Võrkpalliklubi Rivaal / Lääne-Virumaa võrkpall

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Mõlemad Tartu meeskonna tõmmunahalised on tegijad

Mõlemad Tartu meeskonna tõmmunahalised on tegijad

Prindi

Laupäeval kell 17 peab Rakvere Grossi Toidukaubad Rakvere spordihallis võrkpalli Schenker Liigas oma selle hooaja koduse avamängu Tartu Pere Leivaga. Kui rakverlased võitsid hooaja alustuseks eelmise Schenker Liiga üldvõitja Tallinna Selveri 3:2, siis põhiturniiri võitnud tartlased alustasid seda hooaega üllatuskaotusega Valio Võru võrkpalliklubile 1:3. Seega on mõlemal meeskonnal midagi tõestada.

argaiv1677

Ka eelmise aastal alustati Schenker Liigat tartlaste vastu, siis saadi Tartus kindel 0:3 kaotus. Mullu märtsis saadi Eesti meistrivõistluste poolfinaalis Rakveres tartlastelt juba üks geim kätte.

Võrreldes mullusega on Tartu Pere Leivast läinud kõik kolm välismaalast nii Austris Stals, Joshua Thorpe kui Eduardo Nunes. Välisklubidega õnnestus lepingud sõlmida kahel põhitegijal. Diagonaalründaja Oliver Venno siirdus Sloveeniasse ning sidemängija Kert Toobal Prantsusmaale. Loomulikult on kaotuseks ka temporündaja Martin Ruuli minek Tallinna Selverisse.

Täiendusest tuleb eelkõige esile tõsta kahte tõmmunahalist lõuna-ameeriklast. Vennot asendab peaaegu sama pikk (204 cm) 27 aastane viimased kaks hooaega Kataris veetnud brasiillane Jonatan Queiros de Oliveira ning uus nurgaründaja on Soome meistriks tulnud 191 cm pikkune ja 26 aastane Venetsueela koondislane Enderwin Herrera. Pere Leiva koosseisu pääses ka viimaste aastate Aeroc Rakvere üks põhimängijatest 21 aastane ja 194 cm pikkune nurgaründaja Martti Juhkami. Uus sidemängija, Pärnust tulnud 21 aastane Andres Toobal, pole kehvem oma Prantsusmaale siirdunud vennast.

Ülejäänud põhikoosseisu mehed on tuttavad juba mullusest hooajast. Libero kohal kogenud Rait Rikberg (27, 174), temporündajad – Rain Värton (28, 206), Romet Priimägi (30, 199) ja Romet Leopard (20, 194), nurgaründaja Kristo Kollo (19, 188) ja diagonaalründaja Taavi Sadam (19, 189).

Mängus Valio Võru VK vastu kandsid põhiraskust Andres Toobal, Rait Rikberg, Jonatan Oliveira, Rain Värton, Romet Priimägi, Enderwin Herrera ja Martti Juhkami. Platsile pääses ka Kristo Kollo.

Mõlemad lõunamaalased olid ka meeskonna resultatiivsemad. Martti Juhkami lõi maha kaheksa palli ning tegi kaks pallinguässa, samas eksis ta rünnakul seitse korda ning vastuvõtul kolm ning jäi kokkuvõttes miinustesse.

Kuna Schenker Liigas osalejate arv vähenes nelja meeskonna võrra, on vähem ka kodumänge. Lisaks laupäeval toimuvale saab sel aastal kodumeeskonnale pöialt hoidma tulla veel 7. novembril kui kohtutakse Pärnu Võrkpalliklubiga ja 22. novembril kui vastaseks on Valio Võru VK. Läti meeskondi näeme Rakveres mängimas alles tuleval aastal.

 

Rivaal.ri.ee otsing


Jaga Virumaa võrkpalli!