Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Noored võrkpallurid esinesid Võrus südilt

Noored võrkpallurid esinesid Võrus südilt

Lääne-Virumaa noored võrgupoisid näitavad jätkuvalt head taset. Nädalavahetusel Võrus toimunud võrkpalliföderatsiooni karikavõistlustelt tõid Rakvere spordikooli C-klassi poisid koju teise koha.Võru võõrustas noori võrkpallureid kolmel päeval. Võistlustules olid Eesti kaheksa parimat C-klassi (U-16) nais- ja meeskonda. Meeskondadest esindas Lääne-Viru maakonda Rakvere spordikooli (SK) võistkond ning tüdrukute turniiril oli osalejate hulgas Kunda ÜG/VK. Kui poisid jõudsid pjedestaalile, siis tüdrukutel läks veidi kehvemini - neil ei õnnestunud võita ühtegi mängu ja pidid leppima turniiril kaheksanda kohaga. Kuid jõuda Eestis kaheksa parema hulka, on samuti arvestatav saavutus. Mängukoormus oli suur. Et mängiti turniirisüsteemis, tuli igal võistkonnal pidada kolme päeva jooksul seitse mängu. Poisid alistasid suhteliselt kergelt - tulemusega 2:0 - tabeli alumisse poolde jäänud Põltsamaa Sylvesteri, Türi VK, Pärnu VK ja Valga VK Viktooria. Rohkem oli pusimist neljandaks jäänud Narva SK Energiaga. See mäng venis kolmegeimiliseks, kuid otsustav geim tuli siiski Rakvere poistele. Kolmandaks jäänud Saaremaa SK on tugev võistkond, kuid nagu ütles Rakvere SK treener Mati Merirand, õnnestus nende nõrgad kohad üles leida ja mäng 2:0 võita. Turniiri viimases mängus kohtus Rakvere SK meeskond esikohamatšis Võru VK võistkonnaga. Tasavägises esimeses geimis olid Rakvere spordikooli poisid veel 24:23 ees, kuid viimased otsustavad punktid läksid siiski võrulastele. Teises geimis olid Võru poisid juba kindlamad. Seega tuli vastu võtta 0:2 kaotus ja turniiri teine koht. Mängujärgsel analüüsil tõdes Mati Merirand, et kuigi võrulased on hetkel stabiilsemad, olnuks ka see võistkond võidetav. Turniirist kokkuvõtteid tehes jäi Mati Merirand poiste mänguga rahule. Meeskonda kuulusid Rakvere reaalgümnaasiumi õpilased Ronald Järv, Hardi Talv, Sander Konso, Konstantin Nikolenko, Rakvere gümnaasiumis õppiv Olari Aas, Mihkel Hiielaid Haljala gümnaasiumist ja Kristjan Tambik Võsu põhikoolist. Võistkonna treenerid selgitasid mängijate seast välja ka neli turniiril kõige silmapaistvamalt esinenud mängijat. Nende hulka kuulus Rakvere SK poiss Hardi Talv, kellele Mati Merirand andis lühikese iseloomustuse: "Hardil on stabiilne, tugev hüppelt palling, stabiilne rünnak ja stabiilne vastuvõtt." Rakvere Spordikooli poisid on olnud sel hooajal edukad, kõikides vanuseklassides on nad tulnud vähemalt kolme hulka. C-klassi (U-16) Eesti meistrivõistluste turniir peetakse maikuus Rakveres. Tüdrukute treener Küllike Koha rääkis, et esialgu olnud neil kahtlused turniirist osavõtu suhtes, kuid tegelikult ei tulnud kahetseda. Kuigi kolme päeva jooksul suudeti võita vaid üks geim Pärnu tüdrukute käest, saadi Eesti parimate omaealiste naiskondadega mängides hindamatut mängukogemust. "Meie eesmärk oligi kõigile võimalikult hästi vastu panna ja selle eesmärgi me täitsime," oli Küllike Koha rõõmus. Võru turniiril mängisid Kunda võistkonnas naiskonna kapten ja parim mängija Jaanika Veldre, Veronika Rõkalova, Kristin Karu, Liisu Jäppinen, Anita Petrov, Jane Vasiljuk, Jane Pall, Valeria Nitjuhhina ning Aleksandra Siljutina. Parimad Poisid • 1. Võru SK I 14 punkti • 2. Rakvere SK 13 p • 3. Saaremaa SK 12 p Tüdrukud • 1. Pärnu SK 13 p • 2. Viljandi SK 13 p • 3. Võru SK 12 p • 8. Kunda ÜG/VK 7 p Valdu Toomla "Virumaa Teataja " 07.03.2008