Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Selver oli ikkagi liiga tugev

Selver oli ikkagi liiga tugev

Pühapäeval peetud Schenker Liiga mängus kohtus Aeroc Rakvere kodusaalis turniiritabelis teisel kohal asetseva Tallinna Selveriga. Aeroc andis favoriidile lahingu ja kuigi kaotus tuli vastu võtta ning tugevam sai tunni ja veerandiga oma tahtmise, jäi Aeroci mängust hea mulje.

argaiv1105

Aeroc Rakvere - Tallinna Selver 0:3 (23:25 19:25 15:25). Aeroc alustas mängu oma tavakoosseisuga: Mait Murs, Martti Juhkami, Andrus Palberg, Ilmar Mõtus, Virko Vantsi, Reimo Rannar ning libero Andri Leppik. Reimo Rannar oli haigusest jagu saanud ja nii eelistas Mati Merirand teda Harri Palmarile. Mängima pääsesid ka Kaarel ja Kaspar Pomerants ning Roman Jelissejev. Ka Selveri ja Eesti koondise peatreener Avo Keel saatis väljakule kaasavõetud koosseisust eeldatud valiku: Veiko Lember, Martti Rosenblatt, Meelis Kivisild, Argo Meresaar, Keith Pupart, Janis Sirelpuu ning libero Asko Esna. Kui põhikoosseis oli oma töö nii teises kui kolmandas geimis teinud said mänguaega Aeroc Rakvere - Selver Tallinn Siim Ennemuist, Jarmo Neuhaus ja Artjom Andilevko. Ainult Selveri teine sidemängija Agris Leitis jäi kohtumise lõpuni pingile.

I geim. Algus tasavägine, tablool ilutsesid viiginumbrid 1:1, 2:2, 3:3, 4:4, 5:5, 6:6, 7:7. Ka kardetud Argo Meresaare pallingud ei toonud Selverile edu. Tantsutüdrukud jooksid esmakordselt väljakule siis kui Aeroc juhtis 8:7. Pärast seda õnnestus Aerocil kõik ning Selver muutus ebakindlaks. Aeroc viie punktiga ees, 13:8. Avo Keel niheles pingil, kuid aega ei võtnud. Hiljem selgitas ta, et ootas teist tehnilist vaheaega, kartuses, et mõtlemispause on hiljem rohkem vaja. Selver kosus ja sai uuesti kindluse kätte ja tulid pisitasa järele. Seisul 15:14 oli Merirannal aeg sekkuda. Aeroc ikka ees 16:14 ja 19:17. Kui tablool põlesid viiginumbrid 19:19 võttis Merirand geimi teise mõtlemispausi. Selveril käis korraks tulutult väljakul Siim Ennemuist. Aeroci õnnestunud blokk ning geimivõit oli käega katsuda, Aeroc ees 22:20. Avo Keel tõusis pingilt ning kutsus mehed enda juurde. Järgnes Juhkami palling auti ja Selver läks ette 24:22 ja nemad geimi lõppu ära ei andnud. Eriti õnnestunult tegutses viimaste punktide mängimisel Selveri blokk.

II geim. Selles geimis juhtis Selver algusest peale. Kuigi Aeroci mängijad demonstreerisid ilusaid hanitusi (Murs), kenasid ründelööke (Rannar) ja efektseid pallipäästmisi (Juhkami) ei olnud hetkekski geimi võitjas kahtlust. Illustratsiooniks mõned numbrid: 5:10, 7:13, 11:16, 12:21. Nüüd lasi Keel platsile ka varumehed. Korraga tulid väljakule Artjom Andilevko, Jarmo Neuhaus ja Siim Ennemuist, kes probleemideta geimivõidu koju tõid.

III geim. Geimi alguses pani Avo Keel oma põhimehed jälle platsile. Viimast korda oli viigiseis 4:4 ja siis oli tunda, et võrgu ühel pool olevad mehed on oma üleolekus väga kindlad ning seda ka demonstreerisid. Selver sai kaheksa punkti järjest ja nii pidi Merirand katastroofi vältimiseks mõtlemispausi paluma. Abi sellest oli ning mäng paranes. Ka selle geimi lõpupalle saatis Keel mängima Andilevko, Neuhausi ja Ennemuisti. Väikseim vahe oli 14:23. Geimi ja mängu lõpetas Selveri kapteni ning sidemängija Veiko Lemberi pallinguäss.

Avo Keel rääkis, et kahe põhikoosseisu mängija Prantsusmaale minemine ei olnud tingitud meeskonna rahalisest olukorrast. Rahadega on kõik korras ja meestele tuleb võimaluse korral anda väljundit ennast välismaal proovile panna. See on ka koondise huvides ning Selveri pika pingi puhul oli ka kohe kaks meest sealt võtta. Mängu kommenteerides rääkis ta, et Rakvere algedu pahviks ei löönud, sest keskenduti ikkagi rohkem oma mängule, kuid mõningad korrektiivid just pallingu vastuvõtul siiski tehti. Enne mängu rõhutas ta omadele, et Rakvere meeskonna poolele palli mahalöömine ei ole kerge ülesanne ja nii ka läks. Aeroc mängis esimeses geimis hästi kaitses ja suhteliselt edukalt vasturünnakul. Oma meeskonna kohta arvas ta, et oli selline ühtlaselt stabiilne. Resultatiivsemad olid oodatult Argo Meresaar ja Keith Pupart. Rakvere meeskonna kohta arvas ta, et mängu muutuse toomiseks oleks pidanud Aeroc rohkem riskima. Kuid ta tõstis esile, et kohtumises oli ilusaid pikki pallivahetusi, ilusaid rünnakuid ja kena kaitsemängu ka Rakvere poolelt vaadates.

Mati Merirand "Mul pole midagi ette heita, võitlesime esimeses geimis ja see oli üks viimase aja parimaid esitusi”. Samas ei saanud ta ka jätta märkimata, et tehti mõned sellised vead, mis tegelikult võtsidki geimivõidu. “Head meelt tegi see, et mehed suutsid väljakul kontakteeruda ning rääkida, kuigi mitte alati ja mitte lõpuni” lisas ta. “Kuigi mängupilt ei olnud halb jäime vastuvõtuga ikkagi hätta ja seda saab parandada iga mehe keskendatusega." rääkis ta edasi. “Mul pole kellelegi etteheiteid, kuid see vastuvõtt”ei jäänud ta siiski päris rahule. Meestest tõstis ta teistest veidi rohkem esile Ilmar Mõtus, kes lisaks rünnakule töötas ka kaitses korralikult. Kokkuvõtteks arvas ta, et saab minna ainult paremaks.