Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Meriranna enesetunne ei petnud

Meriranna enesetunne ei petnud

Aeroc Rakvere saavutas laupäeval Rahu hallis ajaloolise võidu Biolars Ozolnieki meeskonna üle. See oli esmakordne juhus kui Schenker Liiga raames sellest võistkonnast jagu saadi.Aeroc Rakvere - Biolars Ozolnieki 3:2 (25:18 24:26 25:20 19:25 15:11). Aeroc Rakvere alustas oma traditsioonilises koosseisus - Mait Murs, Martti Juhkami, Andrus Palberg, Ilmar Mõtus, Virko Vantsi, Reimo Rannar ning libero Andri Leppik. Puhkust põhimängijatele andsid Timo Laidroo ning Hendrik Kurik. Korraks said väljakule ka Roman Jelissejev ja Harri Palmar. Biolarsi peatreener Jurijs Deveikuss jättis esialgu pingile Viktors Ceplitise ning saatis väljakule järgmised mehed - Ivo Baranovskis, Vadims Kardašs, Raimonds Vilmanis, Andrejs Jamrovskis, Andrejs Baburovs, Edgars Baiks ning libero Konstantins Serjapins. Väljakul käisid ka Viktors Ceplitis ning Jevgenijs Vjatkins. I geim algas rahulikult. Punkt-punkti mängus oli esimene tehniline vaheaeg seisul 6:8 Aeroci poolt vaadatuna. Pikapeale saadi oma mäng paremini käima ning ootamatult oldi äkki ees 19:15. Närviliseks muutunud Deveikuss võttis korraks mõtlemisaega ja saatis Baburovsi asemele platsile Ceplitise, kuid sellest polnud abi. Hoo sisse saanud Aeroc viis geimi kahekümne minutiga võiduka lõpuni. II geim. Seda geimi dikteeris algusest peale külalismeeskond. Esimene tehniline vaheaeg oli Aeroci poolt vaadatuna 5:8, korraks saadi kätte ka viigiseis 12:12. Deveikuss reageeris kohe ning palus vaheaega. Sellest oli abi ning Biolars libises turvaliselt ette 20:15. Merirand saatis omapoolse käiguna väljakule Juhkami asemele Laidroo ning Mursile puhkust andma Kuriku. Aeroc jõudis paari punkti kaugusele. Deveikuss palus teistkordselt mõtlemisaega ning vahetas Ceplitise asemele uuesti sisse Baburovsi. Aeroc jõudis viigiseisuni 23:23 ning Merirand tõi Juhkami ja Mursi tagasi mängu. Lõpuks oli siiski täpsem Ozolnieki meeskond ning sai geimi kätte. See andis aimu, et kohtumine võib pikaks venida. III geim. Seda dikteeris Aeroc algusest lõpuni. Seisud 5:1, 11:4 räägivad iseenda eest. Deveikuss oli selleks ajaks juba tulutult kulutanud oma mõlemad mõtlemisajad. Trumpe tal enam polnud, proovis uuesti Ceplitist Baburovsi asemel ning tõi korraks sisse Vjatkinsi, kuid geim oli läinud. IV geim. Vaheajal oli lätlaste peatreener oma meestele korraliku peapesu teinud ning selle kummalise üle kivide ja kändude kulgenud mängu peaosalised olid nüüd nemad. Kuigi Aeroc püüdis mitmel korral lätlastele kandadele jõuda ei õnnestunud see kuidagi. V geim. Nüüd läks andmiseks. Mõlema meeskonna mängijate silmis oli tuluke süttinud ning toimus mitu pikka pallivahetust, mis õnneks lõppesid rakverlaste poolt vaadatuna positiivselt. Seisudel 5:7 9:12 palus Deveikuss veel mõtlemisaega, kuid rong oli läinud ning publiku marulise toetuse saatel viis Aeroc kahetunniseks veninud mängu võidusadamasse. Jurijs Deveikussil polnud mängujärgsete emotsioonide taustal oma mängijate kohta ühtegi positiivset sõna öelda. "Võib-olla ei tahetud, võib-olla ei osata" ütles ta "Diagonaalründaja ei mängi, sidemängija ei sööda alati õieti, keskründajad mängisid rünnakul väga nõrgalt ja Rakvere omad mängisid nad üle ning küsimus ei ole mängijate kasvus vaid peas" jätkas ta kriitikaga. Lisaks tõi ta esile oma meeskonna nõrga pallingu ning sellest tuleneva ebakindluse. Meeskond ei täitnud tema sõnul talle pandud ülesandeid ja ka libero mängis ebaõnnestunult ning tal polnud kedagi ei esile tõsta ega ka teistest rohkem kritiseerida, sest kõik mängisid alla igasugust arvestust. "Kogu meeskonna mäng oli nõrgal tasemel" ütles ta oma meeskonna kohta lõpuks. Rakvere meeskonnast ei tõstnud ta kedagi esile, sest kõik tegid ka vigu. "Kuid nad vähemalt võitlesid ning mängisid paremini kaitses, tublid" ütles ta lõpetuseks. Mati Merirand oli muidugi rahul. Ta ütles, et ta tundis juba viimase treeningu ajal, et siit peaks midagi tulema. Ka tema ei hakanud kedagi eriliselt esile tõstma, sest vigu ka otsustavatel hetkel esines, kuid ta jäi rahule mängu üldpildiga ning kaitsemänguga. Tema sõnul oli tähtis ise vältida lihtsaid eksimusi ning lasta eksida rohkem vastasel ja seekord see toimis. Ka statistika kinnitas mängu üldmuljet. Aeroci pallingu vastuvótt oli hea. Eriti tubli oli Martti Juhkami, kellele suunati enamik servidest. Ilmselt oldi teadlikud tema mullusest käevigastusest. Rünnakul andsid kóik oma parima ja nii korjasid üle kümne ründepunkti kóik viis póhiründajat. Kokkuvóttes kogunes enim plusspunkte keskründajatele Palbergile ja Rannarile, kelle panuse märkis ära ka kaotanute peatreener. Valdu Toomla 25.10.2008