Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Võrkpalli kullamäng venis viiegeimiseks

Võrkpalli kullamäng venis viiegeimiseks

Rakvere spordikooli A-vanuseklassi võrkpallimeeskond võitis Lääne-Viru MV kulla pärast äärmiselt tasavägist 3:2 (20:25, 25:19, 25:20, 27:29, 15:13) pallilahingut Kadrina võistkonnaga.Lääne-Virumaa võrkpallimeistrivõistluste esiliiga finaalseeria avakohtumises kuivalt skooriga 3:0 oma vana rivaali Kadrina seljatanud Rakvere SK A-vanuseklassi võistkond pidi teisipäevaõhtuses korduskohtumises hakatuseks ära andma avageimi tulemusega 20:25. "Tulime kerget võitu saama, aga Kadrina vastupanu osutus suuremaks kui eelmisel korral ning seepärast tuli meil platsil kõvasti pingutada, et võit kätte saada," tunnistas hiljem Rakvere SK kapten Kert Rang. Pinget viimase servini Viiegeimiseks veninud finaalmäng oli tõeline maiuspala rohkem kui paarikümnele võrkpallisõbrale, kes olid Rakvere spordihalli kohtumist vaatama tulnud. Harva võib näha nii tasavägist ja kaasakiskuvat pallilahingut, kus võitlust jagub mõlemal pool võrku viimase servini. Avageimi kaotusest toibunud spordikooli võistkond suutis küll kaks järgmist geimi enda kasuks kallutada skooridega 25:19, 25:20, aga neljandas, närvesöövas punkt punkti heitluses kulgenud geimis panid ennast siiski maksma Kadrina mehed. Geim neile 29:27. Niisama võrdselt jätkus kohtumine ka viiendas geimis, mille lõpetas vahetult matšpalli eel võetud arupidamise järel spordikooli pallija ülitugev pommlöök. Selle vastuvõtuga ei tulnud Kadrina võistkond toime ja nii läks geimivõit 15:13 ning finaalmängu võit skooriga 3:2 Rakvere SK-le, kes tuli nii nagu mullugi Lääne-Viru meistriks. Treener Mati Meriranna käe all tõid tiitli taas Rakverre Kert Rang, Harri Palmar, Kaarel Pomerants, Kaspar Pomerants, Mihkel Merimaa, Tanel Uusküla, Andri Leppik, Ronald Järv ja Hardi Paas. "Väga hästi tuli mäng meil välja, võidutahet oli küllaga, aga pisut jäi puudu, tugevamad võitsid, treenituses on vahe, muud midagi," leppis Kadrina võistkonna kapten Raigo Pärs rakverlaste järel "igavese teise" kohaga. Kadrina hõbedases meeskonnas mängisid Raigo Pärsi kõrval Ivo Järvala, Meelis Järv, Rain Laanemets, Ülar Aasmäe, Uku Kalja, Kermo Toobal, Tõnu Rummo, Toomas Skroman, Taavi Leinsalu, Jaan Rummi. Võrgumeistrivõistluste korraldajatele on kadrinalastel üks ettepanek: meeskondi ja mänge võiks rohkem olla. Meie, amatöörid, tahame ju rohkem mängida, naersid nad ja lubasid järgmisel aastal kirkaima medali Kadrinasse viia. Pronksimängud ees Pronksmedalile hakkavad esiliigas mängima Tapa STEV ja Rakvere SK B-vanuseklassi võistkond. Esiliigas jäi viiendaks Tõrremäe, kuues oli Uusmaa/Akat, seitsmes Laekvere, kaheksas Võsu I, üheksas Haljala. Teises liigas saavutas esikoha Väike-Maarja päästekooli meeskond, Rakvere kutsekeskkool oli teine ning Kadrina keskkool kolmas. Järgnesid Avinurme, Rakvere SK C-klassi võistkond, EUK, Võsu II ja Vihula. Aivi Pargi Virumaa Teataja 18.04.2008