Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Riialased pingutasid nii palju kui vaja

Riialased pingutasid nii palju kui vaja

Nädalavahetusel kohtus Aeroc Rakvere kahe turniiritabeli erinevas pooles oleva Riia meeskonnaga. Laupäeval oli vastaseks Läti esiklubi Riga/Lase-R, kelle koosseisus on üheksa koondislast. Klassivahe oli täiesti olemas ning vastased pingutasid mängu võitmiseks täpselt nii palju kui oli vaja.

argaiv1677

Laupäev, 24. jaanuar. Aeroc Rakvere – Riga/Lase-R 0:3 (16:25 20:25 22:25). Aeroc alustas oma tavapärasses koosseisus: Mait Murs, Martti Juhkami, Andrus Palberg, Ilmar Mõtus, Virko Vantsi, Reimo Rannar ja libero Andri Leppik. Nagu viimasel ajal tavaks saanud said korraks platsile ka Roman Jelissejev Harri Palmar ning Kaarel ja Kaspar Pomerants. Midagi üllatavat ei olnud ka vastaste algkoosseisus. Neil jooksid väljakule: Deniss Petrovs, Janis Šmedinš, Andreijs Zavorotnijs, Romans Saušs, Aivars Petruševics, Armands Celitans ning libero Martins Plavins. Riialaste peatreener Raimonds Vilde tegi kogu mängu jooksul ainult ühe vahetuse, kolmanda geimi lõpuosas käis ainult korraks Saušsi asemel väljakul Guntis Atars.

I geim. Kohe jäädi taha 4:8, 9:16 14:22. Riialased demonstreerisid oma klassi ning ilma erilise pingutuseta viisid geimi võidusadamasse.

II geim. Alguses võtsid lätlased asja kergemalt ning Aerocil õnnestus tänu Reimo Rannari ründelöökidele ning edukale blokile ette minna 7:3. Kahjuks pallis Vantsi kohe võrku ning lühikese ajaga olid lätlased järel. Kui tablool oli 9:10 tõi Merirand Palbergi asemel platsile Harri Palmari, kelle väljakul olemise saavutuseks jäi üks õnnestunud palling. Seisul 16:18 tuli Palberg uuesti väljakule. Riialased mõne punktiga ees ja nii kuni geimi lõpuni.

III geim. Aeroci mäng oli geimi alguses jälle agressiivsem ning silma paistsid Mõtus ja Vantsi. Ka selles geimis oli eduseis 7:3 ja 8:4. Järgnevalt tegid lätlased kolm head rünnakut ning jõudsid järele 7:8. Võrdsete võimalustega mäng jätkus kuni geimi lõpuni, kuid otsustasid Aeroci pallinguvead. Patustasid nii Mõtus, Juhkami, Vantsi kui Jelissejev. Riialaste poolel paistis silma Petrusevics, kes viis nad otsustavalt ette 23:22 ning mängu viimase punkti tõi pallingust Romans Saušs. Kui punkte vaadata, siis Aivars Petrusevicsil oli 11 ning Reimo Rannaril 8 plusspunkti.

Mängujärgsel usutlusel ütles Raimonds Vilde, et võit ei tulnud nii kergelt kui pealtnäha võis paista. Ka tema mängijad lasid ennast korra lõdvaks pärast esimese geimi suhteliselt kerget võitu. Palling ei olnud enam nii tugev ja see andis võimaluse Aerocil mängu tagasi tulla. Kuid üldiselt jäi ta oma mängijatega rahule, sest võit oli kõige tähtsam. Võib-olla Saušsi osa jäi veidi nõrgaks, kuid ta on Vilde sõnul seotud õpingutega ning seetõttu ka treenitus veidi väiksem. Rahule jäi ta oma keskründajatega, kes tema sõnul väga hästi mängisid. Esile võib tõsta ka sidemängijat Deniss Petrovsi, kes Vilde ütluse kohaselt on meeskonnas kõvasti arenenud ning jõudnud ka Läti koondise põhisidemängijaks. Aeroci meeskonnast tõi ta esile Reimo Rannari panuse, teised eksisid liiga palju. Rahast rääkides ütles Raimonds Vilde, et ka neile on majandussurutis kohale jõudnud ning rahadega on probleeme. Puudutades kahe Riia meeskonna ühendamist ütles ta, et eks ka siin oli põhipõhjuseks raha.

Mati Merirand tõi kaotuse põhjusena esile esiteks vastaste võimaluse endale mängijaid valida, teiseks ikkagi Rakvere meeskonna praeguse põhiprobleemi ehk ebastabiilse pallingu vastuvõtu. “Millega ma jäi rahule, rahule jäin Juhkami pallinguga ning Rannari bloki ja rünnakuga” tegi ta mängust kokkuvõtte. “Andri Leppik mängib esimest aastat sellisel tasemel, seda arvestades tuleb seda poissi ainult kiita ja kiita ning vastas on libero, kes mängib oma maa koondises, mida me siin siis võrdleme” tõi ta näite kahe meeskonna erinevatest võimalustest.