Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Põnev võrkpallifinaal andis Rakvere poistele hõbeda

Põnev võrkpallifinaal andis Rakvere poistele hõbeda

Rakveres nädalavahetusel lõppenud Eesti meistrivõistlustel poiste C-vanuseklassi (kuni 16aastased) võrkpallis jätkus pinget viimase mänguni.   Rakvere spordihallis kolm päeva kestnud Eesti poiste C-vanuseklassi kaheksa parema meeskonna võrkpallilahingud päädisid pühapäeval selle vanuseklassi kohta harvanähtavalt sisuka ja haarava finaalmänguga, mis annaks silmad ette mitu suurusnumbrit suuremate pallimeeste mängudelegi.

argaiv1105
Üksteiselt võtsid selles võitluslikus esikohamängus mõõtu kaks kanget: kodusel turniiril ainsagi kaotuseta liidriks tõusnud Rakvere spordikool ning tänavu Eesti karikavõistlused ja Eesti Võrkpalli Liidu karikavõistlused võitnud Võru spordikool, kel oli kirjas üks kaotus Saaremaa vastu. Võitlust oli küllaga Ehkki avageimi algul oli suuremaks skooritegijaks treener Urmas Tali käe all harjutav Võru meeskond, kuulus finaalheitluse avageim tulemusega 25:22 Rakvere palluritele. Teises geimis oli Võru ees 23:20, kuid lubas viigistada 24:24. Siiski suutsid Võru võrgupoisid ennast kokku võtta ja pikaks veninud geimi võita 29:27. Otsustav kolmas geim kujunes publikule tõeliselt paeluvaks pallilahinguks. Ehkki Rakvere SK asus juhtima, suutis Võru 10:13 kaotusseisust välja tulla ning võita geimi 19:17. Seega kuulus tänavune meistrikuld neile. “Oli väga kõva võitlus, kõik andsid endast parima, ükski ei mänginud alla oma võimete,” rõõmustas tasavägise heitluse üle hõbeda võitnud Rakvere SK meeskonna treener Mati Merirand. “Niisuguseid mänge ei tule kogu aeg ette, aga just sellised lahingud arendavad, karastavad mängijate psüühikat.” Rakvere spordikooli meeskonda kuulusid parima mängija tiitli pälvinud Ronald Järve kõrval Hardi Talv, Mihkel Hiielaid, Olari Aas, Kristjan Tambik, Kostja Nikolenko, Sander Konso, Andree Kari ja Mihkel Veski. Eesti MV pronksi olid väärt Narva SK Energia pallurid, järgnesid Sylvester/Põltsamaa, Saaremaa SK, Valga VK Viktooria, Pärnu VK ja Türi VK. Sportlik aastakäik Nii treener Urmas Tali kui treener Mati Merirand olid turniirile tagasi vaadates ühte meelt, et see oli mullusest pingelisem, konkurents tihedam, pallurid asjalikumad. “Nii Võru kui ka teiste võistkondade selle aastakäigu poisid tunduvad väga sportlikud olevat. Eesti koondisele võib siit järelkasvu sirguda,” rõõmustas Urmas Tali. Rakvere spordikooli võrkpalluritel seisab juuni algul ees võistlusreis Soome, kus osaletakse mitme võistkonnaga Power Cupil. Aivi Pargi, Virumaa Teataja, 21.05.2008