Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Tartust võitluslik kaotus

Tartust võitluslik kaotus

Aeroc Rakvere pidas oma järjekordse Schenker Liiga mängu eile Tartus, kus vastaseks oli turniiri ülivõimas liider Pere Leib. Ka Pere Leival on rahalisi raskusi, mille tõttu olid nad sunnitud oma austraallasest nurgaründaja Joshua Thorpe müüma Cesise Cesu Alusele.

argaiv1677

Nagu oli oodata said tartlased Aeroci üle võidu 3:0 (25:19 25:20 25:23), kuid nagu rääkis Aeroci peatreener Mati Merirand polnud mängupilt üldse halb ning kaotus saadi võitlusliku mänguga.

Rakvere meeskonnast puudus haigestunud Reimo Rannar ning ka Hendrik Kurikut ei olnud kaasas. Seega sai Harri Palmar võimaluse ennast näidata. Aeroc alustas mängu siis sellises koosseisus: Mait Murs, Martti Juhkami, Andrus Palberg, Ilmar Mõtus, Virko Vantsi, Harri Palmar ning libero Andri Leppik. Pallimas käisid Kaspar Pomerants ja Roman Jelissejev ning korraks asendas Virko Vantsit Kaarel Pomerants.

Esimeses geimis jäi Aeroc kohe alguses Austris Stalsi pallingutest kaotusseisu 0:5, ning seda vahet ei õnnestundki tasa teha. Teises geimis läks Rakvere meeskond ette 7:1, kuid see edu mängiti kiiresti maha ja nagu Mati Merirand ütles oli põhiliseks süüks ebastabiilne pallingu vastuvõtt, sest 50 protsendilise vastuvõtuga on võimatu korralikku rünnakut organiseerida. Kuigi võrdset mängu jätkus veel seisuni 16:16, võtsid tartlased lõpuks oma. Kolmandas geimis jäi Aeroc tasavägise alguse järel suurelt taha, jõudis lõpuks järele ja ka viigini 23:23, kuid siis sai aur otsa ning Pere Leib sai oma oodatud võidu kätte.

Lõpetuseks ütles Mati Merirand “Poiste kiituseks peab ütlema, et alla küll ei antud ja seetõttu oli mängus ka sisu”. Järgmine Schenker Liiga mäng on sel pühapäeval kell 15 koduplatsil ning vastu tuleb tabeli teine Tallinna Selver.