Ilusa mänguga ilus vóit

Eesti meistrivõistluste laupäevane veerandfinaali korduskohtumine Aeroc Rakvere ja Valio Võru VK klubi vahel võis otsustada sel nädalal algavate poolfinaalide paarid, kuid ei otsustanud. Pärast esimest, neljapäeval Võrus peetud mängu, ütles Aeroci peatreener Mati Merirand, et midagi peab muutma ja see muutus õigustas end. Merirand oli oma peas ammu keerutanud mõtet, et prooviks Andrus Palbergi libero rollis ja selle mõtte realiseeris ta Cesise kontrollikohtumises ning tema arust sai Palberg Cesises selle rolliga hästi hakkama. Andri Leppik on, arvestades tema staaži kõrgseltskonnas, siiani oma kohta hästi täitnud, kuid antud situatsioonis oli vaja minna riskile.

argaiv1677

Niisiis laupäeval astus Andrus Palberg Võru vastu liberona. Seda plaani varjati vastaste ees viimse hetkeni ning alles mõni minut enne kohtumise algust tõmbas Palberg selga kollase särgi numbriga 11.

Aeroc Rakvere - Valio Võru VK 3:1 (25:22 15:25 25:19 25:22). Aeroc alustas mängu järgmises koosseisus: Harri Palmar, Ilmar Mõtus, Virko Vantsi, Reimo Rannar, Mait Murs, Martti Juhkami ja libero Andrus Palberg. Korraks käisid platsil ka Hendrik Kurik ja Kaspar Pomerants. Valio Võru VK: Ats Horn, Denis Sintov, Kaido Treima, Sander Steinberg, Karl Jaani,Tamar Nassar ja libero Oliver Kallion. Esimeses geimis võttis rahulolematu võrulaste peatreener Aigor Kaibald pikaks ajaks pingile oma liidri, meeskonna kapteni Sintovi ning saatis tema asemel väljakule Marko Meti.

I geim. Tundus, et võrulased ei olnud mänguks valmis ja nii läks Aeroc kergelt ette 5:0. Kaibald pidi meeskonna kokku kutsuma. Sellest polnud mingit abi ning rakverlased lustisid edasi. Seisul 5:13 kutsuti mitu korda järjest eksinud Sintov pingile. Rakvere juhtis juba 21:13 ja tundus, et kõik läheb ludinal. Merirand istus rahulikult pingil ning Kaibald õpetas väljaku ääres oma mehi. Sintov tuli tagasi ning ka meeskond hakkas mängu tagasi tulema ja tuli nii hästi, et seis oli juba 23:18. Nüüd tuli ka Merirannal pingilt püsti karata ning aeg võtta. Ei olnud tolku midagi, Võru jõudis koguni kahe punkti kaugusele 24:22. Siiski nii hästi alustatud geimi käest ära ei antud. Ilmar Mõtuse rünnaku tõid võrulased küll ülesse, kuid pall tuli ilusti Harri Palmari käe alla ning Palmar põrutas selle vastaste jalge ette.

II geim. Rakverlased olid rahunenud ning võrulased kosunud. Seega ei antud kogu geimi jooksul väljakuperemeestele võimalust. Võru juhtis algusest lõpuni 3:0, 8:4, 13:8, 18:11, 21:14. Geimi lõpetas Mõtuse auti palling.

III geim. Vaheaeg oli väljakuperemeestele hästi mõjunud ning nüüd oli nende kord kogu geimi jooksul domineerida. Jälle mindi turvaliselt ette 5:1, 16:10. Mait Murs tõstis järjest mitu korda Harri Palmarile ning too ei eksinud. Tõhusalt töötasid ka Vantsi ja Juhkami ning Mõtus oli hoos. Kuid mis kõige tähtsam kaitses rabati kõvasti ja nii mitmetki pikad pallivahetused pöörati enda kasuks. Geimi lõpetas Mõtuse hea palling, mille vastased küll said kuidagi vastu võetud, kuid Aeroci uue rünnaku lõpetas seekord Reimo Rannar.

IV geim. Kohe alguses oli tunda, et see on võtmegeim ning seekord ei tahtnud rakverlased jätta midagi viienda geimi hooleks. Tasavägise alguse järele tuli Aerocil paar eksimust ning jäädi taha 3:6. Merirand kutsus kohe mehed kokku. Mõjus - saadi viik kätte, Kaibald võttis kohe oma mõtlemispausi. Jätkus punkt-punkti mäng. Korraks sai Aeroc ette 13:10, kuid mõned arusaamatused ning valed lahendused rünnakul ja jälle 13:13. Võru pingutab täiest väest ja läheb ette 17:16, Merirand kulutab oma teise mõtlemisaja. Võru saab veel punkti, nüüd näitavad oma oskusi Rannar ja Juhkami ning seis on viigis. Ka Kaibald kulutab oma teise mõtlemisaja ja nüüd võivad treenerid vaid abitult tablood vaadata. Aeroci meeste silmad säravad, tundub, et hing tunneb - tuleb ära. Murs teeb 20:19, Võru saab punkti, võrulased pallivad auti. Mõtus hanitab seisuks 22:21, Vantsi lööb 23:21, Mõtus lööb blokist 24:21, Mõtus põrutab blokki 24:22, Vantsi saab palli maha. Kõik, võis hakata rõõmu välja näitama.

Teises veerandfinaalis mängisid omavahel Pärnu VK ja TTÜ. Siin pärnakad tallinlastele sõnaõigust ei andnud. Mõlemas mängus tehti kuivalt 3:0 ning Pärnu VK poolfinaali vastane on Tallinna Selver ja TTÜ mängib 5-6 mänge.

Pärast mängu vestlesid Aigor Kaibald ning Denis Sintov pikalt ja emotsionaalselt omavahel. Mõlemad olid rahulolematud ning tegid teineteisele etteheiteid. Kaibaldi kommentaar. "Denis Sintov ei suutnud seekord meeskonna liidri rolli täita, tavaliselt teeb ta rohkem meeskonna heaks, ta ei mänginud halvasti, kuid kaptenina ei vedanud välja". Meeskonna kaotuse põhjuseks pidas ta just häälestust. Ta mainis, et juba hommikusel treeningul oli tunda, et mehed ei suutnud ennast nö . käima lükata. Rahule jäi ta Jaani, Nassari ja ka mängulises mõttes Sintoviga, kuid nõrgaks jäi diagonaalründaja Steinbergi panus. Rakverlastest ta kedagi eraldi esile tõstnud, kuid märkis kaitsemängu, kus tema sõnul toodi ikka päris võimatuid palle üles. Pühapäevase mängu kohta arvas ta, et nüüd on psühholoogiline eelis juba rakverlastel. Rakvere meeskonna libero vahetuse kohta kehitas ta ainult õlgu ning ütles, et Merirand võib alati üllatusi teha.

Mati Merirand. "Mitte kellegi kohta pole ühtegi halba sõna öelda". Kõik andsid oma panuse ning rünnakul töötasid kõik edukalt. Ka tema mainis, et võrulastel lootsid palju Sintovi peale, kuid igal mängijal on head ja halvad päevad. Palbergi panek liberoks õigustas ennast, kaitsemäng muutus paremaks ning ta tõi palju lahtisi palle üles. Harri Palmar mängis samuti hästi, ta muutis bloki tugevamaks ning ka rünnakul tegutses õnnestunult ja ka palling oli tasemel. Psühholoogiline eelis on nüüd Meriaranna arvates nende poolel ja võrulaste koduväljaku plussi ei pidanud ta eriti oluliseks, kuigi Võru publik on väga emotsionaalne ning oma meeskonda toetav.