Võimu vastu ei saadud

Kui laupäeval saavutati Schenker Liigas esmakordne võit Ozolnieki Biolarsi üle, siis SK ELVI/Kuldiga on varasematel hooaegadel kord üle mängitud. Pühapäeval seda saavutust korrata ei suudetud. Vastane ei lasknud ennast kordagi lõdvaks ja ei võimaldanud Aeroci meeskonnal oma mängu üles võtta ning veidi üle tunni kestnud kohtumise võitis SK ELVI/Kuldiga ilmse ülekaaluga.

argaiv1105

Aeroc Rakvere - SK ELVI/Kuldiga 0:3 (14:25 19:25 16:25). Aeroc alustas tavakoosseisus - Mait Murs, Martti Juhkami, Andrus Palberg, Ilmar Mõtus, Virko Vantsi, Reimo Rannar ning libero Andri Leppik. Vahetusest sekkusid Hendrik Kurik, Timo Laidroo ja Kaarel Pomerants. Ka SK Elvi/Kuldiga oma koosseisu võrreldes laupäevase Pärnu mänguga ei muutnud. Neil alustasid ja lõpetasid Vjaceslavs Grimailovs, Eriks Baiks, Rolands Ozolinš, Gatis Vanags, Jevgenijs Grimailovs, Andreijs Levcenko ning libero Ugis Pukitis. Nagu selgitas meeskonna vanemtreener Janis Labucks ei riskeerinud ta mängurütmi kaotamise ohus vahetustega ning tegelikult polnud neil ka mõtet, sest kõik mängisid kindlalt ilma suuremate mõõnadeta.

I geim kestis 18 minutit ning siin näitas Kuldiga meeskond täielikku ülemvõimu. Geimi keskel seisul 12:19 üritas Merirand rütmi muuta ning tõi Mursi asemel korraks sisse Kuriku, kuid abi sellest ei olnud.

II geim. Korraks tekkis pisike lootus seisul 13:16, kuid Kuldiga mängijad ei andnud järele ning kuigi Palbergi asemel mängu tulnud Kaarel Pomerants tõi pallingust punkti ja Merirand proovis Timo Laidrood ei õnnestunud mängu murrangut tuua.

III geim. Merirand tegi vahetuse ning geimi alustas Virko Vantsi asemel Timo Laidroo, kuid polnud ka Timo päev ning geimi keskel tõi Merirand Vantsi uuesti platsile. Alguses läks Aeroc korraks ette 4:3, kuid siis pallis Ilmar Mõtus võrku ning Kuldiga libises eest ära. Geimi keskel oli seis 9:16 ja kõigile oli kõik selge.

Pärast mängu rääkis Janis Labucks, et praegune on nende põhikoosseis. Järgmistes mängudes Vilniuse Flamingo ja Riia armeelastega proovib ta ilmselt järjest paremasse vormi tõusvat Pedro Madrugat ning ka ukrainlase Sergeijs Pivovarenko vorm näitab tõusuteed. Vendadest Šmedinšidest rääkides sõnas ta, et Toms ravib praegu vigastust aga Janis on meeskonnast lahkunud ning siirdunud Riga/Lase-R ridadesse.

SK ELVI/Kuldiga juhtkond on selleks hooajaks seadnud kõrged eesmärgid. Schenker Liigas tahetakse näha meeskonda finaalis ning Läti meistrivõistlustel loodetakse saada meistritiitel. Eesmärkide saavutamiseks on loodud võimalused ning mängijate näol mõne erandiga on tegemist proffidega, kes treenivad kaks korda päevas. Nagu Läti võrkpallile kohane baseerub meeskond Riias ning Kuldigas käiakse ainult kodumänge pidamas. Kahe pealinna meeskonna Lase-R ja SK Riga ühinemise peamiseks põhjuseks näeb ta just finantsprobleeme - kahe korraliku pealinna meeskonna ülalpidamiseks ei jätkunud lihtsalt raha.

Kommenteerides mängu Aerociga tõi ta võidu põhjusena just seda, et kogu meeskond mängis võrdselt ning hingestatult ning tugeva ja õnnestunud pallinguga ei lastud Aeroci meeskonnal pead tõsta. Oma meestest ei näinud ta põhjust kedagi eraldi esile tõsta, sest võit saavutati võistkondliku mänguga.

Mati Merirand oli pärast mängu rahu ise. Ta arvas, et küllap oli laupäevane viiegeimiline mäng nii mõnegi mehe jalgades ja ka peas. Kaotuses pole kedagi süüdistada, sest vastane ei andnud korrakski võimalust vastu hakata. "Kuldiga suguse meeskonnaga on võimalik mängida siis kui me saame servi kätte" ütles ta.

Tulevikku vaatab ta optimistlikult, sest Martti Juhkami mäng järjest paraneb ning mida salata just temas näeb ta liidrit, sest Juhkamil on korralik vastuvõtt, korralik palling ning mõtestatud tugev rünnak. Juhkami osa oli näha ka mängus Kuldiga meeskonnana. Ainsana oli tal enam-vähem korralik pallingu vastuvõtt ning ka tema rünnak oli kõige efektiivsem.

Järgmine mäng Schenkeri Liigas on Tallinnas Selveriga ja siis tuleb kodumäng 13 novembril Pärnu võrkpalliklubiga.