Kolm on kohtu seadus

Valio Võru VK sai ametlikes mängudes oma kolmanda järjestikulise võidu Aeroc Rakvere üle. Logiseva vankriga kaugele ei sõida ning logisevat vankrit meenutav rakverlaste mäng praegu on. Üksikud sähvatused ei suuda valgustada Aeroci ühtlaselt vihmakarva mängupilti. Tundub, et mõned mehed ei taha või ei saa, või on asendamatuse tunne neid vallanud. Pärast mängu tunnistas ka Mati Merirand, et midagi on vaja muuta. Üheks võimaluseks on meeskonna kapteni Hendrik Kuriku taaslülitamine keskründesse, sest oma praeguses ampluaas saab ta ikka väga vähe mänguaega. Meriranna mure on pink, sest sealt pole tõesti momendil kedagi võtta peale Kaarel Pomerarantsi ja Harri Palmari. Teiseks suureks puuduseks on liidri puudumine. Meeskonnas pole ikka sellist mängijat, kelle peale saab otsustavatel hetkedel kindel olla. Eelmisel aastal ei kujunenud selleks Elia Lulla ning selle aasta  lootus Martti Juhkami ei ole nii usaldusväärne kui näiteks võrulaste Denis Sintov või Cesise Valerijs Lomakins, kes võtavad mängu enda peale ja ka selle välja veavad. Neljapäev, 4 detsember. Aeroc Rakvere - Valio Võru VK 0:3 (21:25 17:25 23:25). Aeroc Rakvere: Mait Murs, Martti Juhkami, Andrus Palberg, Ilmar Mõtus, Virko Vantsi, Reimo Rannar ning libero Andri Leppik. Pikemalt käisid mängimas Harri Palmar ja Kaarel Pomerants ning paariks kolmeks korraks ka Kaspar Pomerants. Valio Võru VK: Ats Horn, Denis Sintov, Kaido Treima, Sander Steinberg, Karl Jaani, Tamar Nassar ja libero Marko Mett. Teise geimi alguses tegi jalale veidi viga Sander Steinberg ning teda asendas Oliver Lüütsepp. Kolmandas geimiks oli Steinberg jälle mängukõlbulik ning Lüütsepp mängis Jaani asemel. I geim. 1:3, 3:6, 4:7, 7:11. Need numbrid ei iseloomustanud ainult esimest geimi vaid kogu mängu. Kohe geimi alguses oli näha, et palju kiidetud Võru blokk toimis. Mati Merirand võttis kaks korda mõtlemisaega, kuid see ei pannud mehi elama. Seisul 18:21 tegi ühe ilusa löögi Juhkami, kuid üldise uimerdamise baasil oli see ainult sähvatus. Platsil käisid korraks ka Kaspar Pomerants Reimo Rannari ning Kaarel Pomerants Ilmar Mõtuse asemel. II geim. Algkoosseisud väljakul. Kohe geimi alguses vigastas Steinberg jalga ning tema asemel tuli diagonaalründaja kohale tükk maad lühem Oliver Lüütsepp. Võis eeldada võimalust mängu murrangut tuua aga eelduseks see jäigi. Aeroc ei saanud servi üle võrgu või põrutati piiridest välja. Numbrid ikka endised: 2:4, 5:9. Palmar tuli Palbergi asemel geimi lõpuni. Korraks  tehti ka üks korralik blokk ette, 8:11. Edasi läks ikka üle kivide ja kändude 11:17. Merirand ei suutnud enam rahulikuks jääda "Ärgake ükskord üles" hüüdis ta. Vastaspoole pealik Aigor Kaibald muheles rahulolevalt habemesse. Kaspar Pomerants tuli korraks veel Rannari asemel pallima. Ei mõjunud siin enam ussi- ega püssirohi ega Mait Mursi rabelemine ja Reimo Rannari paar ilusat lööki. Oliver Lüütsepp mängis oma koha välja ning Steinbergi puudumine ei mõjutanud mängupilti karvavõrdki. III geim. Palberg platsil ning täiesti tujutu Mõtuse kohta tuli täitma Kaarel Pomerants. Vastaspoolel teibitud jalaga Steinberg ning Karl Jaani asemel löögihoogu sattunud Oliver Lüütsepp. Rakverlased on veidi ärksamad kui kahes eelmises geimis. Minnakse isegi ette 2:0 ja 5:4. Merirand lootis ikka veel imedele ning tõi seisul 6:9 uuesti Mõtuse väljakule.  Vahepealne oli juba mängu moodi ning võrdsust hoiti kuni seisuni 14:14. Edaspidi oldi pidevalt punkti-paariga taga kuni suudeti korraks ette minna 23:22. Kaibald võttis kohtumise jooksul esmakordselt mõtlemisaega ning tõi igaks juhuks uuesti Karl Jaani Oliver Lüütsepa asemel ette. Geimi lõpus oli Võrul õnne rohkem ning Aerocil punktilisa enam ei tulnud. Tund ja veerand ning teistkordselt näitas Aeroc Kalev Sport vaatajatele oma mannetust. Tuleb tunnustust avaldada Aigor Kaibaldile ning tema poistele. Ühtlane kollektiivne esinemine, vähe lihtsaid vigu ning kindel blokk on see, mis meeskonnale on edu toonud. Aeroci meestel tuleb nii mõnelgi peeglisse vaadata, sest kui taoline logiseva vankri teekond jätkub pole ime, et ühel ilusal uue aasta päeval leitakse ennast turniiritabeli eelviimaselt realt, sest leedulased on ikka vist veel nõrgemad. Schenker Liiga turniiritabel pärast I ringi. 1. Tartu Pere Leib 35 punkti, geimide suhe 36:6 2. Tallinna Selver 31, 33:9 3. Riia Lase-R 26, 27:15 4. Pärnu VK 22, 29:22 5. Kuldiga Elvi 21, 25:18 6. Valio Võru VK 21, 25:18 7. Ozolnieki Biolars 18, 23:23 8. TTÜ 16, 21:25 9. Cesise Cesu alus 14, 21:27 10. Aeroc Rakvere 11, 15:28 11. Daugavpilsi Ezerzeme 9, 15:27 12. Riia AVK 7, 12:33 13. Vilniuse Flamingo 3, 7:35