Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Nädalavahetusel Aeroci täisedu

Nädalavahetusel Aeroci täisedu

Aeroci pooldajad said sellel nädavahetusel tunda täit rahuldust. Eriti magus oli laupäevane võit TTÜ üle. Tegemist ei olnud lihtsalt võiduga, vaid võit tuli vastase väljakul kindla ja ilusa mänguga. Nagu märkis Aeroci peatreener Mati Merirand pole tal oma hoolealustele ühtegi etteheidet. Eriti kiitis ta blokki, mis lõi vastasel jalad alt. Tähelepanuväärne on seegi, et see oli sellel hooajal juba neljas Aeroci võit TTÜ üle. Eriti teeb rõõmu see, et mullusel hooajal kaotati TTÜ eelkäijale Sylvesterile koguni 0:6. Laupäeval siis võitis Aeroc TTÜ-d 3:0 (25:21 25:21 25:19). Selle kohta ütles Mati Merirand "Kui me võitsime kindlalt meeskonda, kes on võitnud Riga/Lase-R meeskonda 3:0 ja kaks korda Cesist, siis me ei saa väga viletsad olla nagu vahel arvatakse". Mis puudutab eelmist mängu Võruga, siis seal tegid kohtunikud rakverlaste kahjuks vea, mis võis mõjutada kui mitte terve mängu siis ühe geimi saatust kidlasti. Igatahes need mängud süstivad Aeroci poolehoidjatesse optimisti ja annavad lootust, et kuigi rong  Schenker Liiga play-off mängudele on läinud, võib Eesti meistrivõistlustel tahtmise ning piisava õnne korral jõuda ka medalimängudele. Pühapäeval oli kodusaalis vastaseks tabeli kindlalt viimane Vilniuse Flamingo Volley. Siin pidi kolm null tulema, arvestades seda, et leedulased tulid Rakveresse praktiliselt noorte võistkonnaga, sest kaasas olnud kaheksast mängijast olid pooled päris poisiohtu Leedu noortekoondise liikmed. Vilniuse meeskonna väga sümpaatne treener Vasilij Burakinskij ütles, et nad mõtlevad juba uuele hooajale ning annavad noortele võimaluse ennast näidata. Aeroc Rakvere - Vilniuse Flamingo Volley 3:0 (25:15 25:19 25:22). Aeroci algkoosseis Mait Murs, Martti Juhkami, Andrus Palberg, Ilmar Mõtus, Virko Vantsi, Reimo Rannar ja libero Andri Leppik. Esimese geimi lõpust asendas veidi haiglast Ilmar Mõtust Roman Jelissejev ning kolmandas geimis tuli Virko Vantsi asemel mängu Kaarel Pomerants. Vahetusmehed mingit imemängu ei näidanud, kuid pilti ka ei rikkunud. Flamingo Volley alustas sellises koosseisus: Denisas Matusevas, Oleg Cebialis, Motejus Melnys, Jonas Rakickas, Tomas Vilimas ja Dainius Cepas. Hiljem asendas meeskonna kaptenit sidemängijat Cebialist nooruke Artur Vassiljev ja väljakule pääses ka Justas Umantas. Mängu dikteeris täielikult Aeroc ja kuna vastane ilmselt respekteeris rakverlasi, siis polnud isegi siis kui Aeroci mehed ennast väga lõdvaks lasid sellist tunnet, et geim ära antakse rääkimata mängu kaotusest. Kuigi kohati näitasid Vilniuse mehed päris head mängu said nad punkte põhiliselt rakverlaste vigadest. Võis öelda, et kogu kohtumine kujunes emotsioonitult kui mitte öelda igavalt, sest klassivahe oli ikka liiga suur. Nende võitudega kindlustas Aeroc endale tabelis kümnendat kohta, kuid kõrgemale tõusta on praktiliselt võimatu, sest kui Aerocil jääb pidamata veel ainult üks mäng Cesisega, mis mängitakse vastase koduväljakul kahe nädala pärast, siis koht kõrgemal oleval TTÜ-l on mängida tervelt neli mängu sealhulgas Ezerzeme ja Flamingoga ning ka Cesisel on ees neli matši. Kuigi Cesisel on palju raskemad vastsed kui TTÜ-l, lisaks Aerocile veel Pärnu VK, Kuldiga ja Biolars ei ole nende kahe meeskonna vahel kindel kumb saab kohamängudele jõudmiseks vajaliku kaheksanda koha. TABEL 1. Tartu Pere Leib 62 punkti, geimide suhe 65:11 2. Tallinna Selver 55, 59:14 3. Riia Riga/Lase-R 53, 57:25 4. Kuldiga Elvi 45, 51:29 5. Pärnu VK 37, 45:39 6. Ozolnieki Biolars 36, 44:36 7. Valio Võru VK 34, 42:39 8. Cesise Cesu alus 23, 30:44 9. TTÜ 22, 28:44 10. Aeroc Rakvere 21, 28:53 11. Riia AVK 15, 23:59 12. Daugavpilsi Ezerzeme/DU 14, 26:54 13. Vilniuse Flamingo Volley 3, 11:62