Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Võrgupoisid näitasid klassi Power Cupil

Võrgupoisid näitasid klassi Power Cupil

Lääne-Virumaa võrkpallurid võistlesid Soomes igasuvisel mammutturniiril Power Cup, kus Rakvere spordikooli poistel õnnestus B-vanuseklassis võita hõbe- ning C-klassis pronksmedal. Sel aastal Savonlinnas peetud traditsiooniline noorte võrkpallurite rahvusvaheline Power Cup turniir oli läänevirulastest edukaim kahe medaliga naasnud Rakvere SK poistele, ent mängukogemust said kõvasti juurde Rakvere ja Kunda võrkpallitüdrukudki. “Mängida hooaja lõpetuseks kolme ja poole päevaga 13 mängu õues on igati karastav ja arendav,” leidis Rakvere SK treener Mati Merirand. Tase ühtlustunud “Turniiril, kus oleme käinud alates 1993. aastast, on tase ühtlustunud. Ei ole enam lihtsaid võistkondi, konkurents on tihedam ning selleks, et alagrupist edasi pääseda, tuleb kõvasti pingutada,” jätkas noormeeste B-klassi võistkonna 30 meeskonna hulgas hõbedale tüürinud Merirand. Rakverlased jäid finaalis 0:2 alla Meriranna sõnutsi muljet avaldavalt hästi mänginud Nurmon Jumy võistkonnale, kusjuures esimeses geimis osutasid rakverlased visa vastupanu, geim lõppes Soome poiste eduks skooriga 31:29. “Teise geimi alguses sai viga üks Soome poistest ning mäng seiskus kümneks minutiks, sest varumängijat neil võtta polnud. Uus mängija toodi oma klubi teisest võistkonnast,” rääkis Merirand finaalis ette tulnud seigast. Seega rikuti tema sõnul võistlusmäärusi ning mäng tulnuks mittetäieliku koosseisu tõttu katkestada, aga inimlikust seisukohast lähtudes leppisid rakverlased olukorraga ning mängisid kohtumise väga tugeva vastasega lõpuni. Hõbedases meeskonnas mängisid Kaspar Pomerants, Jaak Kalja, Janno Mäemets, Tanel Uusküla, Rando Kulla, Märt Pajusalu, Martin Orav. Alistasid Soome hõbeda Ligi 40 võistkonna konkurentsis võistelnud Rakvere SK C-vanuseklassi meeskond, keda juhendas turniiril Jaan Rummi, tõi koju pronksmedalid. Tugevasse alagruppi sattunud Rakvere poisid võitsid kolmanda-neljanda koha mängus Soome MV-l hõbeda teeninud Loimaan Jankko tiimi 2:1, otsustav geim lõppes 16:14. Esikoha sai C-klassis Moskva Viktoria SK meeskond, teine oli Seinajoki Lehtis, kellele rakverlased poolfinaalis olid 0:2 alla jäänud. Tänavu Eesti meistriks tulnud Võru SK oli viies, vahegrupi turniiril võitsid rakverlased neid tulemusega 2:1. Suurturniirilt pronksiga naasnud Rakvere SK meeskonnas mängisid Ronald Järv, Hardi Talv, Mihkel Hiielaid, Olari Aas, Sander Konso, Kristjan Tambik, Kostja Nikolenko. Aivi Pargi, Virumaa Teataja 13.06.2008