Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Daugavpilsiga jäädi viiki

Daugavpilsiga jäädi viiki

Laupäeval pidas Aeroc Rakvere pärast pikka puhkuseperioodi selle aasta esimese Schenker Liiga kohtumise. Vastaseks oli kaks kohta tagapool olev Daugavpilsi Ezerzeme/DU, kellele võõrsil võidetavas mängus kaotati 2:3. Nüüd oli olukord analoogiline. Ka selles kohtumises poleks olnud mingi ime, kui oleks tulnud samasugune või veel suurem kaotus. Õnneks sai meeskond kohtumise teises pooles oma mängu uuesti käima ning suutis lõpuosa enda kasuks pöörata. Seega kodus võit 3:2.

argaiv1105

Aeroc Rakvere - Ezerzeme/DU Daugavpils 3:2 (25:14 17:25 20:25 25:12 15:12). Aeroc Rakvere alustas tavapärasest muudetud algasetusega: Virko Vantsi, Reimo Rannar, Mait Murs, Martti Juhkami, Andrus Palberg, Ilmar Mõtus ning liberona Andri Leppik. Korraks lasi Mati Merirand teises geimis veidi tohterdamist vajanud Reimo Rannari asemel platsile Harri Palmari. Sama geimi lõpus käis rahunemas Virko Vantsi ning kolmandas geimis Martti Juhkami, nende asemel sai natuke mänguaega Kaarel Pomerants. Kolmandas geimis võimaldas Merirand ka Kaspar Pomerantsil korra pallimas käia. Ezerzeme algkoosseis: Vitalijs Cinne, Eriks Voronko, Edgars Savickis, Sergeijs Nikolajevs, Aleksandrs Samuilovs, Elmars Rudovics ja liberona Igors Maksimovs. Ka Ezerzeme ei hiilga pika pingiga ning neil said kohtumise jooksul platsile Dmitrijs Lavrenovs ning Edgars Tocs.

I geim. See käis kiiresti ning veerand tunniga oli tablool seis 25:14. Kuni seisuni 4:4 oli mäng võrdne, kuid siis läks Aeroc kiiresti ja püüdmatult eest ära. Kõik toimis - piisavalt tugev ja täpne veatu serv, korralik vastuvõtt. Tasemel oli ka blokk ning kaitsemäng, kus hiilgas Andrus Palberg, tuues ära paar rasket palli. Daugavpilsi poolt oli tunda närvitsemist ning seisul 12:21 vahetas olude sunnil sidemängija kohta mängiv peatreener Edgars Savickis ennast pingile rahunema ning saatis lootusetus seisus enda asemele 18 aastase Dmitrijs Lavrenovsi.

II geim. Savickis jälle ise palle jagamas ning ilmselt oli ta oma põhiliselt noortele hoolealustele sõnu peale lugenud, sest nüüd töötasid need palju hoolikamalt ning sihikindlamalt. Aeroc oli hoo maha võtnud ning pärast viiki 4:4 jäädi taha 4:7 ja seda lõplikult. Elmars Rudovicsil õnnestus korralik pallinguseeria ning oli tunda, et rakverlased olid kerges segaduses ning vastastel hoog sees. Seisul 7:11 asendas veidi viga saanud Reimo Rannarit Harri Palmar ja kui Rannar uuesti platsile pääses oli seis 11:17. Veel üritati geimi lõpus hambaid näidata aga vahe oli ikka väga suur.

III geim. Eelmine geim ei olnud Aerocile mõjunud, sest jätkati vanas vaimus sirgete jalgadega. Jäädi taha 0:4 ning 5:8. Siis õnnestus ka Savickisel oma pallingutega Rakvere meeskonda üllatada ning kui tablool põlesid juba numbrid 8:13 kogus Merirand mehed kokku. Sellest polnud mingit tolku, ju loodeti, et vastane ise alla annab. Seisul 13:19 kutsus Merirand väljakult ära Martti Juhkami, kelle asemel läks Kaarel Pomerants kätt proovima. Saadi küll vahe neljapunktiliseks 17:21 ja 19:23, kuid geimi lõpp oli juba liiga lähedal.

IV geim. Algus oli tore, kohe mindi ette 2:0 ja 5:4. Murrangumomendi tekitas Rannar, kel õnnestus kaks korda järjest pall keskelt ilma blokita maha põrutada. See muutis Daugavpilsi omad hellaks. Nüüd oli initsiatiiv Aeroci poole kaldunud ja külalistel polnud enam pääsu. Daugavpils proovis küll veel seisudel 8:12 ja 10:18 vaheaegu võttes midagi muuta, kuid tulutult. Aru saanud, et viiendast geimist ei pääse tulid Savickis ning Rudovics väljakult ära ning neid asendasid Lavrenovs ja Tocs. Lõpp oli Aeroci poolt vaadates nagu laulupidu 7:2.

