Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Mati Merirand võitis Laos Lukast

Mati Merirand võitis Laos Lukast

Eile õhtul kohtusid Eesti karikavõistluste veerandfinaali esimeses mängus Rakvere spordihallis Aeroc Rakvere ja TTÜ. Viiegeimiliseks kujunenud mängus olid lõpus kindlamad ning õnnelikuma käega rakverlased, kes asusid seeriat juhtima 1:0. Korduskohtumine Tallinnas peetakse suure tõenäosusega järgmisel kolmapäeval. Võitja poolfinaalvastaseks peaks tulema Tartu Pere Leib.

argaiv1677

Aeroc Rakvere – TTÜ 3:2 (25:20 25:27 16:25 25:23 15:12).

Aeroci meeskonna algkoosseis – Mait Murs, Martti Juhkami, Andrus Palberg, Ilmar Mõtus, Virko Vantsi, Reimo Rannar ja libero Andri Leppik. Mati Merirand andis mängulõhna nuusutada ka Hendrik Kurikule, Kaarel Pomerantsile, Roman Jelissejevile ja Harri Palmarile. TTÜ peatreener Laos Lukas valis oma pingilt järgmise algkoosseisu – Viljar Vahter, Elia Lulla, Reimo Kuri, Mihkel Sepp, Kristjan Jürima, Vaido Veek ning libero Raigo Tatrik. Mängu käigus asendas Vaigo Veeki Ahto Tuuling. Mängujärgsel usutlusel ütles Lukas, et see on nende praegune põhikoosseis, kuid muidugi võib see muutuda.

Kuigi mäng oli pingeline tunnistasid mõlemad peatreenerid, et kumbki pool eksis lihtsates olukordades liiga palju ning ka mõlema meeskonna blokk jäi hõredaks. Võitis see, kes lõpus eksis vähem. Mängus puudus rütm ning liigne heitlikus võttis sellelt ilu.

I geim. Aeroc oli pidevalt mõne punktiga ees 8:5, 16:13 ja nii kuni seisuni 18:18. Tundes, et asi hakkab käest minema võttis Merirand kiiresti mõtlemisaja. Mõtus tegi 19:18, kohe vastas Sepp 19:19. Tuuling eksis pallingul ning Aeroc sai blokist veel punkti, nüüd oli Lukase kord mõtlemisaega võtta. Mursi pallingut ei suudetud vastu võtta ning Aeroc juhtis kolme punktiga 22:19. Lõpp läks Aeroci poolt vaadates ludinal. Lulla saatis ründelöögi auti, sama tegi ka Sepp. Kuri lõi küll korraks palli maha aga geimi lõpetas pärast pikka pallivahetust Vantsi.

II geim. Aeroc oli veidi uinunud ning alguses jäädi 0:3 taha, kuid ärgati ning mindi juhtima 8:7. Murs tõstis järjest Mõtusele, kes lõi vahelduva eduga. Geimi lõpp oli tasavägine ning mõlemapoolsete võimalustega. Juhkami viis pallingust Aeroci juhtima 19:17, Lukas reageeris kiiresti ajavõtuga ning nüüd saatis Juhkami palli piiridest välja. TTÜ poolelt asus pallima Lulla ja edukalt, nüüd võttis Merirand mõtlemispausi. Kordamööda realiseerisid rünnakuid Mõtus, Lulla, Rannar ja Sepp. Merirand tõi korraks eesliini sisse Kuriku. Seisul 22:23 Vantsi pallingul võttis Lukas uuesti aja maha ja jälle edukalt, Virko Vantsi serv auti. Viigiseisul 23:23 tuli Murs uuesti mängu. Mõtus viis Aeroci juhtima 24:23, Lulla viigistas. Palberg tegi 25:24, Lulla viigistas. Seisul 25:25 eksisid Aeroci mängijad vastuvõtul ning geimi lõpetas Juhkami löök vastaste blokki.

III geim. See oli Aeroci poolt kui õuduste unenägu ning vastuvõttu polnud ollagi. Lulla ja Sepp lammutasid nagu jõudsid. Seisud 1:4, 2:11. Mati Merirand oli selleks ajaks juba jõudnud kaks korda mehed kokku kutsuda ning Kaarel Pomerantsi Virko Vantsi asemel väljakule tuua. TTÜ poolel oli Ahto Tuulingu asemel platsil jälle Vaido Veek. Aeroc saab kolm punkti järjest, kuid seisul 5:11, kadus veerand tunniks elekter. Mängu jätkudes sai korraks väljakule Reimo Rannari asemel Roman Jelissejev, kuid muidugi päästa polnud siin enam midagi.

