Võrkpalliklubi Rivaal / Lääne-Virumaa võrkpall

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Rakvere spordikooli poisid Baltimaade teised

Rakvere spordikooli poisid Baltimaade teised

Prindi

Nädalavahetusel Šiauliais lõppenud kuni 18-aastaste noormeeste Baltimaade klubide meistrivõistluste finaalis alistas Pärnu VK Rakvere SK 3:0. Eesti spordikoolidest sai veel Võru SK seitsmenda ja Viljandi SK 12. koha. Rakveres spordikooli treeneri Mati Meriranna sõnul peeti taoline võistlus teist korda. Mullu olid rakverlased neljandad.

argaiv1677

Kuna Leedu klubid kasutasid 1991. aastal sündinud mängijaid, kehtis kolmepoolsel kokkuleppel reegel, et kui võõrustaja võistkond saavutab kellegagi alagrupis võrdse arvu punkte, on ta sõltumata geimide ja punktide suhtest automaatselt allpool. Erisus tingitud Leedu võistlussüsteemist, kus mängitakse kahe aasta kaupa nn Euroopa vanustega ehk kuni 1991 sündinud. Seoses sellega sattus alagrupis kõige raskemasse olukorda Rakvere SK, kellel tuli kohtuda kahe Leedu meeskonnaga. Näiteks Vilniuse Taurase meeskonnas oli koguni neli poissi, kes mängisid Vilniuse Flamingo ridades Schenker Liigas.

Alagrupis kaotas Rakvere SK avamängus Vilniuse Taurasele 0:3 (-23, -16, -20), võitis siis Leedu meistrit Panevežyse KKSC meeskonda 3:0 (19, 12, 23) ja Riia regiooni BJSS-i samuti 3:0 (24, 19, 18). Alagrupis saavutati teine koht ja jõuti poolfinaali. Juhendile vastavalt sai poolfinaali lisaks alagrupi võitjatele parim oma alagrupis teise koha saanu. Poolfinaalis löödi piltlikult nokauti Vilniuse Tauras 3:0 (21, 20, 22). Finaaliks enam Meriranna sõnul vaimujõudu ei jätkunud ja kuigi kolmandas geimis juhiti Pärnu vastu 24:23 tuli vastu võtta kuiv 0:3 kaotus.

“Jäin rahule, see oli poistele tohutu kogemus ja ma veendusin, et nad on vajadusel valmis endast kõik andma” ütles Mati Merirand pärast turniiri lõppu.

Rakvere poistest sai parima mängija eriauhinna Kaspar Pomerants, kuid lisaks temale tõi Merirand eraldi esile Ronald Järve. Ronaldi sõrm sai enne turniiri tööõpetuse tunnis viga, kuid hoolimata sellest tegi ta turniiril korraliku esituse. “Poiss ei nurisenud ega kurtnud ja kui aus olla, siis sellises olukorras oleks kümnest poisist kaheksa koju jäänud” sõnas Merirand Ronaldi kohta.

Hea näide poiste tublidusest oli nende esitus endast vanemate Leedu meeskondadega, kus kõik andsid ennast parima. “Minu jaoks olid need viimase aja suurimad elamused, kus me vastased lihtsalt surusime hea mänguga maha” tunnustas Merirand oma hoolealuseid.

Rakvere SK meeskonnas said hõbemedalid kaela: Kaspar Pomerants, Ronald Järv, Hardi Talv, Kristjan Tambik, Olari Aas, Rando Kulla, Arnod Annus, Uku Salumäe, Renar Tupits ja  Karel Kirsimäe. Meriranna sõnul said kõik poisid ka mänguaega.

 

Rivaal.ri.ee otsing


Jaga Virumaa võrkpalli!