Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Karikamängus TTÜ vastu ei saadud

Karikamängus TTÜ vastu ei saadud

Eile Rakveres mängitud Eesti karikavõistluste esimeses veerandfinaalkohtumises tuli Rakvere Grossi Toidukaubad meeskonnal tunni ja veerandise mängu järel tunnistada TTÜ kindlat paremust. Külalised võitsid tänu oma liidri Sander Steibergi supermängule teenitult 3:0 (19, 22, 20).

argaiv1677

Meeskondade algkooseisud. Rakvere Grossi Toidukaubad: Hardi Paas, Reimo Rannar, Hendrik Kurik, Tanel Uusküla, Virko Vantsi, Ilmar Mõtus ning libero Andrus Palberg.

TTÜ: Viljar Vahter, Vaido Veek, Reimo Kuri, Andris Õunpuu, Kristjan Jürima,Sander Steinberg ning libero Edgar Järvekülg.

Rakvere poolelt said väljakule ka Harri Palmar, Kaarel Pomerants, Roman Jelissejev ja Ronald Järv ning TTÜ meeskonnas käis mängimas Siim Põlluäär.

I geim. Mõtus viis Rakvere meeskonna juhtima 1:0, kuid rohkem selles geimis eduseisus ei oldud. Geimi jooksul püsis tallinlaste mõnepunktine edu ja kui tekkiski võimalus järele jõuda järgnes kohe mingi viga. Tallinlaste poolel paistsid silma põhiliselt Sander Steiberg, Andris Õunpuu ja Vaido Veek ning rakverlaste rünnak rajanes Vantsil ja Mõtusel. 23 minutit kestnud geimi kaks viimast punkti said külalised Rannari ning Mõtuse auti löödud pallidest.

II geim. Rakvere poolel tuli algkoosseisus ilmetult esinenud Hendrik Kuriku asemel platsile Harri Palmar. TTÜ peatreener Aigor Kaibald vahetas geimi keskel mitu korda järjest eksinud Kristjan Jürima asemel väljakule Siim Põlluääre ning Merirand üritas teravust luu tuues Tanel Uusküla asemel platsile Kaarel Pomerantsi. Mõlemad vahetused muutusi ei toonud ning Põlluääre kontosse jäi üks auti löödud serv ning varsti toodi julgelt kuigi eksimustega rünnanud Jürima väljakule tagasi. Kaarel Pomerants mängis hoolimata kohe eksitud servist siiski geimi lõpuni ning suutis rünnakul kaks punkti tuua. Geimi keskel näitas ilusaid sooritusi Ilmar Mõtus, kelle löödud pallid mitmel korral järjest tallinlaste blokist auti keerasid. Punkt-punktini mängu jätkus seisuni 21:21, siis tuli Mõtuse asemel pallima Jelissejev, kuid mänguvahend lendas võrku. Seis 21:22, Mõtus tuli tagasi, Rannar lõi auti (21:23), Merirand võttis teise aja, Vantsi lõi blokki (21:24), Õunpuu pallis võrku (22:24), pallima läks Vantsi - kohtunikud lugesid sisse läinud palli audis olevaks – geim läinud. Selles geimis jätkas Steinberg oma hävitustööd, teda aitasid jätkuvalt Õunpuu ning järjest paremasse hoogu minev Kuri.

III geim. Rakverlaste algkoosseisus oli jälle Tanel Uusküla ning Hendrik Kuriku asemel jätkas Harri Palmar. Geimi viimane viigiseis oli 16:16. Järgnes Uusküla pallinguviga (16:17), Kuri planeeriv palling, rakverlased hädas (16:18), Kuri palling lendas Palbergi kätest saali nurka (16:19), Vantsi hanitas (17:19), Vantsi auti (17:20), Õunpuu (17:21), Steinberg (17:22), Merirand võttis mõtlemisaja, Steinberg (17:23), Õunpuu lõi blokist välja (17:24), Vantsi lõi julgelt (18:24), Mõtus välja ja Järv tuli pallima, Vantsi (19:24), Õunpuu piki piiri auti (20:24) ning mängu lõpetas üle platsi poiss Sander Steinberg.

Kokkuvõtteks: Sander Steinberg tõi mängust 20 punkti, viis tema lööki suudeti vastu võtta ning ta eksis rünnakul kaks korda. Talle sekundeerisid edukalt Andris Õunpuu, kelle kontosse jäi 13 maha löödud palli ning mängu jooksul järjest paremasse hoogu läinud Reimo Kuri, kelle pallingud viimases geimis murrangule aluse panid. Rakvere meeskonnas kandsid oodatult rünnakuraskust Vantsi ja Mõtus, kes mõlemad küllalt palju eksisid, teiste panus jäi väga nõrgaks, temporünnak oli pea olematu. Rakvere meeskond lõi 2 serviässa ning tegi vastuvõtul 11 viga.

Aigor Kaibald oli muidugi rahul – vanadele rivaalidele oli ära tehtud ning karikavõistluste poolfinaalist lahutab ainult üks geimivõit. “Steinberg tegi muidugi supermängu, kuid teised aitasid,vajadusel löödi keskelt, vastuvõtt oli korralik, võib-olla blokk oleks pidanud veidi parem olema” tegi ta mängust kokkuvõtte. Vastuvõtt oli tõesti hea ning nii mõnigi kord lendas pall nagu mõõdetult Vahteri ette, kellel jäi üle ainult see täpselt Veegi või Kuri käe alla sättida.

Kaibaldi sõnul on põhikoosseis praegult paigas, kuid ta tunnistab, et ka praegu pingil olevad Ennemuist, Murs, Põlluäär ja Pärtel on enam-vähem samal tasemel. “Tase on suhteliselt ühtlane aga kui kõrge ta on seda näitavad tulevased mängud” ütles ta.

Rakverlaste peatreener Mati Meriranna esimesed sõnad pärast mängu, “Blokk oli vilets ning meie vastuvõtt jääb ikkagi liiga kaugele, see ei võimalda korralikku rünnakut üles võtta”. Mängijatega ta rahule ei jäänud öeldes, et just põhilööjatelt ootaks rohkem.

Karikavõistluste korduskohtumine peetakse juba eeloleval kolmapäeval Tallinnas aga enne seda ootab Rakvere Grossi Toidukaupade meeskonda laupäeval Schenker Liiga mängus ees kõva pähkel – ennast selleks hooajaks tublisti täiendanud Pärnu võrkpalliklubi.