Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Riialastega ka seekord üks üks

Riialastega ka seekord üks üks

Pühapäeval oli Aeroc Rakvere Schenker Liiga vastaseks sellel aastal liigas debüüdi teinud Riia armeemeeskond Riga AVK. Nagu enne mängu rääkis meeskonna peatreener Uldis Ozolinš tuli osavõtt ka neile endile enne hooaja algust üllatusena, sest plaanis oli seda teha järgmisel aastal. Meeskond komplekteeriti põhiliselt Läti liiga mängijatest. Kuigi nimekiri on pikk oli tema sõnul mõningaid probleeme koosseisu moodustamisega üksikuteks mängudeks, sest liiga tase ja treeningumahu suurenemine tõi kaasa palju vigastusi. Nad loodavad turniiri lõpetada kümnenda kohaga.

argaiv1677

Pühapäev 25 jaanuar. Aeroc Rakvere – AVK Riga 3:2 (25:23 22:25 19:25 25:21 15:10). Aeroci algkoosseis: Mait Murs, Martti Juhkami, Andrus Palberg, Ilmar Mõtus, Virko Vantsi, Reimo Rannar ja libero Andri Leppik. Väljakule pääsesid ka Kaarel ja Kaspar Pomerants. AVK -s tulid platsile: Martins Eglitis, Maris Vensbergs, Sandris Andrejevs, Kaspars Saulitis, Tomass Kalninš, Aivars Siljutins ja libero Egils Tišanovs. Mänguaega said kõik kaasasolnud mängijad. Alates kolmandast geimist mängis Andrejevsi asemel meeskonna kapten ja mängiv teine treener Klavs Zalkans ja esimese geimi teise poole mängis Eglitise asemel kergelt vigastatud endine Cesise mees Uldis Bergmanis. Põhiliselt pallimas käisid ka Ainars Kalninš ja Ralfs Ozolinš.

I geim. Initsiatiiv Aeroci poolel. Kogu geim oldi paari punktiga ees. Geimi lõpus oli korraks ka viigiseisud 21:21 ja 23:23, kuid geimi ära ei antud. Tõhusat tööd tegi Juhkami, kes ka geimi lõpetas.

II geim. Juhtus see nagu tihti juhtub, üks geim käes küll tulevad ka ülejäänud, kuid ei tulnud. Alguses taha 4:8, kuidagi ei saadud Andrejevsi servi kätte ning agressiivselt ründas kuigi vigadega veel üks endine cesislane Aivars Siljutins. Aeroc võttis ennast kätte ning saadi kaks punkti järjest tänu Mursi õnnestunud hanitusele ja Palbergi rünnakule. Pisitasa tuldi järjest rohkem mängu ning silma paistsid veel kord Palber ning Vantsi. Juhkami pallinguäss viis Aeroci ette 12:11. Andrejevs läks pingile ning platsile tuli Zalkans. Oldi ees 18:17, Vantsi lööb auti, järgmise punkti mängimisel pikk Aeroci kaotusega lõppenud pallinguvahetus, Ozolinši pallinguäss, Rannar lööb blokki ning AVK läheb oma teed.  Zalkans oli just see, kes riialaste mängu tsementeeris.

III geim. Zalkans jääb väljakule. Aeroc ei saa kuidagi jalgu maha. Juhkami lööb auti, Mõtus blokki, ei saada servi kätte ning seis juba 2:6. Vahetevahel tuleb nagu lootusesädet, kuid mitte kauaks. Seisul 5:9 asendab Juhkamit Kaarel Pomerants, kuid tema osa jääb nõrgaks. Mõtus ja Palberg löövad paar palli maha, kuid vahe ei vähene, ikka need 5-6 punkti. Üritatakse, kuid kui tabloo näitab 17:22, on selge, et mängu võiduks on vaja veel kahte võidukat geimi.

IV geim. Zalkansi pallingutest seis 3:3. Üritavad Palberg, Vantsi ja Mõtus ning Aeroc ees 8:6. Meeste silmi on tuluke tekkinud ning see annab lootust. Tablool põleb 10:9. Mõtus lööb palli maha, Juhkami läheb servima – äss. AVK treener võtab aja. Juhkami servib, riialased hädas, rahvas juubeldab. 13:9, 14:9, 15:9 (äss), 16:9 (äss). Vahe on sees ja ülejäänud on vormistamine. Geimi lõpetab Mõtus.

V geim. Aerocil hoog sees ja kuigi korraks oli kriitiline seis 12:9, kus Merirand mõtlemisaega palus, läks kõik kenasti. Huvitav fakt, et lisaks mängijatele said hea koormuse ka tantsutüdrukud, kes sel õhtupoolikul 25 korda väljakule jooksid. Statistikat vaadates said Aeroci poolt plusspunkte enim Mõtus 12 ja Vantsi 10 ja AVK poolelt blokis tõhusalt tegutsenud Kaspars Saulitis 9 plussiga.

Pettunud AVK peatreener loobus enne mängu kokkulepitud kommentaaridest ning seda tegi meeskonna kapten Klavs Zalkans. Ta tõdes, et hooaja kuues 2:3 kaotus on nende jaoks probleem, sest ei osata lõpuni pingutada. Nendes kuues mängus nad juhtisid peaaegu kõikides kas 2:0 või 2:1 ja vähemalt neli mängu oleks võinud lõppeda nende kasuks 3:1. “Me mängime väga ebastabiilselt, sellest ka selline tulemus” ütles ta. Loomulikult tõstis ta esile neljandas geimis nende mängu murdnud Juhkami pallingud ja ka Ilmar Mõtuse panuse.

Mati Merirand ei olnud muidugi rahul. “Kas tõesti ei suudeta vaimselt nii palju pingutada” ütles ta “miks ma ei saa aru”. “Meeskonnas puudub selline Klavs Zalkans, kes nagu ei tee eriti midagi, kuid kelle panus on tegelikult eriti suur” arvas Merirand. Tema sõnul oleks need vahepealsed poolteist geimi võinud täitsa ära olla, sest see rikkus selle ilusa ära, mis mängus oli.

SCHENKER LIIGA TURNIIRITABEL (seisuga 25.01)

1. Tartu Pere Leib 60 punkti, geimide suhe 62:9 2. Tallinna Selver 52, 56:14 3. Riia Riga/Lase-R 48, 51:23 4. Kuldiga Elvi 42, 48:28 5. Ozolnieki Biolars 35, 41:30 6. Pärnu VK 34, 42:39 7. Valio Võru VK 30, 37:35 8. TTÜ 22, 28:41 9. Cesise Cesu Alus 20, 27:40 10. Aeroc Rakvere 15, 21:50 11. Riia AVK 15, 23:59 12. Daugavpilsi Ezerzeme/DU 14, 25:48 13. Vilniuse Flamingo Volley 3, 11:56