Virko Vantsi on saanud mängujulguse ja -kindluse. Kui nüüd ka Elia Lulla ja Marti Juhkami terveks saavad ning järjekorsdselt haigestunud Reimo Rannar jälle rivis on ning Ilmar Mõtuse mänguvorm paraneb, siis saab julgelt vahetusi teha ning vajadusel mänguskeeme muuta. Ta avaldas lootust, et Roman Jelissejev saab järjest tugevamaks ning ka temaga saab tulevikus arvestada. Vastastest hindas ta nii Veiko Lemberit ja Jarmo Neuhausi, kes Selveri mängu käima vedasid. Hoolimata kaotusest lahkusid saalist optimistlikult ja rahulolevalt ka pealtvaatajad ning loodetavasti on oodata järgmisel kodumängul jälle head mängu. Järgmine kodumäng on laupäeval 2 veebruaril kell 17.00, kui kohtutakse liidrite hulka kuuluva Läti meeskonnaga VK Lase-R. Enne käiakse korraks veel ise Riias, kus 27 jaanuaril on vastaseks teine tugev Läti klubi SK Riga. Valdu Toomla 21.01.2008