Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Karikavõitjatelt saadi geim kätte

Karikavõitjatelt saadi geim kätte

Nädalavahetusel mängiti Võrus Eesti karikavõistluste finaaliosa. Laupäeval toimunud poolfinaalides alistas Tallinna Selver Valio Võru VK 3:0 ning hilisem karikavõitja Tartu Pere Leib Aeroc Rakvere 3:1. Finaalis oli Pere Leib sama tulemusega üle Selverist.

argaiv1105

Jõudmine karikavõistluste poolfinaali oli Aeroc Rakvere jaoks kindlasti saavutus, sest mullu niikaugele ei jõutud. Tartu meeskond on praegu tõusuteel, Schenker Liigas on nad pärast avaringi kindlalt liidrid ja võitu nende üle oleks olnud raske loota.

Tartu Pere Leib – Aeroc Rakvere 3:1 (23:25 25:21 25:12 25:22).

Tartu Pere Leib: Kert Toobal, Eduardo Nunes, Austris Stals, Rain Värton, Martin Ruul, Oliver Venno ja libero Rait Rikberg. Teise geimi keskel tuli Nunesi asemel väljakule Kristo Kollo ja Romet Priimägi asendas Värtonit. Platsil käisid ka Joshua Thorpe ja Taavi Sadam.

Aeroc Rakvere: Mait Murs, Virko Vantsi, Martti Juhkami, Reimo Rannar, Andrus Palberg, Ilmar Mõtus ja libero Andri Leppik. Servimas käis Kaspar Pomerants. Mait Mursile andis puhkust Hendrik Kurik ning neljandas geimis mängis Martti Juhkami asemel Kaarel Pomerants.

I geim. Aeroc alustas hästi ning juhtis 2:0, 5:3, 8:6. Viigini jõudsid tartlased seisul 10:10. Edasine käis ikka rakverlaste kerge dikteerimise tähe all Juhiti 23:21, ning geimi lõpetas Reimo Rannari õnnestunud blokk.

II geim. Ka selle geimi algus oli tasavägine. Aeroc juhtis 6:5, 8:7. Seisul 12:12 tegi Pere Leib vahetuse ja väljakule tuli Kollo ning mõni aeg hiljem seisul 14:14 Priimägi. Mõlemad olid õnnestunud vahetused ning Aeroci peatreener Meriranna sõnul tegid palju pahandust Kollo pallingud. Tasavägist mängu, kus tartlased olid enamuses paari punktiga ees, jätkus seisuni 20:21, Palberg tegi ka veel korraks 21:23, kuid geimi lõpetas Toobali pallinguäss.

III geim. Selles geimis läks Tartu kohe alguses eest ära ning Meriranna sõnul ei saadud pallingut kuidagi kätte ja põhiline pahanduse tegija jälle Kollo.

IV geim. Kohe geimi alguses tuli sisse Kaarel Pomerants ning Meriranna ütlusil üldse mitte halvasti. Pomerants mängis aktiivselt ning agressiivselt. Geimi algus midagi head ei kuulutanud. Tartlased läksid ette 11:5. Sellel seisul eksis ridamisi Austris Stals ning veidi hiljem asendas teda Nunes. Aeroc jõudis peaaegu järele, 13:15, 18:19, 19:21. Merirand toob Vantsi asemel sisse Juhkami. Veidi hiljem lööb Juhkami blokki ning seisul 19:23 tuleb Vantsi tagasi. Geimi lõpus eksivad tartlased kolmel rünnakul järjest ning seisul 22:24 Mõtus riskeerib auti läinud pallingul.

Mängujärgselt ütles Merirand “Kaotasime võitlusliku mänguga ning ma olen mängupildiga rahul”. Tunnustust vääris teistest veidi rohkem ka Palberg, keda selles mängus polnud vaja Palmari vastu vahetada. “Harri Palmar on küll blokis tugevam, kuid Palberg on parem rünnakul ning selles mängus oli tal ka serv hea” kiitis Merirand Palbergi. Viimastes mängudes on pidevalt saanud mängukogemust Kaspar Pomerants, kellel on vastaste jaoks küllaltki ebameeldiv ning suhteliselt stabiilne palling.

Tartlastest kiitis ta muidugi noort Oliver Vennot, kes on Meriranna sõnul nende päästeingel. Hoolimata oma noorusest on ta kindel ja stabiilne ja muidugi tõi ta esile sama noort Kristo Kollot, kelle pallingute vastu seekord rohtu ei leitud.

Karikavõistlused on selleks hooajaks lõppenud ning karikavõitja Taru Pere Leiva näol olemas, nüüd jätkub Schenker Liiga. Järgmise mängu peab Aeroc Rakvere Pärnus 14. detsembril. Kodus kaotati Pärnu meeskonnale 0:3.

Läti karikavõistluste finaalis oli Riga/Lase-R üle Ozolnieki Biolarsist 3:1.