Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Kaks geimi läks võitlusega

Kaks geimi läks võitlusega

Aeroc Rakvere alustas pühapäeval Schenker Liiga teist ringi Pärnu rabahallis kaotusega Pärnu Võrkpalliklubile. Analoogiliselt kuu aega tagasi toimunud Rakvere mängule oli I geim võtmegeimiks. Analoogiliselt Rakvere mängule anti see geim võiduseisus käest. Võitluslik oli ka teine geim, kuid peatreener Mati Meriranna sõnul löödi otsustaval hetkel jälle blokki ning kolmandas geimis oldi juba pidevas kaotusseisus. Pärnu VK - Aeroc Rakvere 3:0 (28:26 26:24 25:18). Pärnulaste poolel võtsid mängust osa kõik üles antud kümme meest: Edgar Järvekülg, Kardo Kõresaar, Argo Arak, Edgar Maier, Aivar Silm, Ardo Lünekund, Andrus Raadik, Dmitrii Pašitskii, Andres Toobal ja Martti Keel. Aeroc alustas oma tavakoosseisus. Mait Murs, Martti Juhkami, Andrus Palberg, Ilmar Mõtus, Virko Vantsi, Reimo Rannar ning Andri Leppik. Paar korda käis pallimas Kaspar Pomerants ning teise geimi alguses vahetas Virko Vantsi mängu lõpuni välja Kaarel Pomerants. I geim. Kogu geimi dikteeris pidevalt Rakvere meeskond olles punkti-paariga ees. Oldi ees 24:22 ja 25:24. Otsustaval hetkel eksis Virko Vantsi, kes lõi palli ühesesse blokki. Hilisemas pusimises jäid peale pärnulased. Mati Meriranna sõnul oli mängupilt ise korralik, esimene tempo toimis, blokk oli korrektne ning nii pallingule kui vastuvõtule polnud midagi ette heita. II geim. Siin jäädi alguses taha 7:11. Selles seisus tuligi Kaarel Pomerants mitte kõige paremas hoos olnud Vantsi asemel platsile. Kuna Kaarel Pomerants mängis korralikult oma koha välja jäi ta väljakule mängu lõpuni. Jõuti kohe ka viigini 12:12 ja nii kestis tasavägine mäng geimi otsustavate hetkedeni, kui seisul 24:25 leidis rünnak jälle vastaste ühese bloki üles. Meriranna sõnul on just kahju sellest, et kogu geim mängitakse meeskonna poolt korralikult aga otsustaval hetkel jäetakse punkt lihtsalt löömata. III geim. Siin oldi kogu geim tagaaja osas ning Meriranna sõnul näitas mäng juba lagunemise märke. Hoolimata kaotusest jäi Merirand statistliste näitajatega rahule. Kogu meeskond mängis ühtlaselt, toimis nii esimese tempo rünnak kui servi vastuvõtt. Kaotuse põhjuseks polnud mitte vastaste tugevus vaid just otsustavatel hetkedel iseenda tegemata jätmised. Ka Rakveres silma paistnud Ardo Lünekund toodi Aeroci mängijate poolt tavainimeste ridadesse, tema seekordne tulemus oli ainult +8. Pärnu kohtumises tõstis Merirand eraldi esile Ilmar Mõtust, kes tegi tema arvates ühe oma hooaja parima mängu ja mitte just resultatiivsuse osas, vaid meeskondliku mängu poolest, olles ka kaitses aktiivne. Sel aastal ootab Aerocit ees veel jõulueelne turnee Ozolnieki ja Kuldigasse. Järgmisel laupäeval on vastaseks Biolars ning pühapäeval ELVI/Kuldiga. Siis järgneb pikk aastavahetuse paus ning hooaeg jätkub alles 10. jaanuaril, mil Rakveres näeme Daugavpilsi meeskonda.