Lubatud lahing anti

Laupäeval toimusid Pärnus ja Rakveres Eesti meistrivõistluste poolfinaalide korduskohtumised. Kui Pärnus ei andnud Tallinna Selver Pärnu VK-le mingit sõnaõigust alistades nad kindlalt 3:0, siis Aeroc võttis mängus Tartu Pere Leivaga sõna ning Schenker Liiga kümnes meeskond võttis Schenker Liiga võitjalt ühe geimi. Rõõmustavalt palju oli pealtvaatajaid ja hinnanguliselt võis nende arv olla hooaja rekord. Arvata võib, et neil ei tulnud pettuda, sest kuigi kodumeeskond võitu ei saanud, siis võidu eest võideldi. Aeroc Rakvere - Tartu Pere Leib 1:3 (24:26 25:21 22:25 17:25). Aeroci meeskonna algkoosseis: Mait Murs, Martti Juhkami, Hendrik Kurik, Ilmar Mõtus, Virko Vantsi, Reimo Rannar ja libero Andrus Palberg. Platsile pääsesid ka Harri Palmar ja Kaspar Pomerants. Tartu Pere Leib: Martin Ruul, Oliver Venno, Eduardo Nunes, Romet Priimägi, Kert Toobal, Kristo Kollo ning libero Rait Rikberg. Tartlaste rivistuses mängisid ka kaks omaealiste maailma- ja euroopa meistrit. Need tiitlid saavutasid Oliver Venno ja Kristo Kollo rannavolles. Tartlaste peatreener Rainer Vassiljev vahetusi ei teinud ning polnud ka põhjust, sest meeskond tegutses ühtse rusikana. Järjekordselt istus pingil lätlasest vanameister Austris Stals, kelle Vassiljev küll korraks enda juurde kutsus, kuid jättis vahetuse tegemata, sest kriitiline situatsioon lahenes nende kasuks. Pere Leival oli Rakveres kaasas küll täiskomplekt mehi, kuid nagu öeldud vahetusteks asi ei läinud. I geim. Tartlased läksid kohe Oliver Venno pallinguvooru ajal juhtima 2:0, kuid siis lõi ta ise blokki ning Aeroc viigistas 3:3. Edasi kulges mäng Pere Leiva kerge dikteerimise all, kuid vahe suureks ei kärisenud - 8:5,12:10. Üks oli kohe arusaadav, siin ei anta tartlastele kergelt midagi. Juhkami kaks ässa ning seis oli viigis 12:12. Vasiljev võttis kohe mehed kokku, kuid Rakvere rünnak oli hoos, ning tehti vahe sisse 17:13. Loomulikult ei andnud tartlased alla ning seisul 18:17 oli Meriranna kord aeg võtta. Aeroc ei andnud järele ning läks uuesti ette 20:18, tartlased viigistasid 20:20, Juhkami viis Aeroci ette 22:21, Priimägi hanitas 22:22. Rakvere ees 23:22. Merirand riskis ning tõi pallima Kaspar Pomerantsi, noormees pallis võrku. Veel oli viigiseis 24:24 ja õnnestunud blokiga läks Aeroc juhtima 25:24, tartlaste rünnak ning pallima läks Kert Toobal. Tema pallingutega jäid rakverlased hätta ning geim Tartule. II geim. Juhkami 1:0, rakverlased ees 5:4, siiski mindi I tehnilisele vaheajale tartlaste eduseisul 8:6. Teine tehniline vaheaeg, tartlased ees 16:15, kuid hoogu on läinud nii Vantsi kui Juhkami ning ega Mõtuski neist kehvem ole ja siis alustasid esimese tempo mehed oma etteastega. Rannar lõi 16:16, jälle viik 17:17. Hendrik Kurik läks pallima ja tartlased püsti hädas, Aeroc läks ette 19:17. Vassiljev võttis vaheaja, tulu ei miskit, Rannar lõi 21:17 ja siis läks Kuriku palling pikaks, kuid töö oli tehtud. Järgnesid mõlemapoolsed kingitused, kus auti põrutasid nii Mõtus kui Priimägi. Aeroc ees 22:20, Rannar tegi 23:20. Vantsi pallis auti ning Merirand võttis teise mõtlemisaja, nüüd eksis pallingul Toobal. Rannari serv ja tartlased eksisid. Geim Aerocile, miinimumplaan oli täidetud. III geim. Pallis Venno ning tartlased ees 3:0, siis eksis Nunes. Tartlased mõne punktiga ees, kuid Rakvere poolt polnud allaandmise märke näha. Esimene pikem minutiline vaheaeg tartlaste eduseisul 