IV geim. Võis arvata, et TTÜ mehed tundsid ennast juba peaaegu võitjatena. Tallinlaste poolel oli algkoosseisus jälle Veegi asemel Tuuling. Aeroci poolt käis geimi alguses korraks Rannari asemel platsil ka Harri Palmar. Algus jälle tasavägine – esimene tehniline vaheaeg Aeroci poolt vaadatuna 7:8. Nüüd on Martti Juhkami üles ärganud ning teeb mõned head esitused. Edaspidi oli Aeroc kogu aeg punkti-paariga ees – 16:13, 19:17, 22:20, siis tuli viik 22:22. Merirand võttis mõtlemisaja ning Palberg viis Aeroci ette, kohe eksisid TTÜ pallurid servi vastuvõtul ning kuigi Lulla tõi neile veel ühe punkti oli geimi lõpp rakverlaste päralt. Mäng viigis ning initsiatiiv kaldunud kodumeeskonna poole.

V geim. Kuigi Mõtus viis Aeroci ette 1:0, jäädi kiiresti taha 1:3 ning Merirand võttis mehed jälle kokku. TTÜ sidemängija Vahter avastas lisaks Lullale ja Sepale ka Jürima, kellele järgnes ridamisi tõsteid, mida ta ka vahelduva eduga realiseeris. Ka Murs hakkas rohkema usaldama hoogu minevat Vantsit. Aeroc oli taga 2:4 ja sellel seisul haaras lõplikult initsiatiivi. Lõid Rannar ja Juhkami, Mõtus üllatas pallinguga Lullat, Vantsi tõusis kõrgele ning Aeroc oli ees 6:4. Lukas võttis mõtlemisaja, kuid seekord Murs ei vääratanud ning Aeroc juhtis 7:4. Sepp tegi oma töö hästi, samaga vastas Vantsi. Vahelduseks eksisid pallingul nii Vantsi kui Jürima. Jürima heastas kohe oma vea ning kui Murs eksis veel tõstel oligi Aeroci edu minimaalne 9:8. Kohe tegi Juhkami blokist 10:8, Lulla vastas samaga, Mõtus vastase blokist 11:9. Nüüd Lulla eksis ja Lukas võttis mehed teist korda kokku ja seda õigeaegselt. Sepp lõi palli maha ja Lulla läks servima. Sepp lõi uuesti palli maha ning Mati Merirand pidi oma viimast võimalust kasutama. Jürima viigistas seisu, kuid lõpp oli Aeroci päralt. Mõtus viis uuesti Aeroci ette 13:12, punkt veel Vantsilt ning mängu kangelaseks tõusnud Virko Vantsi päästis võrgu ees juba lootusetuna tunduva palli ning vastaste üllatuseks lõi selle ka veel punktiks. Kõik!

Lukas oli silmnähtavalt tujust ära. Ta arvas, et ehk kolmanda geimi suur edu lasi mehed veidi lõdvaks ning kuigi mõlemad meeskonnad tegid palju lihtsaid vigu mängisid Aeroci mehed kollektiivsemalt. Tema arvates oli tema meestel rünnaku ülesehituse loogika paigast ära ning see näitas, et veel on palju tööd teha. Meeskonnal pole veel vajalikku kindlust. Omadest tõi ta esile Lullat, kes tema sõnul tahtis väga hästi esineda ning Aeroci poolelt Mursi. Kuna tegemist on karikamänguga, siis on järgmises kohtumises on TTÜ-l koduväljaku eelis ning Lukas märkis, et kaks geimi on oluliselt rohkem kui null geimi.

Merirannale mängu pilt ei meeldinud, sest vastuvõtt polnud tasemel ja kui puudub korralik pallingu vastuvõtt, siis puudub tema sõnul ka rünnakul rütm. Oma meeskonnast polnud kedagi eriliselt esile tõsta, sest kõik tegid liiga palju rumalaid ja lihtsaid vigu.

Aeroc ja TTÜ kohtuvad juba sel laupäeval Schenker Liiga mängus. Eelseisva kohtumise kohta arvas Lukas, et eks see üks võrdsete vastaste vaheline nikerdamine tule.

Enne seda on Aeroci vastaseks neljapäeval Pärnu Võrkpalliklubi. Mõlemad kohtumised on Rakvere spordihallis. Neljapäevase, kell 18.45 algava mängu, kannab üle ka Kalevi televisioon.