Võruga ollakse raskustes

Pärast Baltikumi ühise Schenker Liiga lõppemist alustati eile Eesti meistrivõistluste veerandfinaalidega. Schenker Liiga põhiturniiri kaks paremat Tartu Pere Leib ja Tallinna Selver on veerandfinaalidest vabastatud ning ootavad oma vastaseid vastavalt Valio Võru VK - Aeroc Rakvere ja Pärnu VK - TTÜ vasstasseisudest. Eile pidas Aeroc Rakvere oama esimese veerandfinaalkohtumis Võrus. Rakvere oli enne seda kaotanud Võrule ametlikes kohtumistes neli korda järjest ning tulemata ei jäänud viieski. Võru Valio VK - Aeroc Rakvere 3:0 (25:13 29:27 25:19). Meeskondade algkoosseisud. Valio Võru VK: Deniss Sintov; Tamar Nassar, Karl Jaani, Kaido Treima, Ats Horn, Sander Steinberg ja libero Oliver Kallion. Väljakul käisid ka Marko Mett ja Oliver Lüütsepp. Aeroc Rakvere: Mait Murs, Martti Juhkami, Andrus Palberg, Ilamar Mõtus, Virko Vantsi, Reimo Rannar ja libero Andri Leppik. Teises geimis käis korra pallimas Roman Jelissejev ning geimi lõpus asendas Andrus Palbergi Harri Palmar ning kolmanda geimi alguses vahetas Ilmar Mõtuse välja Kaarel Pomerants ning lõpupoole Andrus Palbergi Harri Palmar. I geim. Võrdset mängu kuni seisuni 5:5, korraks oli seis 10:11, siis läks Võru oma teed. Mati Meriranna sõnul ei saadetud pallingu vastuvõttu korda ja see häda oli kogu mängu jooksul. II geim. Toimus tõsine võitlus, kuid kummaline oli see, et kord sai kolm punkti järjest üks pool, kord teine. Aeroc kasutas rohkem raskendatud pallingut kui esimeses geimis ning sellest oli abi. Tasavägises geimi lõpus oli Aerocil seisudel 24:23, 25:24 ja 26:25 kasutada kolm geimpalli, kuid nii Mõtus kui Vantsi jätsid need löömata. III geim. Kohe alguses asendas ebaõnnestunult esinenud Ilmar Mõtust Kaarel Pomerants, kuid ka Kaarel ei näidanud eile sellist mängu nagu ta oli Cesises kontrollkohtumises demonstreerinud.  Võru läks ette 10:3 ja kuigi korraks jõuti kahe punkti kaugusele 17:19 ei õnnestunud geimi päästa. Kokkuvõte mängust. Mati Meriranna sõnul positiivset muljet mängust ei jäänud - rünnak oli nõrk ning vastuvõtt vilets. Vastuvõtul 9 viga, rünnakul 21- seda oli ikka liiga palju. Homme kell 17.00 on Rakvere spordihallis korduskohtumine. Veel on võimalus - võidu korral on pühapäeval Võrus otsustav mäng. Teises veerandfinaalis võitis Pärnu VK  TTÜ meeskonda samuti 3:0.