8:6. Kõigist ponnitustest hoolimata ei suudeta tartlastele kandadele asuda. Seisul 8:13 võttis Merirand Kuriku välja ja saatis Palmari asemele. Midagi ei aidanud ning teine tehniline vaheaeg seisul 16:10 Pere Leiva eduks. Vantsi tõi punkti, pallima asus Mõtus - 12:16, 13:16, Vassiljev reageeris ajavõtuga. Kollo lõi 17:13, Mõtus põrutas võrku - 13:18, Rannar 14:18, tartlased lükkasid palli auti - 15:18, Vantsi saatis servi piiridest välja, samaga vastas Kollo. Nüüd järgnes pikk pallivahetus, millest tartlased võitjana väljusid. Ruul pallis võrku, Aeroc kahe punktiga taga 18:20, kuid kohe said tartlased kaks punkti järjest ning seisul 18:22 võttis Merirand geimi teise mõtlemisaja ning saatis Palmari asemel uuesti Kuriku väljakule, Juhkami töö tulemusena uuesti vahe kaks punkti ning nüüd oli Vassiljevi kord mängu rahustada. Juhkami palliski auti ning vahe kolm punkti. Kollo kord oli eksida, kuid geimi lõpuosas võttis Toobal jälle vastutuse enda peale ja kuigi Juhkamil õnnestus veel punkt tuua, oli geim läinud. IV geim. Aeroc alustas õnnestunult, juhtides 1:0 ja 4:2. Nüüd läks Pere Leib eest ära - kõigepaelt tegutses Ruul, siis Venno, Rannar lõi blokki, Mõtus lõi blokki. Vahepeal sähvatas Vantsi, kuid esimene tehniline vaheaeg võeti tartlaste eduseisul 8:5. Tartu Pere Leib ees 11:7, ning Rainer Vassiljevi näost oli näha, et ta tundis võidu lõhna, kuid võit polnud veel käes. Aeroc tegi veel ühe katse ning jõudis kahe punkti kauguse 11:13, kuid kahjuks oli see kõik. Otsustavatel hetkedel tekkisid pallinguvead, sest riskida tuli ning kerge serviga polnud tartlaste vastu midagi teha. Pere Leib ees 18:12, Merirand hüüdis meestele, et ärge lagunema hakake, kuid vahet enam vähendada ei suudetud. Geimi ja mängu lõpetas Nunesi palling. Tartu Pere Leiva peatreener Rainer Vassiljev kommenteeris mängu nii "Olime kindlasti valmis selleks, et Rakvere mängib paremat mängu kui neljapäeval, samuti olime valmis, et mängivad hästi nurgaründajad Vantsi, Juhkami ning diagonaalründaja Mõtus, kuid üllatus oli et nende esimese tempo ründajad Rannar ning Kurik olid väga tasemel". Vassiljevi sõnul otsustas lõpuks see,et nad hakkasid keskelt Rakvere rünnakut kinni saama ja leidsid õige rütmi ülesse. Rakvere poole pealt tõigi ta esile just Reimo Rannari ning Hendrik Kuriku. Oma meeskonna poolt ta kedagi eraldi välja tooma ei hakkanud ning lisas, et keegi ansamblis välja ka ei langenud. Mati Merirand alustas mänguülevaadet lausega "Võitu ei lubanud, kuid võitlust lubasin ja seda oli". Ta arvas, et õnne korral oleks võinud ka avageimi ära võtta ja edasist oleks siis juba raske olnud arvata. "Mängisime hästi, kuigi lõpu poole hakksime ikka väsima" lisas ta. "Ma jäin mängupildiga väga rahule aga neil on ikka mees, kes oma pikkuse ja võimsusega mängu ära teeb, Venno ja Toobal on ikka kaks põhimeest, kellega me hätta jäime" ütles ta. "Kasutasime oma oskused ära ja oli näha, et kui Juhkami pallis ning see toimis, siis oli ka neil raskusi" kommenteeris ta mängu. "Jäin rahule ning sellise mänguga võib medalile mõelda küll" lõpetas ta. 99%-lise tõenäosusega on finalistid selgunud, kuigi täna kohtuvad poolfinalistid nii Tallinnas ja Tartus veek kolmandatki korda. Lähtudes eeltoodust algavad Aeroci jaoks medalimängud 2. aprillil Pärnus, 4.-ndal kohtutakse Rakveres ja kui kahe võiduni kulgevas seerias on vaja veel kolmandat otsustavat kohtumist, siis see peetakse 5.-ndal aprillil Pärnus.