Võrkpalliklubi Rivaal Võrkpalliblogi arhiiv Telekaamerate ees kaotati võrulastele

Telekaamerate ees kaotati võrulastele

Täna kohtus Rakvere Grossi Toidukaubad kodusaalis telekaamerate ees Valio Võru võrkpalliklubiga. Eeldatavat võrdset vastasseisu ei tulnud, võrulased olid kindlalt üle 3:0 (25:20 25:18 25:22) ning jätkavad lootusega jõuda põhiturniiril nelja parema hulka.

argaiv1677

Meeskondade koosseisud. Rakvere Grossi Toidukaubad: Hardi Paas, Kaarel Pomerants, Hendrik Kurik, Ilmar Mõtus, Virko Vantsi, Harri Palmar ja libero Andrus Palberg. Valio Võru VK: Tamar Nassar, Ats Horn, Mirko Hani, Marek Pihlak, Madis Järveots, Karl Jaani ning libero Oliver Kallion. Rakvere poole pealt said väljakule ka Reimo Rannar, Tanel Uusküla ja Kaspar Pomerants. Teine sidemängija Ronald Järv mängis kuni 1993. aastaste koondisega Poolas, kus saadi Poola ja Venemaa järel ning Läti ees kolmas koht. Võrulaste noor peatreener Marko Mett sai lubada endale luksust kõigile kaasas olnutele natukenegi mänguaega anda. Nende poolt osalesid kohtumisel veel Oliver Lüütsepp, Ott Nauts, Tomas Vilimas, Kaido Treima ja Kajar Kivioja.

I geim. Mängu avaservi tegi Hardi Paas ja kohe ässaga. Kahjuks edasine nii roosiline ei olnud ning esimesele tehnilisele vaheajale mindi kaotusseisus 6:8. Lisaks hakkas streikima ka veel saali tabloo, mis saadi korda alles teise geimi alguseks. Pärast Kaarel Pomerantsi pallinguässa oli seis 11:12, kuid siis eksis Virko Vantsi rünnakul paar korda järjest ning oldi äkki taga 11:15. Vantsi asemel tuli platsile Tanel Uusküla. Merirand luges Vantsile sõnad peale ning too naasis mõne aja pärast väljakule. Visa mänguga jõuti järele 18:19, 19:20, 20:21, kuid omadest vigadest lasti geimi lõpp käest.

II geim. Jäädi taha 2:5, kuid alla ei antud ning saadi ette 11:8. Nüüd oli paar korda järjest Kuriku kord eksida ning seisul 12:12 tuli Reimo Rannar tema asemel sisse. Kuidagi ei saadud enam hoogu sisse ning teisele tehnilisele vahaeajale mindi seisul12:16. Pallima läks Mirko Hani ning tema paar järjestikulist pallinguässa otsustasid geimi saatuse. Pärast Madis Järveotsa järjekordset pommi põlesid tablool numbrid 20:13 külaliste eduks ning nii lasti väljakule ka värskemaid mehi. Mett vahetas sisse Tamar Nassari asemel Kaido Treima ning Karl Jaani asemel Oliver Lüütseppa. Merirand tõi geimi lõpetama Hendrik Kuriku Reimo Rannari asemel ning Tanel Uusküla vahetas seekord Kaarel Pomerantsi. Geimi lõpus sai oma pallingu efektiivsust proovida ka Kaspar Pomerants, vähemalt punkt saadi juurde.

III geim. Võrulased olid teinud algkoosseisus ühe muudatuse, Nassari asemel tuli platsile Treima. Seekord alustas Hardi Paas pallinguga võrku. Esimesele tehnilisele vaheajale mindi seisus 6:8 ja teisele vaheajale 14:16, kusjuures võrulased olid pidevalt paari punktiga ees. Mett tegi mõnevõrra üllatusliku käigu, vahetades nii sidemängijat kui diagonaalründajat. Ats Horni asendas Ott Nauts ning Madis Järveotsa Tomas Vilimas. Tasavägist heitlust jagus seisuni 20:21, siis kutsus Marko Mett mehed kokku ning pärast seda kui Virko Vantsi võrgus oli ning Ilmar Mõtus blokki lõi, oligi seis kriitiline (21:24). Mõtusel õnnestus küll veel punkt tuua, kuid mängu lõpetas Harri Palmar, kelle serv leidis tee võrku.

Vigu tehti Rakvere poolt liiga palju – Võrulastel lubati lüüa 10 pallinguässa (4X Hani ja 4X Pihlak) ise löödi 4. Rünnakul tehti14 viga (Vantsi 5, Mõtus 4), võrulased tegid 9 (Jaani 4). Blokist saadi 3 punkti, võrulased 7. Rünnakul kandis põhiraskust Ilmar Mõtus, kelle 14 lööki olid täpsed ning hästi tegutses rünnakul seekord ka Hendrik Kurik, kelle 7 lööki leidsid tee vastase väljakupoolele. Võrulaste poolt võib esile tõsta lisaks Mirko Hanile ja Marek Pihlakule veel Madis Järveotsa ja Karl Jaanit.

Pärast mängu ütles Marko Mett, et ta ootas rakverlastelt visamat vastupanu, kuid Mirko Hani pallingud lõhkusid rakverlaste mängu. Oma meestest kiitis ta eriti kapten Marek Pihlakut, sest just sellist kogenud mängumeest on vaja meeskonna sisekliima hoidmiseks. Samuti sai esile tõusta pärast Sander Steinbergi lahkumist Madis Järveots. Hooaja eesmärgiks peab ta jõudmist Eesti meistrivõistluste poolfinaali, sest võrulased pole viimase kaheksa aasta jooksul nii kaugele jõudnud. Rakvere meeskonnast kiitis ta eriti Ilmar Mõtust, kelle vastu neil selles kohtumises rohtu ei leidunud.

Mati Merirand kurtis kahte asja - esiteks hooaja alguse mängude graafik on väga hõre ning teiseks eelmise nädala haigused ei lubanud piisavalt hästi harjutada. Miinuseks meeskonna jaoks oli ka Ronald Järve seotus noortekoondisega, mis ei lubanud kahe sidemängijaga harjutamist. Ebastabiilset mängu pidas ta selle koosseisu juures loomulikuks. Paar-kolm korralikku treeningut ning meeskond võib oma enesekindluse tagasi saada. Mirko Hani serve ta kiitis, kuid leidis, et neis polnud midagi üleloomulikku.

Nüüd siis ootab ees kolm välismängu ja pärast neid kuu ajaline mängupaus. Hooaja teine pool tuleb algusest tunduvalt tihedam ning see võimaldab paremini mängurütmi sisse elada.