Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Põhiturniirilt kümnes koht

Põhiturniirilt kümnes koht

Schenker Liiga põhiturniiri lõpetas Aeroc Rakvere laupäeval Cesises. Vastaseks oli liiga play-offi pürginud Cesu Alus. Aeroci võidu või vähemalt kahe geimi kätte saamise puhul oleks rakverlased aidanud TTÜ meeskonna kaheksa parema hulka. Seda ei õnnestunud teha ning nii jäi lõpliku esikaheksa selgitamine pühapäevaks. Pühapäeval tegi selle, mis Aerocil tegemata jäi Pärnu VK, kes purustas Cesise meeskonna lootused, võites neid 3:0 ja ka TTÜ mängis Tartus tublilt võttes Schenker Liiga põhiturniiri võitjalt Pere Leivalt kaks esimest geimi.

argaiv1677

Cesu Alus Cesis – Aeroc Rakvere 3:1 (25:23 22:25 25:18 25:17). Meeskondade algkoosseisud Aeroc: Mait Murs, Martti Juhkami, Andrus Palberg, Ilmar Mõtus, Virko Vantsi, Reimo Rannar ja libero Andri Leppik. Väljakule pääsesid ka Kaarel Pomerants, Roman Jelissejev ja Hendrik Kurik. Cesu Alus: Janis Berzins, Aleksandrs Kudrjašovs, Richard Seifert, Valerijs Lomakins, Joshua Thorpe, Gvido Prieditis ning libero Gregory Barrios. Vastastel käisid platsil kõik kaksteist meest. Esimese geimi lõpus asendas ebaõnnestunult tegutsenud Seifertit Sandis Adamsons ning kolmandas geimis tuli platsile Aleksandrs Kudrjašovsi asemel Hermans Egleskalns. Väljakul käisid ka Artis Caics, Bryan Newcomb ning Toms Vanags. Aeroci peatreener Mati Meriranna sõnul oli neist vahetustest kõige olulisem Egleskalnsi mängu tulek, mis sisuliselt otsustaski kohtumise saatuse.

I geim. Aeroc läks ette 11:9 ja 14:11, viimati juhiti veel 22:21, geimi lõpuosas olid vastased osavamad ning geimi lõpetas Lomakinsi pallinguäss. Meriranna jutu järgi häiris kohtumist kohtunike tegevus, kes mõningaid vaieldavaid situatsioone kummaliselt tõlgendasid.

II geim.See kuulus täielikult Aerocile, kes juhtis seda algusest lõpuni. Seisud 4:1, 6:3, 11:8, 23:21.

III geim. Ka selle alguses oli juhtivaks pooleks Aeroc, 4:1, 5:2, 8:6. Viimane viigisesis oli 15:15. Kuna rakverlased said Kudrjašovsiga kenasti hakkama toodigi geimi keskel sisse üle kahemeetrine Egleskalns. Ka hakkasid rakverlased rohkem eksima.

IV geim. Seda valitses juba Cesis, kes oli pidevalt 4-5 punktiga ees.

Mängu kokkuvõte. “Ma jäin kahe ja kolmveerand geimiga väga rahule” ütles Mati Merirand. Tema arvates otsustas kohtumise saatuse pingi pikkus, Aerocil lihtsalt pole kedagi asemele saata, kui mõnel mehel mäng välja ei tule. Cesu Alusel oli tervelt kaks käiku – kõigepealt toodi sisse Adamsons ja siis Egleskalns, kes mõlemad meeskonda tugevdasid. Mis puudutab Cesise meeskonna uusi liikmeid, siis Merirand pidas ainsaks õnnestunud ostuks Berriosi, kes ikka on kaitses ning pallingu vastuvõtul väga tugev. Ülejäänud meeste kohta avaldas ta ainult imestust, sest need pole tugevamad nendest, keda nad asendasid. Eks seda näita ka see, et hoolimata suurest rahasüstist Cesise meeskond ikkagi liiga kaheksa parema hulka ei jõudnud.

Schenker Liiga jätkab kohamängudega, kuhu kümnendaks tulnud Aerocil asja pole. Aeroc Rakvere jaoks jätkub hooaeg märtsis, kui 12 kuupäeval kohtutakse Eesti meistrivõistluste veerandfinaalis Võruga.

Schenker Liiga veerandfinaalides kohtuvad Tartu Pere Leib – TTÜ; Tallinna Selver – Pärnu VK; Riga/Lase-R – Valio Võru VK; Elvi/Kuldiga – Biolars Ozolnieki.