Õnn soosib tugevamaid

Laupäeval toimunud Schenker Liiga mängus õnnestus Aerocil TTÜ meeskond nädala jooksul teist korda üle mängida. Esmaspäeval tehti seda Eesti karikavõistluste esimeses veerandfinaalmängus ning nüüd siis Schenker Liiga kohtumises. Kokku saadakse sel kuul veel kolmandatki korda, nimelt kolmapäeval veerandfinaali korduskohtumises.

argaiv1105

Nagu juba esmaspäeval mainis Laos Lukas - eks ta üks nigin-nagin tule ja selliseks ta ka kujunes. Mõlemas kohtumises kaldus lõpus kaalukauss rakverlaste poole ja seda võib ka õnneks nimetada aga õnn soosib tugevamaid ja kõrvalvaatajana tundus, et seekord oli Aeroci meestel rohkem eneseusku kui mängus pärnakatega.

Rakvere spordihall. 15. november - Aeroc Rakvere - Tallinna Tehnikaülikool 3:2 (18:25 25:18 25:17 22:25 16:14).

Meeskondade koosseisud: Aeroc Rakvere - Mait Murs, Martti Juhkami, Andrus Palberg, Ilmar Mõtus, Virko Vantsi, Reimo Rannar ja libero Andri Leppik. Esimese geimi keskel tuli Andrus Palbergi asemel väljakule Harri Palmar ning platsil käisid ka Kaarel Pomerants ja Hendrik Kurik.

TTÜ: Viljar Vahter, Elia Lulla, Reimo Kuri, Mihkel Sepp, Kristjan Jürima, Ahto Tuuling ning libero Raigo Tatrik. Pallimas käis Siim Põlluäär ning kolmanda geimi alguses vahetas Laos Lukas sidemängijaid, Viljar Vahteri asemele tuli Hardi Paas. Korraks sai väljakule ka Kaupo Kivisild.

I geim. Mäng algas elavalt. Oli näha et seekord luuramist ei tule vaid mõlemal meeskonnal on võidutahe olemas. Aeroc jäi kohe taha 1:3, 3:7, 4:8, 8:17. Midagi nagu valesti ei tehtud, kuid TTÜ-l lihtsalt õnnestus rohkem. Merirand asendas arusaamatult õlgu kehitava Andrus Palbergi Harri Palmariga. Momendi mängupilti see ei muutnud, kuid edaspidist mängukulgu võib-olla mõjutas.

Initsiatiiv oli TTÜ poolel ning rahulikult purjetati geim võidusadamasse. Viimase naela lõi põrandasse Mihkel Sepp.

II geim. Põhimehed Aeroci poolel jälle väljakul ning vaheaja peapesu värskelt meeles. Esimene tehniline vaheaeg seisul 8:6 Aeroci eduks, kusjuures vähemalt neli punkti tulid tallinlastele rakverlaste totradest vigadest, a´la pall kukkus kahe teineteisele otsa vahtiva mehe vahele maha.

Kuid tahe oli olemas ja see viis edasi. Kuigi TTÜ jõudis päris kannule, sest Aeroci blokijulgestus jättis soovida, viigini ei jõudnud. Lukas võttis küll kaks korda mõtlemisaega, kuid seekord tema mehed tuld ei võtnud ning mäng viigis.

III geim. Nüüd oli näha säravate silmadega Aerocit. Ilmselt nähti juba vastase skalpi vigvami ees, sest tuld anti täiega ja igast liinist. 5:0, 8:1, 12:4. Nüüd tõi Lukas väljakule Paasi, kuid ka tema ei suutnud mängurütmi muutust tuua. Kuigi rakverlased ennast veidi lõdvaks läksid ning seisudel 16:10 ja 23:17 pidi Merirand natuke sõnu peale lugema oli eduseis piisavalt suur. Geimi lõpetas Martti Juhkami.

IV geim. Ka TTÜ poolel põhimehed platsis. Geim oli analoogne teise geimiga, ainult osad olid vahetunud. TTÜ mõne punktiga ees, Aeroc püüdis, mis ta püüdis aga kätte ei saanud, kuigi jõuti juba päris kannule 20:21 ja 22:23. Võimalik, et rakverlastele hakkas mäng nii meeldima, et taheti lõppvaatus võimalikult kaugele venitada. Selles geimis sai ka Kaarel Pomerants tavalisest kauem platsil viibida. Mihkel Sepa kord oli jälle puhkus välja teenida.

