Võrulased olid visamad

Käesoleva aasta Eesti meistrivõistlustel algasid mängud viienda ja kuuenda koha selgitamiseks. Avamäng Aeroc Rakvere ning Võru VK vahel peeti kolmapäeval Rakvere spordihallis. Kohtumine oli närviline ning mõlema poole võimalustega. Üle kahe tunni väldanud mõõduvõtmises tahtsid võrulased võitu rohkem ja selle nad said. Kolmapäev. 19.03.2008. Rakvere spordihall. Aeroc Rakvere - Võru VK 2:3 (23:25, 29:27, 25:22, 22:25, 12:15).Algkoosseisud: Aeroc Rakvere: Mait Murs, Elia Lulla (kapten), Andrus Palberg, Ilmar Mõtus, Virko Vantsi, Reimo Rannar ning libero Timo Tehvo. Võru VK: Ats Horn, Denis Sintov, Tamar Nassar, Sander Steingerg, Karl Jaani (kapten), Juri Sklearenko ning libero Marko Mett. Mängu käiku muuta üritanud Aeroci peatreener Mati Merirand kasutas päris palju Kristjan Kurikut Virko Vantsi asemel ning sidemängijat Hardi Paasi. Korraks käis pallimas Kaarel Pomerants. Võru peatreener Aigor Kaibald ei olnud rahul Tamar Nassari tegevusega ning lõpuks asendaski teda mängu lõpuni Kaido Treima. Esimene geim algas paljulubavalt. Pallima asunud Elia Lulla oli pidurdamatu ning tema pallinguseeria lõpuks olid tablool numbrid 7:1. Selline algus oleks iga vastasvõistkonna jalust löönud aga seekord juhtus vastupidi. Selline algus uinutas hoopis kodumeeskonda ning hoolimata Mati Meriranna poolt kiiresti võetud mõtlemisajast oli äkki seis 14:14. Edasi jätkus punkt-punkti mäng kuni seisuni 23:23, siis said võrulased punkti blokist ning geim läinud oligi. Teise geimi alguseks tõi Mati Merirand väljakule Hardi Paasi Mait Mursi asemel ning Kristjan Kurik asendas pikkade võrulaste vastu ilmselt lühikeseks jäänud Virko Vantsit. Hoolimata värskest verest oldi pidevalt paari punktiga maas. Seisul 9:11 tõi Merirand Paasi asemel uuesti väljakule Mait Mursi. Esimest korda jõudis Aeroc viigini seisul 22:22, siis oli Kaibaldi kord mõtlemisaega paluda. Lõpp oli närviline, kord oli üks punktiga peal, kord teine. Seekord olid õnnelikuma käega Rakvere mehed. Mäng viigis. Kolmanda geimi alguses oli Aerocil jälle põhikoosseis väljakul. Rakvere oli kogu geimi paari punktiga ees ning seda edu suudeti säilitada lõpuni. Neljas geim. Geimi algust dikteeris Aeroc. Seisul 11:8 hakkas tunduma, et mäng peaks tulema aga tundeks see ainult jäigi. Sellel seisul tõi Aigor Kaibald lõplikult tujutult mänginud Tamar Nassari asemel väljakule Kaido Treima. Võrulased hakkasid järele tulema ning teine tehniline aeg võeti juba Aeroci poolt vaadatuna 15:16 ja enam järgi ei saadudki. Seisul 18:24 tehti küll mõni ilus liigutus ning võeti neli punkti järjest, kuid vahe oli ikkagi liiga suur. Ootamatult tablool 2:2. Viies geim. Taas oli Kristjan Kurik Virko Vantsi asemel platsil, kuid mitte kauaks. Üldiselt vahetas Merirand neid tihedalt lootes hetketi saada optimaalset ründe- või kaitsevarianti. Aeroc pärast Lulla pallingut ees 2:0. Võrulased näitasid head blokki ning pooled vahetati seisul 5:8 Aeroci poolt vaadatuna. Mitmel korral jõuti punkti kaugusele, kuid mitte järele. Kuigi üritati ennast ja meeskonnakaaslasi ergutada oli usk juba kadunud ning võrulased olid juba võidulainel. Pärast mängu ülimalt pettunud Mati Merirand "Vastuvõtt jäi kaugele, kõik vastuvõtud, mis olid võrgu pealt, realiseerisime sisuliselt esimese tempo rünnakuga". "Ei ole meil meest, kes otsustaval hetkel ära lööks, seda oli näha neljandas geimis, kus Lulla eksis mitu korda järjest, Mõtus eksis mitu korda järjest" jätkas ta. Mati Merirand rõhutas mitu korda, et kui põhimängijad liialt eksivad siis lihtsalt mänge ei võideta. Elia Lulla kohta ütles ta, et kuigi selles mängus oli tal nii palling kui vastuvõtt korras eksis ta siiski liiga palju rünnakul ning ka blokk ei olnud vajalikul tasemel. Selles mängus oli pidurdamatu noor pikakasvuline Võru diagonaalründaja Sander Steinberg, kes tõi mängus 24 punkti. Hästi töötasid ka mõlemad võõrleegionärid Deniss Sintov ning nende uus keskründaja üle kahemeetrise kasvuga Juri Sklearenko. Viimane tugevdas oluliselt võrulaste blokki. Võrulaste peatreener Aigor Kaibald. "Mäng oli raske ja ise tegime selle raskeks, väga rumalate kohtade peal eksisime, servivead". Ta kiitis Rakvere võistkonda, öeldes, et see võitleb alati lõpuni. Oma meestest mainis ta muidugi positiivselt tohutu arenguhüppe teinud Sander Steinbergi ning tuleb tunnistada et tema peale ka mängiti. Lõpuks mainis ta tagasihoidlikult, et see oli tema esimene võit Rakvere üle. Kahe võiduni mängitava seeria teine kohtumine peetakse reedel kell 16 Võrus, kolmas mäng vajadusel laupäeval kell 17 Rakveres. Valdu Toomla 20.03.2008