V geim. Millegipärast oli tunne, et sellel õhtul viiendat geimi ära ei anta. Sellele viitas mängijate hoiak ning oli näha, et Daugavpilsi veteranidel Savickisel ja Rudovicsil oli raske. Kuigi alguses jäi Aeroc taha 0:2. Kiiresti jõudis viigini 3:3 ja peagi oli eduseis 10:7. Savickis ei olnud veel alla andnud ning võttis aja. Ezerzeme tegi kaks punkti järjest ning nüüd pidi Merirand mõtlemispausi võtma. Aeroc tegi uuesti korraliku vahe sisse 13:10 ja tundus, et kõik on OK. Ikka jõuti ennast veel kord lõdvaks lasta ja Ezerzeme jõudis päris kannule 14:12. Merirand rahustas uuesti võistkonda ja õnnestunult. Punkti pani mängule Ilmar Mõtus.

Daugavpilsi mängiv peatreener Edgars Savickis oli veidi kurb, sest tema sõnul oli ka neil võiduvõimalus. Nagu ta rääkis, polnud tal hooaja alguses meeskonda üle võttes, plaanis ise mängima hakata, sest meeskonnas oli väga tugev sidemängija Läti koondislane Deniss Petrovs. Petrovs viidi aga Savickise sõnul lihtsalt jultunult Riga/Lase-R meeskonda üle. Seega jäi meeskond ilma sidemängijata, sest nooruke Dmitrijs Lavrenovs ei vea veel seda kohta välja ja nii pidi ta ise platsil koha sisse võtma. Õnneks tuli talle appi vana semu Elmars Rudovics, kellega nad koos eelmise sajandi lõpukümnendi keskel Läti meistrivõistluste medaleid võitsid. Vastasel juhul oleksid talle ainult noored pallurid jäänud. Praeguses põhikoosseisus on peale kahe veterani ülejäänud 18-22 aastased noored, kes ei oska süllekukkunud võimalusi ära kasutada. Savickis ütles, et tema meeskond on sarnane Aerociga, mõlema mängus võivad tulla mõistetamatud uperpallid.

Daugavpils on suurte võrkpalli traditsioonidega linn ning kümmekond endist daugavpilslast mängivad teistes klubides. Lisaks Deniss Petrovsile nimetas Savickis esimestena meeldetulnutena veel Cesises mängivat Aleksandrs Kudrjašovsi, Kuldigas olevaid vendi Jevgenijs ja Vjatšeslav Grimailovsit, samas Kulgiga klubis olevat Eriks Baiksi. Eriksi vend Edgars, Andreijs Jamrovskis ning Vadims Kardašs mängivad Biolars Ozolniekis. Savickise sõnul piisaks ainult mõnest eespool nimetatutest ning meeskonnal oleks hoopis teine jume. Kuid esialgu on tal need noored poisid ja nendega tuleb tööd teha. Savickis loodab, et mõne aastaga õnnestub tal korralik meeskond komplekteerida. Daugavpilsis alustati uue spordihoone ehitust, sest vana on ajast ja arust, kuid millal see valmis saab on praeguses majanduslikus situatsioonis raske ennustada. Oma meeskonnas ta kedagi esile ei tõstnud ning kritiseeris ka enda mängu, kuid mainis, et paar meest mängisid kergelt haigena. Aeroci omadest kiitis ta Reimo Rannarit.

Mati Merirand oli vähemalt rahul sellega, et võit koju jäeti ning otsustaval hetkel suudeti oma mäng uuesti leida. “Esimene geim jättis mulje, et oleme nagu valmis, et puhkus on hästi mõjunud” ütles ta “kõik toimis, me ei teinud üldse vigu, palling oli piisavalt raske, mängisime nii nagu peab hästi mängima”. Järgnevat kommenteerides rääkis ta, et liiga suur algedu uinutab ning see on juba reegel, et pärast kindlalt võidetud avageimi ennast lõdvaks lastakse ja arvatakse võit ise koju tulevat. Muide, analoogsetel probleemidel peatus ka Edgars Savickis.

Meriranna kiitus vääris seekord lisaks kahtlusteta mängu parimale Reimo Rannarile ka Andrus Palberg oma hea kaitsetöö eest. Teistel mängijatel oli Meriranna sõnul lisaks headele esitlustele ka liiga palju eksimusi. Statistika poolt vaadates olid parimad Virko Vantsi 13 ja Reimo Rannar 12 punktiga.

Nüüd on Aerocil ees kolm vastast, kellelt on raske isegi geimi kätte saada. Kuigi hea häälestuse ning õnnestunud mängu puhul on võrkpallis kõik võimalik, millele viitab ka Ezerzeme, kes suutis kolme geimiga jagu saada ELVI/Kuldigast.

Juba 15. jaanuaril mängib Aeroc Tartus Pere Leivaga, 18. jaanuaril Rakveres Tallinna Selveriga ning 24. jaanuaril Rakveres tuleb vastu Riga/Lase-R.