Aeroc jõudis poolfinaali

Juhtus see, mida fännid salamisi lootsid, Aeroc Rakvere alistas Eesti meistrivõistluste veerandfinaali kolmandas otsustavas kohtumises Valio Võru VK ja jõudis poolfinaali, kus ees on ootamas Schenker Liiga põhiturniiri võitja ning liiga finaalis Tallinna Selverile alla jäänud Tartu Pere Leib. Huvitav on see, et tartlaste tüüri juures on Rakvere oma poiss, ehk pärast kaotust Selverile jäi peatreeneri kohast ilma Oliver Taats ning tema asemel sai peatreeneriks senine abitreener Rainer Vassiljev. Finaali jõudmiseks on vaja kolme võitu ja esimene kohtumine peetakse Tartus juba sel neljapäeval. Sellel hooajal on omavahel kohtutud kolm korda ja kolmel korral on tartlased võitnud - Schenker Liiga mängudel kaks korda 3:0 ning karikavõistluste poolfinaalis 3:1. Kuid nüüd otsustava veerandfinaalmängu juurde, mis toimus pühapäeval Võrus. Võru VK - Aeroc Rakvere 1:3 (26:24 20:25 26:28 21:25). Meeskondade koosseisud. Valio Võru VK: Ats Horn, Denis Sintov, Karl Jaani, Sander Steinberg, Tamar Nassar, Kaido Treiman ja libero Oliver Kallion. Seega sama koosseis, mis laupäeval Rakveres. Teises geimis tegi Kaibald kaks vahetust. Esiteks väänas jala välja Karl Jaani ning teda asendas Marko Mett ning teiseks vahetas ta välja sidemängija Ats Horni, kelle asemel tuli mängu Ott Nauts. Aeroc Rakvere: Mait Murs, Martti Juhkami, Harri Palmar, Ilmar Mõtus, Virko Vantsi, Reimo Rannar ning libero Andrus Palberg. Loomulikult ei olnud ka Merirand algkoosseisus muutusi teinud. Vahetusmeeste pingilt sekkusid seekord Kaarel Pomerants, Hendrik Kurik, Roman Jelissejev ja Kaspar Pomerants. I geim. Esimene geim oli võitluslik ja kuigi Võru domineeris kergelt kogu geimi jooksul oleks hea õnne puhul olnud võimalik ka teistsugune lõpptulemus. Geimi keskel tuli Vantsi asemel sisse Kaarel Pomerants. Mati Merirand kommenteeris "Tundus, et Virko Vantsil oli eelmisest mängust väsimus kontides ning Kaarel ei mänginud halvasti, pilt sai selgeks, et kui häda käes saab teda kasutada küll". II geim. Algas punkt-punkti mäng. Kui Aeroc juhtis 11:10 tõi Merirand Palmari asemel ette Hendrik Kuriku. See oli kindlasti vastastele kerge üllatus ning Kuriku tulek oli positiivne. Tal õnnestus 100% kordamineku puhul mängu jooksul maha lüüa seitse palli. Kui Rakvere juhtis 18:15 väänas jala välja üks võrulaste põhiründajaid Karl Jaani ning teda asendas Marko Mett. Rakvere juhtis juba 21:16 ning nüüd vahetas Kaibald välja ka sidemängija. Ats Horni asemel tuli Ott Nauts. III geim. Kurik algkoosseisus. Merirand märkis, et rakverlastel oli geimi algusest tunda kerget pingelangust, ju leiti, et Jaani välja kukkumine võimaldas kergemalt hingata. Igatahes läks Võru ette, 8:5, 11:6, 15:9, 17:12. Sel hetkel tuli puhkust vajanud Ilmar Mõtuse asemel väljakule Roman Jelissejev. Ka see vahetus õigestus ennast täielikult, Jelissejev lõi kaks õnnestunud pallingut ning puhkust saanud Mõtus tuli platsile kui Võru juhtis 23:19. Võru sai veel punkti ning Mati Merirand võttis geimi viimase vaheaja. Geimi ja võimalik, et kogu mängu kulminatsioon oli saabumas. Pallima läks Virko Vantsi ja ta lõpetas servimise seisul 24:24, see oli tõeline meeskonnatöö, kus kõik andsid oma parima. Seisul 25:25 tuli Rannari asemel pallima Kaspar Pomerants, kelle pallingu vastased üle võrgu suunasid, kuid seda ei suutnud Aeroci eesliin ära lüüa. Võrulased ees 26:25, kuid Mett saatis servi auti. Õnn soosis tugevamaid ning selles mängus oli Aeroc tugevam. IV geim. Geimi alustas algkoosseisus jälle Harri Palmar ning Hendrik Kurik vahetas ta välja korraks geimi lõpupoole. Algus jälle tasavägine ning selles geimis viimast korda juhtis Võru 16:14, millele Aeroc vastas spurdiga 4:0 ja nii lõpuni ette jäädigi, kuigi viimane kriitiline situatsioon oli seisul 22:21. Geimi lõpus hiilgas Aeroc jälle kaitsemänguga, kus toodi järjest üles Steinbergi ning Sintovi tugevad ründelöögid. Neis geimilõpu situatsioonides hiilgasid Meriranna sõnul eriti Palberg ja Juhkami. Üle platsi meheks oli see kord Martti Juhkami. Temalt 14 plusspunkti, Hendrik Kurik lisas omalt poolt 9, kuid kiitust väärivad kõik, sest võrkpall on võistkondlik mäng. Kokkuvõtteks Mati Meriranna ütlusi. "Tähtis on see, et nende kahe viimase mänguga tekkis meeskonnal eneseusk". "Tuleb tunnistada, et Võru meeskond mängis hästi, kuid meie mängisime veel paremini ning võtsime võidu ära jõuga". "Võru meeskond mängis korraliku stabiilse hooaja ning tulla Schenker Liiga põhiturniiril kuuendaks on hea tulemus, tunnustus neile". "Kui me oleme taastunud siis võime Tartule lahingu anda, kuid see eeldab veatut mängu, vigadega me ei võida". Neljapäeval on siis esimene poolfinaalmäng Tartus ning laupäeval oodatatakse kõiki võrkpallisõpru Rakvere spordihalli kell 17.00, siis toimub poolfinaali teine mäng.