Nii karastub teras

Aeroc Rakvere mängis eile Tallinnas Schenker Liiga raames Tallinna Selveriga. Meeskonna peatreener Mati Merirand oli B klassi poistega Võrus ning meeskonna juhtimise võttis olude sunnil üle mängiv treener ja meeskonna kapten Hendrik Kurik. Tema sõnul oli Merirand talle ülesandeks teinud mängitada ka nn. teise ešeloni mehi. “Sellisel tasemel kohtumise vastutus oli esmakordselt minu õlul” tunnistas Kurik.

argaiv1105

Tallinna Selver – Aeroc Rakvere 3:0 (25:21 25:17 25:9). Aeroc alustas mängu oma tavakoosseisus: Mait Murs, Martti Juhkami, Andrus Palberg, Virko Vantsi, Ilmar Mõtus, Reimo Rannar ning liberona Ardi Leppik. Teises geimi keskel lülitusid mängu nii Hendrik Kurik ise Mait Mursi asemel ning Roman Jelissejev võttis sisse Ilmar Mõtuse koha. Kolmandas geimis tõi Kurik mängu ka Harri Palmari Andrus Palbergi asemel.

I geim, mis kujunes selliseks vastastikuseks kompimiseks läks Aeroc Kuriku sõnul juhtima ning juhtis pool geimi, siis Selver lisas veidi ja sellest piisas.

II geimis jäädi hätta servi vastuvõtuga ning jäädi kohe taha 0:4 ning 1:5. Geimi keskel oldi taga seitsme punktiga ning siis tulidki väljakule Hendrik Kurik ise ning Roman Jelissejev. Tekkinud vahe säilis geimi lõpuni.

III geim. Kuriku sõnul polnudki probleem niivõrd pallingu vastuvõtul vaid ise jäädi rünnakute ülesvõtmisel ebatäpseks ning siin viskas ta kivi ka enda kapsaaeda.

Serveri meeskonnas tõstis ta esile nende tippründajate Argo Meresaare ning Janis Sirelpuu panust. Kui Meresaare löödud pallidest suudeti veel mõned üles tuua siis Janis Sirelpuu ründas Kuriku arvates küll sajaprotsendiliselt. Selveri meeskonna põhiplussiks on ikkagi, et nad eksivad väga harva lihtsates olukordades.

Aeroci meeskonna puhul tõi Kurik esile pallingu vastuvõtu. Võrreldes eelmise Kuldiga mänguga oli pilt tema arvates ikka oluliselt parem.

Järgmine Schenker Liiga mäng toimub Rakveres neljapäeval 13. novembril kell 18.45.