Võrkpalliklubi Rivaal / Lääne-Virumaa võrkpall

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

Raha määrab paljugi

Prindi
 Schenker Liiga põhiturniiri lõpetab Aeroci meeskond Cesises, kus laupäeval kohtutakse teistkordselt kohaliku Cesu Alusega. Kõik oleks normaalne, kuid see meeskond, mis rakverlastele vastu tuleb pole enam see kellega Rakveres mängiti.

Kujutage ette, et Aeroci meeskonnast on näiteks Võrru müüdud Kaarel Pomerants ja Andrus Palberg, Mait Murs ja Andri Leppik on istutatud pingile ning Martti Juhkami ja Virko Vantsi peavad omavahel mänguaega jagama. Põhimeestest on kohad säilitanud ainult Reimo Rannar ja Ilmar Mõtus. Selline on üldjoontes see pilt, mis on kujunenud Cesise meeskonnast pärast aastavahetuse suuroste.

argaiv1677

Cesise meeskond sai suure rahasüsti ning lootuses jõuda Schenker Liiga play-off mängudele ja Läti meistrivõistluste medalitele haukas kohe suure tüki ning lisas oma koosseisu kuus uut meest. Nendest suurim ja magusam tükk on kindlasti Puerto Rico koondise libero 29 aastane Gregorry Berrios. Lisaks osteti juurde kaks keskründajat - soomlane Henri Tuomi ja slovakk Richard Seifert. Tartu Pere Leivast saadi Austraalia nurgaründaja Joshua Thorpe ning Rootsist tuli USA sidemängija Bryan Newcomb. Koju toodi ka Riga/Lase-R-is pingile taandunud sidemängija Artis Caics.

Endisest koosseisust läksid Riia AVK-sse keskründaja Uldis Bergmanis ning nurgaründaja Aivars Silutins ning esiliigasse siirdus sidemängija Ilgvars Ozolinš.

Võib ainult ette kujutada millised on Cesise meeskonnas valitsevad meeleolud ja kuidas suudab peatreener Aigars Birzulis seda kirjut seltskonda oma taktikepi all mängima panna. Seni on ta pidanud koosseisu varieerima ning seda õiget polegi leidnud. Uutest meestest on endale kindla koha leidnud ainult Berrios, Thorpe ja Tuomi.

Nagu selgus täna ega ei suutnudki ning alates eilsest on Cesise kodulehe andmetel meeskonnal uus peatreener serblane Nikola Matijasevics ning Aigars Birzulis asus abitreeneri kohale. Põhjuseks kindlasti see, et üks ülesanne jääb ilmselt täitmata ehk jõudmine Schenker Liiga play-off mängudele. Tegelikult on neil siiski väike teoreetiline võimalus TTÜ meeskond esikaheksast välja tõrjuda, selle täitmiseks tuleb võtta Aerocilt ning Pärnu meeskonnalt maksimaalsed kuus punkti ning jääda lootma, et TTÜ-l ei õnnestu saada kahte geimi kätte ei Võrult ega Tartult.

Lõplikult selgub Schenker Liiga esikaheksa eeloleval pühapäeval aga võib-olla juba laupäeval, kui Aeroc Cesisega rinnad kokku lööb. Põhjust pingutada on küllaga, sest edu korral pole võimatu ka Aeroc Rakverel Schenker Liiga põhiturniiril üheksas koht saavutada.

 

 

 

Rivaal.ri.ee otsing


Jaga Virumaa võrkpalli!