Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Maakonna võrkpallis käivad teise ringi mängud

Maakonna võrkpallis käivad teise ringi mängud

Aivi Pargi "Virumaa Teataja" veebileht 20.02.2009
Lääne-Virumaa meeste võrkpalli meistrivõistlustel lõppes esimene ring ning ka teise ringi mängud on juba alanud, vastavalt ajagraafikule peaksid need lõppema märtsi esimesel nädalal.
Esiliigas jõudsid põhiturniiril üheksa meeskonnas konkurentsis nelja parema hulka Kadrina meeskond, Rakvere spordikooli A-vanuseklassi meeskond, Tõrremäe ja Tapa KRK. Järgnesid Haljala, Rakvere SK B-klassi meeskond, Silberauto/Akat, Laekvere ja Võsu I.
Teises liigas, kus võistlemas 11 meeskonda, kaotas liider EUK paar viimast mängu ja jäi Väike-Maarja päästekooli järel teiseks. Kolmanda koha sai Kadrina keskkool, neljas oli Triigi. Järgnesid Avinurme, Võsu II, Rakvere ametikool, Palmse Metall, Simuna, Estonian Cell ja Rakvere SK C-klassi meeskond. Juhendi kohaselt jagunesid kõik 20 osalevat võistkonda teise ringi mängudeks neljastesse gruppidesse, mille järel selguvad lõplikud kohad. Esimese grupi moodustavad esiliiga neli paremat, teise grupi esiliigas 5.-8. koha saanud meeskonnad. Kolmandasse gruppi kuuluvad esiliiga viimane ja teise liiga kolm esimest võistkonda, neljandasse teise liiga 3.-7. koha saanud meeskonnad ning viiendasse teise liiga neli viimast. Esimese grupi kaks paremat jõuavad kohe poolfinaali, kolmandaks ja neljandaks jäänud meeskonnad kohtuvad veerandfinaalis teise grupi kahe parema võistkonnaga. Veerandfinaalides ja samuti hilisemates poolfinaalides mängitakse kahe võiduni. Veerandfinaalis kaotuse saanud tiimid selgitavad omavahel 5. ja 6. koha saaja. Põhimõttelises kohtumises on esimeses grupis spordikooli A- vanuseklassi meeskond võitnud Kadrinat 3:2.