Võrkpalliklubi Rivaal / Lääne-Virumaa võrkpall

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Nädalavahetusel kaks mängu

Nädalavahetusel kaks mängu

Prindi
Enne järgmisel nädalavahetusel Schenker Liiga raames algavat kolmest mängust koosnevat Läti turneed on Rakvere meeskonnal reaalne võimalus tabeli „punasest laternast“ kõrgemale tõusta. Täna kohtub Rakvere Grossi Toidukaubad meeskond TTÜ-ga ja homme Valio Võru Võrkpalliklubiga.

Täna kell 17 kohtuvad Tallinnas TTÜ spordihoones Schenker Liiga mängus hooaja jooksul ametlikes kohtumistes kolmandat korda Rakvere Grossi Toidukaubad ning TTÜ meeskond. Kaks esimest mängu mis toimusid karikavõistluste veerandfinaalis lõppesid TTÜ võiduga. Rakveres toimunud jõuproovi võitsid üliõpilasvõrkpallurid 3:0 ning korduskohtumise Tallinnas 3:1 ja jõudsid Eesti karikavõistluste poolfinaali. Teises mängus puudus Rakvere poolelt kohtumises Pärnuga vigastada saanud Reimo Rannar. Osa mängijaid olid juba siis haiguse küüsis ja nii sai peatreener Mati Merirand mänguolukorras rohkem proovida neid mehi, kes tavaliselt suure enamuse mänguajast saali nurgas sooja teevad. Rannari asemel võttis oma harjunud koha sisse Andrus Palberg, mis võimaldas Kaspar Pomerantsil ennast terve mängu jooksul liberona näidata. Poolhaige Ilmar Mõtuse asemel mängis kaks ja pool geimi Roman Jelissejev. Tunduvalt rohkem mänguaega viimasel ajal tavapärasest sai ka Kaarel Pomerants, kes asendas Tanel Uusküla. Mati Meriranna sõnul oli hea, et ta sai varumehi proovida ametliku mitte treeningmängu tingimustes.

argaiv1677

Schenker Liiga mängudes on tallinlased mänginud kaks kohtumist ning mõlemas võiduga saalist lahkunud. Üle oldi võrulastest 3:0 ning lätlaste Biolarsist 3:1 ja tänu sellele kahele võidule ollakse kõrgel kolmandal kohal. Meeskonna põhiründaja on diagonaal Sander Steinberg (21 206), kellele sidemängija Viljar Vahter (24 195) ka kõige rohkem tõstab. Väga kasulikuks on osutunud kogenud nurgaründaja , mullu Norras mänginud, Andris Õunpuu (25 193) meeskonnaga liitumine. Nemad kolm ongi meeskonna võtmemängijad kellele põhiliselt sekundeerivad keskründajad Vaiko Veek (22 197) ja Reimo Kuri (23 198), nurgaründaja Kristjan Jürima (24 193) ning libero Edgar Järvekülg (21 183).

Homme kell 16.15 seistakse koduplatsil võrgu ääres vastamisi Võru meeskonnaga. Kindlasti tahab võrulaste noor peatreener Marko Mett rakverlastele näidata, et Võru meeskond pole seoses peatreener Aigor Kaibaldi ning juhtründaja Sander Steinbergi lahkumisega mitte nõrgemaks jäänud. Meeskonna ülesandmise lehelt leiame järgmised mängijad. Sidemängijad on võrkpallisõbrale vanad tuttavad Ott Nauts (22 188) ja Ats Horn (24 178). Kesründajate positsioonil on Tamar Nassar (24 200) ja Kaido Treima (20 188) ning nooremast põlvkonnast Henri Treial (17 198). Ära ei saa unustada välismaalt koju saabunud Marek Pihlakut (32 199), keda treener on kasutanud küll peamiselt diagonaalründaja kohal, sest sinna Steinbergi asemel muretsetud leedulane Tomas Vilimas (20 192) pole senini talle pandud lootusi täitnud. Viimastes kohtumistes mängis diagonaalründaja kohal kogenud univesaal Madis Järveots (25 192), kes Daugava äärsete meestega mängides oli suurimaks punktitoojaks. Ka enamus nurgaründajaid on vanad tuttavad, nii Oliver Lüütsepp (23 186) kui Karl Jaani (24 190) on aastaid meeskonna koosseisus olnud. Selle hooaja komeet Võru meeskonnas on nurgaründaja Mirko Hani (19 188), kellest on saanud üks põhitegijatest. Tuttav on ka libero Oliver Kallion (20 187). Arvestades praeguse gripihooajaga, mis võrukate kodulehe andmetel pole ka nende meeskonda puudutamata jätnud võib meeskonna koosseis olla äraarvamatu ning seega võivad mängu sekkuda noored Kajar Kivioja (19 187), Sten Maasik (18 180) ja Kaspar Maila (18 180). Võrulased on seni pidanud neli mängu ning kahe võidu ja kahe kaotusega ollakse turniiritabelis 6 punktiga neljandal kohal. Võrulaste jaks on üle käinud Tartu Pere Leivast ja Daugavpilsist 3:1 ning norus päi on tulnud platsilt lahkuda pärast allajäämist TTÜ-le ja naaberriigi esindusmeeskonnale Lase-R-ile 0:3.

Küsitavust on tekitanud pühapäevase mängu algus. Vastus on lihtne, mängu kannab üle TV6 ja seega on Rakvere võrkpallipublikul võimalus ennast kogu Eestile näidata kui asjatundlikku ning kodumeeskonda toetavat.

Selle hooaja esimese ringi ning kalendriaasta kolm viimast kohtumist peab Rakvere Grossi Toidukaubad Lätis. 28.11 – Daugavpils Universitate, 29.11 – Lase-R/Riga ja 06.12 – Biolars Olaine/Ozolnieki.

 

Rivaal.ri.ee otsing


Jaga Virumaa võrkpalli!