Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Võitlusvaimu puudus tõi kaotuse

Võitlusvaimu puudus tõi kaotuse

Cesise klubi ei ole superklubi ning tema võitmine poleks olnud lahendamatu ülesanne. Said ju Cesu Alusest jagu nii pärnakad, võrukad kui ka TTÜ. Mis määras siis eilse kohtumise saatuse? Esiteks pingi pikkus. - Aigars Birzulisel oli kaks käiku ning Mati Merirannal mitte ühtegi. Teiseks tahtmine ja eneseusk - see oli lätlastel suurem.

argaiv1677

Aeroc Rakvere - Cesu Alus Cesis 1:3 (25:22 21:25 22:25 20:25). Aeroc Rakvere alustas tavakoosseisus: Mait Murs, Martti Juhkami, Andrus Palberg, Ilmar Mõtus, Virko Vantsi, Reimo Rannar ja libero Andri Leppik. Väljakule pääsesid ka Harri Palmar, Hendrik Kurik ning Kaarel ja Kaspar Pomerants. Teadaolevalt oli see mäng Kasparile debüütkohtumiseks Schenker Liigas.

Cesu Alus: Janis Berzinš, Toms Vanags, Gvido Predietis, Valerijs Lomakins, Aleksandrs Kudrjašovs, Uldis Bergmanis ning libero Kristians Marnics. Kohtumise käigus asendas Aigars Birzulis Janis Berzinši Ilgvars Ozolinšiga ning Toms Vanagsi asemel tuli Hermanis Egleskans. Lätlaste peatreener näitas pealtvaatajatele ka Sandis Adamsonsi ja Aivars Siljutinsit. Pingile jäi ainult kogenud Girt Martinsons.

I geim. Algus oli hea, blokk toimis ning Aeroc pidevalt paari kolme punktiga ees. Seisul 12:14 tõi Birzulis kahvatu Vanagsi asemel platsile pika, hea hüppega ning võimsa löögiga, nädala pärast 18 aastaseks saava Hermanis Egleskalnsi. Aeroc ikka ees. Teine tehniline aeg oli seisul 16:13. Korraks said Cesise mehed ka viigi kätte, kuid Aeroci hea blokk ning teravad ründelöögid ei lasknud lätlastel ennast koguda. Birzulis tegi uue käigu tõi sisse nii Siljutinsi kui Ozolinši, kuid need ei toonud edu. Cesu Aluse pallingud polnud ohtlikud ning hea vastuvõtt võimaldas keskründajatel eelkõige Rannaril palle maha taguda. Ilusti töötasid ka Mõtus, Vantsi ja Juhkami ning Virko Vantsi lõpetas geimi.

II geim. Birzulis jättis hea mänguga silma paistnud Egleskalnsi Vanagsi asemel väljakule. Käib punkt-punkti mäng, kuid halva endena läheb järjest rohkem hoogu Lomakins. Aeroc jääb korraks taha 11:13, mille peale rahulolematu Merirand palub mõtlemisaega. Aeroc läheb uuesti korraks hoogu ja saab kolm punkti järjest. Birzulis on otsustanud ning toob lõplikult mängust välja Berzinši ja sidemängija koha võtab sisse Ilgvars Ozolinš. Jätkub võrdne mäng kuni seisuni 17:17, siis saab Cesu Alus põhiliselt Aeroci vigadest neli punkti järjest. Merirand toob ilmselt mitte vormis oleva Palbergi asemel platsile Harri Palmari ning Birzulis geimi lõpuks ette blokki tugevdama Sandis Adamsonsi. Geimi lõpus on Aeroc nõrk ning võtmegeim on läinud.

III geim Cesu Alusel on võrreldes algkoosseisuga väljakul kaks uut meest, Aeroc jätkab põhimeestega. Geimi algus võrdne, kuid jälle libiseb Cesis ette. Seisul 5:9 tuleb Harri Palmar jälle Andrus Palbergi asemel sisse. Aigars Birzulise näole on tekkinud kaval naeratus, kogenud mees tunnetab, et tuleb ära. Seisul 10:12 tekib Aerocil vaidlus kohtunikega, kuid kohtunikud on vankumatud, punkt lätlastele. Rakverlased üritavad veel geimi päästa ja jõutakse järele 18:18 ning 19:19, kuid Mõtus leiab bloki üles, siis veel üks lätlaste "hani" ning asi on rohkem kui tõsine.

IV geim. Merirand on jätnud Palmari Palbergi asemel väljakule. Algusest peale on Cesis mõne punktiga peal. Seisul 3:5 tuleb Rannari asemel pallima Kaspar Pomerants ja tema platsil olles saab Aeroc kolm punkti järjest. I tehnilisele vaheajale minnakse seisul 8:6. Kui tablool on 10:10 näeb Merirand veel võimalust ning Andrus Palberg tuleb uuesti Harri Palmari asemel. Nüüd näitavad lätlased oma bloki tugevust, järjest jäävad sinna kinni nii Mõtus kui Vantsi. Korraks tuuakse ka Kaarel Pomerants servima, kuid tulutult ning 14:20 on juba päris lootusetu seis. Kuigi Merirand ärgitab veel mehi võitlema on mängijate mõtted juba duši all.