Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Tartu Pere Leib osutus liiga tugevaks

Tartu Pere Leib osutus liiga tugevaks

Arvukas võrkpallipublik kogunes laupäeval Rakvere spordihalli, et esmakordselt sel hooajal üle vaadata kuidas näeb välja selle hooajal Grossi Toidukaupade nime kandev Rakvere esindusmeeskond. Oodati head mängu ja ka järjekordset eneseületust, sest hooaja avamängus tehti võiduga Selveri üle superüllatus. Üllatust ei sündinud, vastaste servi vastuvõtuga jänni jäänud rakverlased kaotasid 0:3 (-16 -16 -16).

argaiv1105

Alustati järmistes koosseisudes. Rakvere Grossi Toidukaubad: Reimo Rannar, Hardi Paas, Tanel Uusküla, Hendrik Kurik (kapten), Ilmar Mõtus, Virko Vantsi ja libero Andrus Palberg.

Tartu Pere Leib: Martti Juhkami, Romet Priimägi, Jonatas Queiros De Oliveira (Baiano), Ederwin Herrera, Rain Värton, Andres Toobal (kapten) ja libero Rait Rikberg.

Kuna mäng kujunes ühepoolseks mängitasid mõlemad peatreenerid kõiki kohtumisele üles antud mehi. Merirand selleks, et kohtumisse pööret tuua ja Vassiljev võimaldas, arvestades eelseisvat pühapäevast kohtumist Selveriga, põhikoosseisule veidi hingetõmmet. Rakvere poolelt said veel mängida Ronald Järv, Harri Palmar, Kaarel Pomerants, Marko Tali ja Roman Jelissejev. Tartlastel olid kaasas Kristo Kollo, Romet Leopard, Tauno Lipp ja Rauno Tamme.

Avageimis asus pallima Juhkami, Herrera lõi blokki ning Rakvere meeskond asus 1:0 juhtima. Kahjuks oli see kogu mängu jooksul ainuke kord kui kodumeeskonnal õnnestus eduseisus olla. Nüüd ründas Uusküla blokki ja esimesele tehnilisele vaheajale mindi seisus 4:8. Tablool nähtud 9:16, 11:21 räägivad ise enda eest. Geimi lõpus tõi Merirand pallima nii Jelissejevi kui Pomerantsi, kuid mõlema mehe servid ebaõnnestusid. Geimi lõpetas Paasi serv võrku.

Teine geim läks nagu esimenegi. Kuigi juba seisul 2:6 võttis Merirand mõtlemisaja mindi esimesele tehnilisele vaheajale jälle siis kui tablool põlesid numbrid 4:8. Paar korda järjest ebaõnnestunud Uusküla asemel tuli platsile Kaarel Pomerants, kuid ka tema ei suutnud midagi muuta. Geimi keskel asendas Martti Juhkamit Kristi Kollo ja lootusetus olukorras 12:21 saatis Merirand Ilmar Mõtuse asemel väljakule Marko Tali, kes ka geimi lõpetas rünnakuga võrku.

Kolmandas geimis oligi Kollo Juhkami asemel ning Rakvere meeskonnas asendas Hendrik Kurikut Harri Palmar ja Pomerants Uusküla. Kuigi seis oli pärast Mõtuse rünnakut 2:2 läks edasine vana rada. Esimene tehniline vaheaeg seisul 3:8. Tali asendas Vantsit ning vastuvõtt veidi paranes, mille tulemusena hakkas Rakvere tasapisi järele võtma. Kui tablool olid numbrid 9:12 tuli Mõtuse asemel platsile Ronald Järv, kelle pallingute abil saadi kolm punkti järjest. Ohtu haistnud Vassiljev võttis mängu jooksul esimese ja ainsa mõtlemispausi. Sellest piisas ja Tartu haaras lõplikult mänguohjad.

Viimaseks pallinguks saadeti väljakule Marrti Juhkami, kelle serv küll vastu võeti kuid järgnenud pallivahetuse lõpetuseks lõi Vantsi selle blokki.

Järgmise kohtumise peab Rakvere Grossi Toidukaubad juba sel laupäeval Pärnu võrkpalliklubiga. Mäng algab Rakvere spordihallis kell 17.