Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Pärnulastele asuti südilt vastu

Pärnulastele asuti südilt vastu

Võrkpalli Schenker Liiga järjekordses kohtumises olid laupäeval vastamisi Rakvere Grossi Toidukaubad ja Pärnu võrkpalliklubi. Kuigi numbriliselt oli kaotus suur 0:3 (19:25 18:25 18:25) võideldi vapralt ning kõikides geimides jätkus võrdset mängu kuni teise tehnilise vaheajani. Rakverlaste elu tegi raskemaks ka ühe põhimängija Reimo Rannari jalavigastus kolmanda geimi keskel.

argaiv1105

Meeskondade algkoosseisud. Rakvere Grossi Toidukaubad: Hardi Paas, Reimo Rannar, Harri Palmar, Tanel Uusküla, Virko Vantsi, Ilmar Mõtus ning libero Andrus Palberg. Mänguaega said ka Hendrik Kurik, Ronald Järv, Kaspar Pomerants ja Kaarel Pomerants.

Pärnu VK: Agris Leitis, Janis Sirelpuu, Dmitro Pašitskii, Kardo Kõresaar, Andrus Raadik, Aivar Silm ning libero Asko Esna. Avageimi keskel vahetas pärnulaste peatreener Andrei Ojamets Andrus Raadiku asemel väljakule Elia Lulla ning Lulla tegi korraliku partii. Ojametsal oli võimalus mängitada kõiki mehi ja seda ta ka kasutas ja nii said käe valgeks lisaks Lullale ka Edgar Maier, Ardo Lünekund, Martti Keel ja Karel Merisaar.

I geim. Algus oli bravuurne ning kodumeeskond läks juhtima 5:0. Ojamets kutsus kohe mehed kokku ning abi sellest oli. Blokk paranes ning sinna sisse jäid kohe kaks korda Vantsi ning Uusküla. Nüüd oli Meriranna kord nõupidamine korraldada. Korraliku partii teinud ning haiglast Kurikut asendanud Harri Palmar viis kodumeeskonna ette 6:4. Rakvere eduseisul 13:11 tuli Raadiku asemel mängu Lulla. Tasavägist mängu jätkus seisuni 16:16, siis läksid pärnulased Lulla löögist ette 17:16 ning enam eduseisu käest ei andnud. Head tööd tegi Pašitskii ning tema kaks järjestikulist pallinguässa viisid pärnakad ette 23:18, edasine oli juba vormistamine.

II geim. Elia Lulla oligi Andrus Raadiku asemel algkoosseisus. Alustuseks pallis Paas võrku kuid pärnulasi kaugele ette ei lastud ning esimesele tehnilisele vaheajale mindi kodumeeskonna eduseisus 8:7. Viimati oli viigiseis 13:13, siis hakkasid vastased eest libisema. Silma paistis Kõresaar ning vastuvõtul hätta jäänud Uusküla asemel tuli seisul 16:21 platsile Kaarel Pomerants. Pomerants sekkus edukalt ning tõi kohe punkti. Ojamets saatis pallima eelmise hooaja Schenker Liiga parima servija Ardo Lünekundi, kes kohe vastas pallinguässaga 24:17.

III geim. Vastuvõtul ebakindla Uusküla asemel alustas algkoosseisus Kaarel Pomerants. Rakvere meeskond läks ette 9:5, kusjuures nii rünnakul kui pallingul paistis silma kaks järjestikulist ässa löönud Mõtus. Veel oldi ees Paasi rünnakust 10:7, siis lõi Kõresaar 10:8 ning pärast Pomerantsi auti löödud palli seisul 10:9 vigastas Reimo Rannar jalga. Meeskonna ühe põhimängija vigastus halvas mõneks ajaks rakverlaste mängu ning kiiresti jäädi taha 13:16. Pašitskii tegi 13:17, Pomerants lõi blokki 13:18, Lulla löögist tuli 13:19, Silmal õnnestus pallinguäss 13:20. Nüüd võis Ojamets hakata tegema massilisi vahetusi, väljakule said ka need mängijad, kes enne polnud mänguaega saanud.

Statistika numbrid näitasid järgnevat: Rakvere meeskond tegi vastuvõtul kümme viga, neist viis Uusküla ja neli Palberg. Pärnulaste sama näitaja oli viis. Rünnakul eksisid rakverlased 18 korda, sellest Mõtus seitsmel korral. Pärnulaste sama näitaja oli 13, sellest Silmal viis korda. Rakvere sai blokist 7 punkti ning Pärnu meeskond 16. Individuaalselt olid statistiliste näitajate järgi meeskondade parimad Pašitskii, Kõresaar, Lulla ja Sirelpuu ning Paas, Palmar, Mõtus ja Pomerants.

Rakvere meeskonna peatreeneril Mati Merirannal meestele pretensioone ei olnud, sest sisu näidati. “See kes tahtis näha ilusat võrkpalli, see seda ka nägi” sõnas ta. “Kuni geimi keskosani oli igas geimis tõsine nauditav võrkpall” rääkis Merirand, “kuid piisab paarist veast, tuleb kaks pallinguviga ning kaks viga vastuvõtul sinna otsa ning mäng ongi tehtud” lisas ta. “Mulle meeldis mängu sisu, numbrid numbriteks,kuid vastuvõtu vigu oli liiga palju ja kuna vastased neid nii palju ei tee, siis nad võidavadki” analüüsis ta toimunut.

Pärnu võrkpalliklubi peatreener Andrei Ojamets kiitis rakverlaste visat kaitsemängu ning kurtis oma meeskonna vähese mängupraktika üle, sest eelmisest mängust oli möödunud kolm nädalat. “Pärast meie võitu Selveri üle kiputi meile juba meistrimedaleid kaela riputama, kuid võrkpallis loetakse tibusid kevadel” ütles ta oma meeskonna favoriidikoorma kohta.

Nüüd mängitakse kaks korda järjest Tallinnas TTÜ-ga. Kolmapäeval on veerandfinaali korduskohtumine ning kahe nädala pärast Schenker Liiga mäng. Pühapäeval, 22. novembril on kodumäng Valio Võru võrkpalliklubi vastu. Mängu algus on kell 16.15 ja seda kannab üle TV6. Siis jääb Scenker Liiga avaringi lõpetuseks veel kohtuda kolme Läti klubiga, milleks tuleb lõunanaabritele külla sõita.