Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Sylvester jäi sel hooajal võitmatuks

Sylvester jäi sel hooajal võitmatuks

Aeroc Rakvere võrkpallimeeskond jääb Eesti meistrivõistluste medalita. Kahe võiduni peetud veerandfinaalis kaotas Aeroc Rakvere laupäeval koduhallis teist korda Sylvesterile. Käesoleva aasta Eesti võrkpallimeistrivõistluste veerandfinaalides olid vastamisi Eesti meeskondadest Schenkeri Liigas kolmanda kuni kuuenda koha saanud võistkonnad. Omavahel võtsid mõõtu Sylvester ja Aeroc Rakvere ning Pärnu ja Võru võrkpalliklubi. Kummaski vastasseisus ei vajatud kolmandat mängu. Sylvester oli mõlemas mängus pisut parem Rakvere meeskonnast ning Pärnu VK käis kindlalt üle Võru VKst.Võitjad jätkavad mänge medalile. Juhendi järgi kohtub Sylvester põhiturniiri võitja Tallinna Selveriga ning Pärnu VK põhiturniiril teise koha saanud Tartu Pere Leivaga. Kaotajad Aeroc Rakvere ja Võru VK mängivad omavahel 5.-6. kohale. Laupäeval peetud teist veerandfinaalkohtumist alustas Aeroc Rakvere oma viimase aja tavakoosseisus: Mait Murs, Elia Lulla, Andrus Palberg, Ilmar Mõtus, Virko Vantsi, Reimo Rannar ning liberona Timo Tehvo. Vahetusmängijatena käisid väljakul ka Kristjan Kurik, Kaarel Pomerants ning Hardi Paas. Mäng oli tasavägine Mäng oli mõlemalt poolt võrdsete võimalustega ning võitluslik. Kui esimeses geimis suutis Rakvere meeskond pärast viigiseisu 19:19 geimilõpu enda kasuks kallutada, võitis avageimi 25:22, siis järgnevas kolmes geimis olid külalised just pärast tasavägiselt kulgenud geimi algust lõpus täpsemad ning võitsid vastavalt 25:22, 25:21 ja 25:20. Rakvere meeskonna peatreener Mati Merirand jäi mängu üldpildiga rahule. Tema sõnul oli kohtumises võitlust, kaitses töötati korralikult ning blokk toimis. Puudusena märkis ta liigseid vigu rünnakul. Seekordset kohtumist ilmestasid Rakvere ründajate Elia Lulla, Virko Vantsi ning Ilmar Mõtuse tugevad, sageli auti löödud ründelöögid. "Raskelt võitsime, kergelt andsime," iseloomustas Mati Merirand mängu. Veerandfinaali esimese, neljapäeval Tallinnas toimunud mänguga võrreldes oli Mati Meriranna sõnul pallingu vastuvõtt parem, kuid rünnak nõrgem. Sylvesteri võidu võtmeks pidas ta nende põhiründajate stabiilsemat esitust. Mati Merirand tõstis seekord meeskonnas esile sidemängija Mait Mursi, kes tunnistati ka selles kohtumises Aeroc Rakvere parimaks mängijaks. Sylvesteri meeskonna parim oli ründaja Mihkel Sepp. Aeroc ei üllatanud Sylvesteri peatreener Laimons Raudsepp oli rahul nii tulemuse kui meeskonna mänguga. Mängu võiduvõtmeks pidas ta õnnestunud taktikalisi vahetusi kõigis kolmes võidugeimis. "Kogu Sylvesteri meeskond ilmutas võitluslikkust ja tahet," rääkis Raudsepp kedagi mängijatest esile toomata. "Rakvere mängis lõpuni meile oodatud mängu, nendes Aeroci mängudes ei olnud midagi üllatuslikku, me teadsime, kes mängivad ja selle võrra oli lihtsam," iseloomustas kohtumist Sylvesteri peatreener. Sel hooajal omavahel peetud kuuses ametlikku kohtumises ei õnnestunudki Aeroc Rakverel Sylvesterist jagu saada. Aeroc Rakvere meeskond peab Eesti meistrivõistluste viimased mängud Võru VKga. Juba homme kohtuvad nad kell 19 Rakvere spordihallis. Reedel mängitakse Võrus kordusmäng ning kui ühel meeskonnal ei õnnestu mõlemat kohtumist võita, peetakse otsustav kohtumine laupäeval kell 17 Rakveres. Valdu Toomla "Virumaa Teataja" 18.03.2008