Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Mehed polnud Pärnu vastu valmis

Mehed polnud Pärnu vastu valmis

Eile toimus Rakvere spordihallis Schenker Liiga järjekordne kohtumine. Seekord oli Aeroci külaliseks nimede poolest oluliselt nõrgenenud Pärnu Võrkpalliklubi. Meeskonna peatreener Andrei Ojamets märkis mängueelsel usutlusel, et kuigi treeningutega alustati tavalisest kuu aega hiljem, on meeskond edukalt esinenud. Ning muidugi on kahju, et sellisele mängijale nagu Argo Meresaar ei suudetud mehele väärilist tasu maksta, kuid Meresaare koha on üliedukalt sisse võtnud Ardo Lünekund. Möödunud mängudest mainis ta kohtumist Selveriga, kus võit oli peaaegu käes, kuid spordis teatavasti peaaegu ei loe. Aeroc Rakvere - Pärnu Võrkpalliklubi 0:3 (25:27 21:25 18:25). Meeskonnad mängisid järgmistes koosseisudes. Aeroc Rakvere: Mait Murs, Martti Juhkami, Andrus Palberg, Ilmar Mõtus, Virko Vantsi, Reimo Rannar ja libero Andri Leppik. Väljakule pääsesid ka Hendrik Kurik, Harri Palmar ja Kaarel Pomerants. Pärnu VK: Andres Toobal, Aivar Silm, Andrus Raadik, Ardo Lünekund, Argo Arak, Dmitro Pašitskii ja libero Edgar Järvekülg. Mänguaega said Aivar Silma välja vahetanud Edgar Maier ning pallimas käinud Martti Keel. Mängust pole pikalt midagi rääkida, tundus, et rakverlased polnud lihtsalt kohtumiseks valmis. Pärnu meeskond ei kujuta oma koosseisult ju midagi erilist, kuid nende tahe oli suurem ja muidugi üle platsi poiss oli siiski Ardo Lünekund. Lausa imeline on tema külmaverelisus ning eks tal on ikka väga terav käsi. Kokku temal 19 resultatiivset rünnakut ning ainult 1 eksimus ja 18 plusspunkti. Rakvere poolelt saab temaga ainult võrrelda Ilmar Mõtust. Mõtusel 13 resultatiivset rünnakut, samuti üks eksimus ja 10 plusspunkti. Aeroci meestel oli serv käest ära, kui tekkis võimalus mängu pööre tuua, järgnes kohe pallinguviga. I geim. Kuigi alguses läks Pärnu meeskond juhtima tehti vahe kiiresti tagasi ning geimi esimene pool möödus Aeroci juhtimisel. Seisud 6:4, 8:5, 16:15. Pärast teist tehnilist vaheaega läks Pärnu juhtima 19:17 ning Mati Merirand võttis mõttepausi. Sellest oli abi, Aeroci meeskond haaras uuesti initsiatiivi ja geimivõit oli samahästi kui taskus 24:21. Loomulikult oli Ojametsa kord päästerõngast kinni haarata. Järgnes kardetu, Aeroci palling auti ja siis tõi Ojamets väljakule oma salarelva 16 aastase Martti Keele. Keel sai pallida viis korda ja tema salakaval serv lõi rakverlastel jalad alt. Korraks tõi Merirand platsile ka Kuriku Mursi asemel, kuid mis kõige hullem- võtmegeim oli läinud. II geim. Ojamets oli teinud ühe vahetuse. Kahvatult mänginud Aivar Silma asendas Edgar Maier, Aeroc jätkas põhikoosseisuga. Kohe jäädi taha ning selline paras mõnepunktine vahe püsis geimi lõpuni. Korraks saadi küll ka Juhkami pingutuste tulemusena viik kätte 9:9, kuid sellele järgnes kohe traditsiooniline pallinguviga ning mäng voolas omasoodu. III geim. Aeroc alustas bravuurselt 2:0, siis jäädi taha 3:5. Jõuti järele 9:9, kuid see oli viimane ohe. Geimi alguses asendas Merirand kahvatu partii esitanud Reimo Rannari Harri Palmariga aga ega Palmar parem polnud ja nii tõi Merirand seisul 14:18 Rannari uuesti platsile. Vilets päev oli ka Virko Vantsil ning teda asendas seisul 7:8 Kaarel Pomerants. Tablool põlesid 15:20 kui Mati Merirand püüdis viimast korda meestele innukust süstida aga need ei võtnud vedu. Veidi üle tunni televaatajate silme ees ning läbi see mäng oligi. Andrei Ojamets - "Võtmegeim oli esimene, me tulime halvast seisust välja ja kui oleksime selle kaotanud oleks veel mänguks läinud." Martti Keele puhul mainis ta, et ka Selveri poistel oli raskusi tema servi kättesaamisega. "Ardo Lünekund hoiab meid praegult üleval"jätkas Ojamets, "nurkadega on meil praegu raskusi, pärast esimest geimi olid meie mõlemad nurgad rünnakul miinustes" ütles ta. Kogenud Araku kohta ütles, et praegu lonkab Toobali ning Araku vaheline koostöö. Oma meeskonna pallingu vastuvõtuga ta eriti rahule jäänud, öeldes, et see pole veel normi piires.Pärnu meestest märkis ta veel sidemängija Andres Toobali korralikku tegutsemist. Rakvere palluritest tõi ta esile Ilmar Mõtuse, kes Ojametsa arvates oma punktid ära lõi. Eriti märkis ta, et kui Mõtuse poolt diagonaali löödud pallid toodi enamuses üles, aga siis, kui Mõtus lõi piki piiri jäädi hätta. Lõpetuseks ütles Ojamets naeratades "Kui olümpiavõitjaks tulla, siis võib rahule jääda". Mati Merirand tegi lühidalt - "Ütleme, et oma palling oli nõrk. Rahule jäin Juhkami pallinguga, mis on tasemel, millega on võimalik vastasmeeskonda mõjutada. Rahule jäin Mõtuse rünnakuga, ning esimeses geimis Palbergi rünnakuga, rohkem pole mul midagi meenutada, blokk ei toiminud, kaitse ja bloki koostööd polnud ollagi." Järgmine mäng Schenker Liigas on Rakvere spordihallis homme -  laupäeval, 15. novembril kell 17.00. Vastaseks TTÜ ja kui Aeroci meeskond tahab, siis tuleb ka võit aga ka see on kindel, et Laos Lukasel on esmaspäevane kaotus karikamängus meeles.