V geim. Põhimehed mõlemal pool võrku ning Aeroc ees 6:3 - Lukase esimene koosolek - Aeroc saab veel punkti.

Edumaa peaks piisavalt suur olema, et saaks võidu koju jätta, kuid ei ole. Juhtub uskumatu, veidi arusaamatusi ning äkki 7:10, 8:11. Edu suurendamiseks toob Lukas Tuulingu asemele pallima Siim Põlluääre. Põlluääre palling võetakse hästi vastu ning siis tuleb ilus Aeroci soolo. Juhkami 9:11, TTÜ eksib vastuvõtul 10:11, Blokk töötab 11:11, Murs 12:11. Lukase teine aeg, Merirand on enda omad juba kulutanud. Mängitakse Lullale, viik 12:12. Juhkami lööb piki piiri auti, 12:13. Juhkami toob punkti blokist, 13:13. Pall meie blokist auti, 13:14.

TTÜ-l on võit peaaegu taskus, Merirannal ajad otsas ning nõutus näos. Peaaegu ei loe - kogu mängu jooksul ebakindel olnud TTÜ mäng laguneb. Kolm lihtsat viga ja geim ning kohtumine Rakverele.

Tähelepanekuid. Mängu lõpus hakkas Aeroci blokk ilusti tööle ning see lõi TTÜ ründajad verest välja. Karikamängus hiilanud Sepp ja Lulla polnud laupäeval enam nii head, stabiilseim oli seekord Jürima.

Aeroci plusspool. Aeroci ründajad Mõtus, Vantsi ning Juhkami olid kõik hoos, plusse kogunes Mõtusele 15 ja Vantsile 11. Leppiku servi vastuvõtt oli hea, sellest sai kohe algatada mõned teravad rünnakud. Palberg nikerdas oma punktid ikka võrgu ees ära. Miinuse poole tuleb kanda ikka need väga rumalad vead, kus vahel võeti kahekesi ühte palli, või jäeti üldse vastu võtmata. Mängu esimeses ja neljandas geimis jättis bloki julgestus soovida.

Laos Lukas - "Kaotus ei tee rõõmsaks, mis seal ikka, kolmapäeval mängime uuesti. Meeskond peab mängima aga kui meeskond ei mängi, siis ... Mängupilt oli mõlemalt poolt selline kõikuv." Oma meeskonnast polnud tal loomulikult kedagi esile tõsta ja ka Rakvere poole pealt otseselt mitte kedagi, sest tema arvates mängisid kõik korralikult. Mis puudutab Vahterit, siis ta polnud Lukas temaga rahul, kuid ka Paasi ei saa kasutada rohke, sest tal on Lukase sõnul selg haige ning kuna sidemängijate stiilid on erinevad ei kohanenud ka ründajad Paasiga kohe.

Mati Merirand - "Me oleme suhteliselt võrdsed võistkonnad, kellel nüüd juhtub mingis situatsioonis rohkem õnne olema ning, kes oskab mingit olukorda paremini lahendada - see võidab. Võrdne mäng, kui ühel tuleb välja, siis tuleb robinal, kui tuleb eksimus, siis tuleb ridamisi. Oma vead on need, mis nullivad ära - eelmises mängus Pärnuga oli meil viisteist pallinguviga." Ka nimeliselt ei tahtnud Merirand alguses kedagi omadest esile tõsta, kuid tema meelest oli palling stabiilne, vastuvõtt toimis ja tänu korralikule vastuvõtule oli keskelt võimalik rünnata. Siiski mainis ta lõpuks ära Leppiku ning Palbergi ning kiitis Juhkami arengut.

Ta tõstis esile TTÜ vastuvõttu aga tuletas ka meelde, et sellel positsioonil on väga head mängijad nagu Tatrik, Lulla ja Jürima.

Tihe võistluskalender jätkub. Kolmapäeval mängitakse Tallinnas karika korduskohtumine TTÜ-ga. Schenker Liigas on järgmisel laupäeval kõigepealt vastaseks Daugavpilsis kohalik Ezerzeme/DU (möödunud laupäeval üllatas ELVI/Kuldigat 3:0) ning siis pühapäeval Vilniuses Flamingo Volley.

Kodus on ees ootamas veel kaks esimese ringi mängu. Pühapäeval, 30. novembril, on vastaseks Cesu Alus ning neljapäeval, 4. detsembril, Valio Võru Võrkpalliklubi. Kõik need neli meeskonda peaks olema Aerociga võrreldavast klassist ning hea mänguga on võimalik oma tabeliseisu tunduvalt parandada.