Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Aeroc pidas Cesises kontrollmänge

Aeroc pidas Cesises kontrollmänge

Eelmisel nädalavahetusel pidas Aeroc Rakvere meeskond Cesises kontrollmänge. Huvi oli vastastikune, sest ka Cesu Alus ei pääsenud Schenker Liiga kohamängudele ning ka nendel on vaja enne riigi meistrivõistluste otsustavat etappi mängupraktikat ja vormi kontrolli. Aeroci peatreener Mati Meriranna sõnul jäid koju Hendrik Kurik, Andri Leppik ning Kaspar Pomerants. Andri Leppiku koju jäämine võimaldas tema kohal proovida teisi mängijaid. Kokku mängiti Cesises kahe päeva jooksul 9 geimi. Laupäeva õhtul võitis minimatši Cesise meeskond 4:1 ja pühapäeva hommikul olid omakorda paremad külalised 3:1. Pingevabas õhkkonnas oli võimalik kõigile mänguaega anda ning proovida mitmeid variante. Laupäeval võttis libero koha sisse Kaarel Pomerants ning pühapäeval Andrus Palberg. Pühapäeval mängis Kaarel Pomerants kergelt haigestunud Martti Juhkami kohal ning tegi seda õnnestunult.  Mati Merirand ütles, et Kaarel oli rünnakul väga hea ning lõi 22-st tõstest esimesel üritusel maha 17, mis on väga hea tulemus, kusjuures ta lahendas situatsioone väga mõistlikult. Merirand arvas, et see mäng andis Kaarelile juurde eneseusku. Korraliku esituse tegi libero rollis ka Andrus Palberg, kes muutis kaitsemängu võitluslikumaks. Tänu sellele, et Palberg libero rolli täitis sai korraliku mängukoormuse  Harri Palmar ning ka Roman Jelissejev sai kontrollmängule kohaselt palju platsiaega. Laupäeval peab Aeroc Rakvere veel kontrollmängu TTÜ-ga ning samal ajal sõidab Cesisesse Aeroci Eesti meistrivõistluste veerandfinaali vastane Valio Võru VK. Schenker Liiga finaalturniir peetakse sel nädalavahetusel Tartus. Nelja parema hulka jõudnutest kohtuvad laupäeval poolfinaalides Tartu Pere Leib - Biolars Ozolnieki ning Selver Tallinn - Riga/lase -R. Võitjad selgitavad pühapäeval Schenker Liiga võitja. Aeroc Rakvere kohtub Eesti meistrivõistluste raames neljapäeval Võrus Valio Võru VK-ga. Korduskohtumine peetakse Rakvere spordihallis laupäeval 14. märtsil kell 17. Vajadusel mängitakse kolmas mäng pühapäeval Võrus. Veerandfinaali võitja kohtub poolfinaalis Tartu Pere Leivaga, mille esimene mäng peetakse 19. märtsil ning kaotaja kohtub 5-6 koha mängus teise veerandfinaali (Pärnu VK-TTÜ) kaotajaga 18. märtsil.